Prezidentas: žengtas svarbus žingsnis kovoje su nesaugia elektros energija, latviai juokiasi iš Nausėdos išminties

Gitanaszaidzia

Gitanaszaidzia

 

Prezidentas: žengtas svarbus žingsnis kovoje su nesaugia elektros energija

Šiandien garsus Lietuvos ekonomikos žinovas, prieš ketverius metus mums pranešęs, kad įvedus eurą, niekas nebrangs, net pigs, pranešė, kad Lietuva visomis keturiomis priešinsis pigios baltarusiškos elektros importui, ir  toliau pirks dvigubai brangesnę iš visokių tarpininkų. Kaip žinia, didžiausia elektros energijos tiekėjai visą laiką buvo garsųs broliai konservatoriai Garbaravičiai. 

 

Gitanaszaidzia

 

Šiandien Gitanas Nausėda pranešė tokią žinią:

„Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, pasirašė Seimo priimtą Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, įstatymo pakeitimo įstatymą ir jį lydinčiųjų įstatymų pakeitimus.

„Mano pasiūlytos įstatymų pataisos, kurioms Seimas aktyviai pritarė, suteiks valstybės institucijoms papildomų įrankių apsisaugoti nuo nesaugiose atominėse elektrinėse pagamintos elektros pardavimo Lietuvoje“, – sakė šalies vadovas.

„Kartu su atsakingomis institucijomis stebėsime situaciją elektros rinkoje ir būsime pasiruošę teikti papildomus siūlymus, jei tokių prireiks, ginant Lietuvos valstybės ir gyventojų interesus“, – teigė Respublikos Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat sieks spartesnės elektros tinklų sinchronizacijos su Vakarų Europa, o Baltarusijoje statomos Astravo AE elektros energijos nepirkimo klausimą nuolat kels dvišaliuose ir daugiašaliuose susitikimuose su ES valstybių narių bei ES partnerių lyderiais.

Gruodžio 12–13 dienomis Briuselyje vykusiame Europos Vadovų Tarybos susitikime buvo įtvirtintas reikalavimas ES kaimynystėje vystomiems trečiųjų šalių projektams užtikrinti aukščiausius tarptautinius aplinkosaugos ir saugumo standartus”.

Tačiau latviai dar anksčiau, prieš kelis mėnesius pranešė, kad jie pirks baltarusišką elektrą, ir ją pardavinės kvailiems lietuviams už dvigubą kainą.

Lietuvai nutraukus elektros energijos importą iš Baltarusijos dėl joje statomos nesaugios Astravo atominės elektrinės (AE), Latvija bus priversta ieškoti kitų alternatyvų, teigia Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius, ragindamas „atskirti politiką nuo ekonominio tikslingumo“.

Tarp Latvijos svarstomų alternatyvių elektros energijos tiekėjų – Rusija, per kurią į Latviją gali tekėti ir Astravo AE pagaminta elektra.

„Jei matome, kad mums neleidžia prieiti prie gana pigios elektros energijos iš esmės dėl politinių priežasčių, ieškosime galimybių kitose vietose. Latvijos gyventojai, manau, nesupras eilinį kartą padidintų tarifų. Jau dabar pas mus vyksta ginčai dėl to, kiek gi mes iš tiesų mokame už elektrą. Dabar svarstoma daugybė“, – Varšuvos saugumo forumo kuluaruose žurnalistams sakė E. Rinkevičius, kurį cituoja Baltarusijos naujienų portalas tut.by.

Pasak jo, Latvijos sprendimas ieškoti pigesnės elektros energijos, net jei tai reiškia, kad ji tekės ir iš Baltarusijos statomos Astravo atominės jėgainės, nėra neįprastas.

„Nesuprantu to, ką žmonės vadina skandalu. Šiuo metu Latvija ir Estija gali pirkti elektros energiją tik per Lietuvą. Lietuva nesutaria su Baltarusija dėl Astravo AE. Lietuvos parlamentas priėmė įstatymą, kuriuo apribojamas elektros energijos importas iš Baltarusijos ir Rusijos“, – aiškino ministras.

 

E. Rinkevičiaus teigimu, jei Lietuvoje įsigalios sprendimas nepirkti elektros energijos iš Baltarusijos, Latvijoje atsiras elektros energijos deficitas, dėl to pakils kainos ir elektros tarifai.

„Vadinasi, mums reikia ieškoti alternatyvių tiekėjų, kol mes nesame sinchronizavę savo elektros tinklų su Europos Sąjunga, o tai, mūsų skaičiavimais, įvyks tik 2025-2026 m. Taigi mes Vyriausybėje svarstome galimybę pirkti elektros energiją iš Rusijos, o tai reiškia, kad galime ją gauti ir iš Baltarusijos“, – kalbėjo E. Rinkevičius.

„Pasikartosiu, mums reikia atskirti politiką, įvairius ultimatumus nuo ekonominio tikslingumo“, – paragino ministras.

 

Dar apie Nausėdos laisvalaikį:

https://www.youtube.com/watch?v=_5ackLChN1Y

Facebook komentarai
});}(jQuery));