Prie LT propagandistų choro prisijungė ir tvarkiečių lyderis

screen-shot-2018-09-12-at-14-53-41

screen-shot-2018-09-12-at-14-53-41

 

 
Prie LT propagandistų choro prisijungė ir tvarkiečių lyderis 
 
Paskelbta: 2018-09-12 14:57 Autorius: ekspertai.eu
 
 
screen shot 2018 09 12 at 14 53 41
R. Žemaitaitis. Nuotr. facebook.com
Tarptautiniai teismai Lietuvai yra nurodę, kad nušalintam prezidentui Rolandui Paksui privalo būti atstatytos visos jo politinės teisės atgaliniu būdu nuo pat nušalinimo dienos 2004 metais. Kaip žinoma, Lietuva daugelį metų chroniškai tarptautinių teismų sprendimų nevykdo.
 
Valstybinė-komercinė ir nepriklausoma Lietuvos žiniasklaida jau ne vienerius metus bando įteigti, kad „R. Paksui galimybę dalyvauti rinkimuose atima įstatymai“.
 
„Tam, kad jis galėtų kandidatuoti, turi būti pakeista Konstitucija“, – skelbiama ir rugsėjo 12 d. LRTDELFI straipsnyje „Tvarkiečių“ maištininkai prezidentu mato R. Paksą, bet R. Žemaitaitis kategoriškas: nėra jokių galimybių“.
 
Šį kartą nustebino ne propagandinės LT žiniasklaidos išmokta mantra apie R. Pakso teises, o partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderio, teisininko Remigijaus Žemaitaičio pareiškimas apie tai, kad dėl R. Pakso teisių atstatymo kažką reikia keisti Konstitucijoje.
 
„Kiekvienas gali turėti norų, bet aš, kaip partijos pirmininkas tokių galimybių (kelti kandidatu R. Paksą – Aut.) nematau ir jų nėra. Manau didžioji dalis partijos narių pritars. Įstatyme tokios galimybės nėra, Konstitucija nepakeista, o kol nėra pakeista Konstitucija, apie tokį dalyką ir kalbėti negalima“, – portalui lrt.lt savo nuomonę išsakė R. Žemaitaitis.
 
Kodėl taip kalba tvarkiečių lyderis sunku pasakyti. Tačiau ekspertai.eu dar kartą atkreipia dėmesį, kad R. Pakso teisių atstatymui nereikia jokių Konstitucinių pataisų Seime, apie ką jau ne vienerius metus svaičioja įvairaus rango Lietuvos valdžios atstovai.
 
Pats Konstitucinis teismas, be jokio Seimo pagalbos ir niekieno raginimų, o tik remdamasis Jungtinių tautų žmogaus teisių teismo (JTŽTK) sprendimu, jau seniai privalėjo persvarstyti savo nutartį apie „kūrių konstitucines dvasias“ ir nedelsiant atstatyti politines teises R. Paksui.
 
Taigi ne įstatymai R. Paksui atima jo teises, o grupuotė, kuri veikia Lietuvoje mindžiodama Lietuvos įstatymus ir įžūliai nevykdydama tarptautinių teismų sprendimų.
 
Susiję:
 
Šviečiamasis pokalbis: JTŽTK sprendimai Lietuvai yra privalomi

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));