Prezidentei pateikta informacija apie jos skiriamų teisėjų nusikaltimus

Prezidentei pateikta informacija apie jos skiriamų teisėjų nusikaltimus

 2

 
Paskelbta: 2017-09-08 09:00 Autorius: ekspertai.eu
V. Kursevičius. Nuotr. snaujienos.lt
V. Kursevičius. Nuotr. snaujienos.lt

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Zigmas Vaišvila kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę informuodamas ją asmeniškai apie jos skiriamų teisėjų nusikaltimus ir prašydamas ją priimti jį pokalbiui.

Šio turinio raštą Z. Vaišvilą nusiuntė prezidentei:

„Lietuvos Respublikos Prezidentei p. Daliai Grybauskaitei

Lietuvos Respublikos Prezidento Kancleriui p. Giedriui Krasauskui

PRAŠYMAS DĖL DOKUMENTŲ PATEIKIMO RESPUBLIKOS PREZIDENTEI IR PRIĖMIMO SKUBOS TVARKA

2017-09-07 Vilnius

2017-08-28 Z. Vaišvilos prašymu kreipiausi į Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę dėl Šiaulių apygardos teismo pirmininko Vytauto Kursevičiaus ir teisėjų Zigmo Kavaliausko ir Vidmanto Mylės atleidimo. Baudžiamąją bylą Nr.1A-402-309/2015 nagrinėjo viena teismo sudėtis, o 2015-12-16 Šiaulių apygardos teismo nuosprendį pasirašė kita teismo sudėtis.

Gavau 2017-08-30 Respublikos Prezidento kanclerio Giedriaus Krasausko atsakymą, bet ne Respublikos Prezidentės, kurios išskirtinė Konstitucinė kompetencija yra spręsti šį mano prašymą, atsakymą. Kancleris neatidžiai susipažino su mano prašymu, nes atsakyme pasisakoma dėl to, ko aš neprašiau Respublikos Prezidentės – dėl drausmės bylų šiems teisėjams ir ikiteisminio tyrimo dėl jų galimai nusikalstamų veikų pradėjimo, tačiau nepasisakoma dėl to, ko prašiau – teisėjų atleidimo.

1. Gerb. Prezidente, Jums pateiktas Šiaulių apygardos teismo pirmininko Vytauto Kursevičiaus 2016-05-05 raštas Nr. G-1495 Lietuvos Aukščiausiajam Teismui patvirtina šiuos faktus:

  1. Baudžiamąją bylą Nr.1A-402-309/2015 Šiaulių apygardos teisme išnagrinėjo teisėjai Zigmas Kavaliauskas, Raimundas Jurgaitis ir Boleslovas Kalainis.

  2. 2015-12-16 Šiaulių apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje Nr.1A-402-309/2015 pasirašęs teisėjas Vidmantas Mylė šios bylos nagrinėjime iš esmės nedalyvavo.

  3. Baudžiamąją bylą Nr.1A-402-309/2015 nagrinėjusios teisėjų kolegijos pirmininkas ir pranešėjas Zigmas Kavaliauskas šios bylos sprendimą aptarinėjo su teisėju Vidmantu Myle, kuris nebuvo bylą nagrinėjusios teisėjų kolegijos narys.

  4. Teisėjas Vidmantas Mylė, kuris nebuvo baudžiamąją bylą Nr.1A-402-309/2015 nagrinėjusios teisėjų kolegijos narys, „..žinojo šios bylos aplinkybes, todėl neapdairiai pasirašė šį išteisinąmąjį nuosprendį“.

2. Pateikiu Jums, Respublikos Prezidente, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2016-05-31 nutartį baudžiamojoje byloje Nr.2K-222-697/2016, kuri taip pat nustatė šiuos faktus.

3. Toks išskirtinis ir įžūlus, atviras baudžiamųjų įstatymų pažeidimas, teismo pirmininko V. Kursevičiaus vykdomas šių galimai nusikalstamų veikų dangstymas ne tik nesiderina su teisingumo vykdymu, bet ir visiškai diskredituoja Lietuvos teismų sistemą.

Respublikos Prezidentė negali nesuprasti, kad teisingumą negali vykdyti teisėjai, kuriems nustatyta tvarka byla nepaskirta nagrinėjimui, kad, visų pirma, Šiaulių apygardos teismo pirmininkas V.Kursevičius privalėjo įvertinti šias aplinkybes ir kreiptis į Respublikos Prezidentę dėl teisėjų Z. Kavaliausko ir V. Mylės atleidimo.

Taip pasielgė Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininkė Loreta Braždienė, kuri vien tik dėl konfliktų kolektyve dėl teisėjo vardo diskreditavimo kreipėsi į Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę dėl šio teismo teisėjos Sonatos Bieliauskienės atleidimo iš užimamų pareigų. Ir Respublikos Prezidentė sureagavo operatyviai – nedelsdama pradėko teisėjos S. Bieliauskienės atleidimo iš užimamų pareigų procedūrą.

4. Todėl 2017-08-30 Respublikos Prezidento kanclerio G. Krasausko atsakymas verčia manyti, kad Respublikos Prezidentė nesupažindinta su 2017-08-28 Z. Vaišvilos prašymu. Priešingu atveju suprasdama savo Konstitucines pareigas ir atsakomybę dėl teismų darbo, ji nedelsdama būtų pradėjusi Šiaulių apygardos teismo pirmininko V. Kursevičiaus ir teisėjų Z.Kavaliausko bei V. Mylės atleidimo iš užimamų pareigų procedūras. Šių teisėjų įvykdytos veikos yra ne tik akivaizdūs ir šiurkštūs Teisėjų etikos kodekso, Teismų įstatymo, Baudžiamojo proceso kodekso ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pažeidimai, bet ir galimai nusikalstamos veikos.

Dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo Respublikos Prezidentės netrukdžiau, dėl to kreipiausi į Generalinį prokurorą.

Dėl šių priežasčių:

  1. Respublikos Prezidento kanclerį Giedrių Krasauską prašau pateikti šį ir 2017-08-28 Z. Vaišvilos prašymą susipažinti asmeniškai Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  2. Prezidentę Dalią Grybauskaitę prašau pradėti Šiaulių apygardos teismo pirmininko Vytauto Kursevičiaus ir teisėjų Zigmo Kavaliausko, Vidmanto Mylės atleidimo iš jų užimamų pareigų procedūras.

  3. Dėl šių klausimų Prezidentę Dalią Grybauskaitę prašau be eilės asmeniškai priimti mane ir akcijos Daukanto aikštėje Vilniuje organizatorių Donatą Šulcą (pagrindas – LR Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų ir Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaraciją pasirašiusių asmenų statuso įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 2 punktas).

Priedas – 2016-05-31 Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis, byla Nr.2K-222-697/2016

Pagarbiai,
Zigmas Vaišvila“

logo bottom

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti 

Facebook komentarai
});}(jQuery));