skip to Main Content

2016-03-17 d. 9 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime “Prezidentės „skiepų“ bylą turi tirti nepriklausomas prokuroras”

Zigmas Vaišvila pasisakys dėl Lietuvos Prezidentės „skiepų“ bylos, baigtos nagrinėti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2016-03-10 nutartimi baudžiamojoje byloje Nr.2K-7-76-222/2016. Paliktas galioti 2015-05-14 Vilniaus miesto apylinkės teismo Daivos Ulbinaitės išteisinamasis nuosprendis. Trys kasacinės instancijos teismo pilietiški ir Konstituciją gerbiantys teisėjai – pranešėja Dalia Bajerčiūtė, Vytautas Masiokas ir Alvydas Pikelis – nesutiko su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartimi.

Signataras Zigmas Vaišvila kreipiasi į Generalinę prokuratūrą dėl kitų asmenų galimai nusikalstamų veikų šioje istorijoje ištyrimo, nes jau pirmosios instancijos teismo išteisinamajame nuosprendyje išsamiai aprašyti ir kitų asmenų akivaizdžiai nusikalstamos veikos, kuriant šią „skiepų“ istoriją. Tačiau teismas kitų asmenų galimai nusikalstamų veikų nenagrinėjo. Z. Vaišvila prokuratūros prašė tai daryti anksčiau, tačiau sprendimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo ar atsisakymo jį pradėti nebuvo priimamas tuo pretekstu, kad byla nebaigta nagrinėti teisme.

 

Signataras Zigmas Vaišvila kreipiasi į Seimą dėl nepriklausomo prokuroro instituto įkūrimo, atitinkamai keičiant prokuratūros įstatymą. Signataras Z. Vaišvila šį įstatymo projektą yra pateikęs dar ankstesnės kadencijos Seimui.

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));