skip to Main Content

Prieš šakos streiką miškininkai rengia didžiausią mitingą šalies profsąjungų istorijoje

Birželio 29 d., įspėjamojo streiko išvakarėse, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) rengia didžiausią mitingą šalies profesinių sąjungų istorijoje. Planuojama, kad jame dalyvaus virš 2 tūkst. žmonių.

 

Mitingas prieš nedemokratišką ir neskaidrią valstybinių miškų valdymo reformą prasidės 9.30 val. Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo (Gedimino pr. 53) ir  prasitęs nuo 12 val. prie LR Prezidentūros (S. Daukanto a. 3).

 

Pasak LMPF pirmininkės Ingos Ruginienės, dabartinė situacija absurdiška. Tam, kad socialiniai partneriai teiktųsi derėtis, tenka reikalauti mitingais ir streikais.

 

„Susidaro įspūdis, kad Vyriausybei į paprastus darbuotojus nusispjauti. Valdančiajai daugumai ir Vyriausybei esame nematomi. Jie ignoruoja ne tik rinkėjus, kuriems turėtų tarnauti, bet ir nuolatos įžūliai demonstruoja, kad teisiniai įsipareigojimai jiems nerūpi. Jau supratome – kuo aukščiau sėdi, tuo mažiau taisyklių galioja, – sako I. Ruginienė.

 

Aplinkos ministerijai pavaldi Generalinė miškų urėdija su LMPF yra pasirašiusi šakinę kolektyvinę sutartį. Joje aiškiai nustatyta, kad reformos negali būti įgyvendinamos prieš tai neinformavus ir nesikonsultavus su darbuotojais.

 

„Nuoširdžiai stengėmės pradėti konstruktyvias derybas: su valdančiaisiais bandėme kalbėtis gražiuoju, prašėme informacijos oficialiais raštais, kartojome, kad nesame prieš pokyčius, tačiau ir toliau vyksta  aklas tinkamai neparengtos reformos stūmimas į priekį, kuris žalingas urėdijoms ir visai valstybei… Kad atkreiptų politikų dėmesį, miškininkai ėmėsi piketų ir net paskelbė įspėjamąjį streiką. Deja, matome, kad politikų tinguliui išmušti to neužteko, tad bandysime juos pabudinti, surengę didžiausią mitingą šalies profesinių sąjungų istorijoje. Gal bent tai primins įsipareigojimus Tautai“, – pažymi LMPF pirmininkė.

 

Ruginienė teigia, kad jau pats laikas mūsų politikams prisiminti, kad gyvename ne autoritarinėje, o demokratinėje santvarkoje, kur valdžia turi tam tikrų įsipareigojimų. „Siūlome juos prisiminti. Toks atviras cinizmas ir nesiskaitymas su žmonėmis gėdingas ir netoleruotinas“, – akcentuoja ji.

 

Primename, kad įspėjamasis streikas vyks birželio 30 d. (penktadienį) nuo 8 iki 10 val. Jo metu urėdijos atliks tik būtiniausias funkcijas.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: INGA RUGINIENĖ, LIETUVOS MIŠKO IR MIŠKO PRAMONĖS DARBUOTOJŲ PROFESINIŲ SĄJUNGŲ FEDERACIJA

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));