Prezidentas globos namuose gyvenantiems senoliams: netrukus vakcina išlaisvins Jus iš nerimo

DSC_5641-scaled

DSC_5641-scaled

Prezidentas globos namuose gyvenantiems senoliams: netrukus vakcina išlaisvins Jus iš nerimo

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia nuotoliniu būdu susitiko su Trakų, Elektrėnų ir Širvintų savivaldybių socialinės globos namuose gyvenančiais senjorais ir įstaigų vadovais. Šiose Vilniaus regiono savivaldybėse koronaviruso pandemija globos įstaigose valdoma gerai.

„Artėja šventės, ir dažnas turbūt išgyvenate dėl to, kad negalėsite pasimatyti su artimaisiais, neužsuks jokių svečių. Bet šiais laikais viskas įmanoma – štai mudu Jus aplankėme, kad ir padedant technologijoms, vis tiek esame kartu. Šiandien nerimą dėl ateities jaučia kiekvienas, tačiau vakcina jau čia pat ir Jus kartu su medikais ji pasieks pirmoji“, – senjorus drąsino šalies vadovas, palinkėjęs iki tol saugoti save ir vieniems kitus.

Prezidentas su senjorais kalbėjosi apie gyvenimą globos namuose, kitąmet didėsiančias pensijas, pasiruošimą kitokioms šv. Kalėdoms, domėjosi senolių požiūriu į skiepus, išgirdo patikinimą, kad jie žada skiepytis ir dėl savęs, ir dėl kitų. Šalies vadovas pasidžiaugė, kaip šiltai senoliai vadina savo namus namučiais ir netgi išreiškė viltį pasibaigus karantinui apsilankyti su savo tėveliu čia vykstančiuose šokiuose. Įstaigų vadovės papasakojo apie globos įstaigų veiklą, dalijosi pandemijos metu kilusiais iššūkiais, o šalies vadovas visiems globos namų darbuotojams padėkojo už gerą situacijos valdymą ir už nuoširdų rūpinimąsi savo globotiniais.

„Atstumą, kurio turime laikytis, sutirpdo mūsų širdžių artuma. Pažadu, Jūs turite, kas apie Jus galvoja ir kas mintimis šventes švęs kartu su Jumis. Šiandien negalime visi susikibti rankomis, tačiau rūpesčiui sklisti yra daugybė būdų – ir jis sklinda, o visi apribojimai – laikini. Dalinkite dvasios šviesą, kurios mes semiamės iš vyresnių ir išmintingesnių. Linkime Jums sveikatos ir stiprybės, taupykite jėgas 2021 metams, kuomet įveikę virusą atgausime savo įprastus mažus džiaugsmus“, – kalbėjo ponia Diana.

Pirmoji pora pateikė senjorams staigmeną: jiems bekalbant buvo įnešti saldieji Prezidento saugiai siunčiami linkėjimai. Pasak pirmosios poros, nors šiandien ir neįmanoma susėsti prie bendro stalo, tačiau socialiniam atstumui mažinti, ryšiui palaikyti ir pasijusti viena šeima yra ne vienas būdas, naudokimės šiomis galimybėmis ir būkime kartu.

Susitikime dalyvavo Trakų savivaldybės Čižiūnų socialinių paslaugų centro direktorė Irena Kalkienė, Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro direktorė Neringa Lubytė, Elektrėnų rajono savivaldybės socialinės globos namų direktorė Danutė Suchockienė ir juose gyvenantys senjorai.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: IEVA ELENBERGIENĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO KANCELIARIJA

Prezidentas: Vilniaus regionas pasirengęs pradėti vakcinaciją jau šį sekmadienį

 

 

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su patarėjų komanda pirmadienį paskyrė Vilniaus regiono aktualijoms. Prioritetinis šalies vadovo dėmesys teko COVID-19 pandemijos valdymui ir pasiruošimui vakcinuoti gyventojus Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono, Elektrėnų, Švenčionių, Ukmergės, Širvintų, Šalčininkų, Trakų rajonų savivaldybėse.

Prezidentas, nuotoliniu būdu susitikęs su aštuonių Vilniaus regiono savivaldybių merais, domėjosi, kokius pagrindinius iššūkius valdant pandemiją mato savivaldybės, kokius sprendimus reikia priimti, kad vakcinacija nuo pat pirmos dienos vyktų sklandžiai ir be trikdžių. Merai su Prezidentu aptarė Sveikatos ekspertų tarybos rekomendacijas dėl vakcinavimo įgyvendinimo priemonių, išsakė laukiantys aktyvesnio koordinavimo iš Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitų atsakingų institucijų, išdėstė išankstinius siūlymus, kaip būtų galima optimizuoti bendradarbiavimą su centrine skiepijimo procesą savivaldybėse koordinuosiančia institucija.

„Vakcina Lietuvą pasieks jau sekmadienį – gruodžio 27 dieną. Nuo koronaviruso pirmieji bus skiepijami medikai ir ypatingos rizikos grupėje esantys senjorai. Lietuvą pasieks 0,6 proc. Europos Sąjungos vakcinos pirkimo dalies. Pirmosios siuntos kiekis yra proporcingas mūsų šalies gyventojų skaičiui“, – informavo Prezidentas ir gavo merų patvirtinimą, kad savivaldybėse jau numatytos vakcinavimo vietos, rengiamasi personalo mokymams, tad sulaukus vakcinos delsiama nebus nei minutės.

Susitikime kalbėta apie naujo periodo ES investicijas ir pokyčius Lietuvą padalinus į du regionus skirstant ES lėšas. Jame taip pat aptarti būdai, kurie leistų pasiekti, kad Vilniaus regionas nebūtų nuskriaustas finansine prasme ir investicijų tęstinumas būtų užtikrintas.

Merai su šalies vadovu ir jo patarėjais aptarė ir savivaldybėms kylančius klausimus, susijusius su ankstyvojo ugdymo prieinamumu, kvalifikacinių reikalavimų švietimo įstaigų vadovams lygiateisiškumo principu, valstybinės žemės perdavimo savivaldybėms reforma, piniginės socialinės paramos sistemos nepakankamu efektyvumu, vandentvarkos įmonių stambinimu, Vilniaus regiono sąvartyno likimu, sostinės senamiesčio apsauga, ir kt.

Prezidento patarėjai pirmadienį dalyvaus nuotoliniuose susitikimuose su savivaldybių administracijų direktoriais ir už vakcinavimo koordinavimą atsakingais darbuotojais, savivaldybių švietimo įstaigų atstovais, Regioninės kultūros tarybos nariais, Vilniaus regiono apylinkės teismo atstovais, regiono policijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus padalinio pareigūnais, aplinkosaugos ir kitų sričių specialistais.

Darbo dienų ciklą regionuose Prezidentas pradėjo 2019-ųjų pabaigoje – per metus jis su patarėjais aplankė visus dešimt regionų (tris – pandemijos sąlygomis nuotoliniu būdu). Šalies vadovas dirbo Utenoje, Plungėje, Kazlų Rūdoje, Naujojoje Akmenėje, Birštone, Biržuose, Tauragėje, kur bendravo ne tik su savivaldybių vadovais, bet ir su įvairių sektorių – švietimo, kultūros, socialinės apsaugos, turizmo, aplinkosaugos, žiniasklaidos, verslo – atstovais, taip pat su ūkininkais, miestų ir miestelių bendruomenėmis – senjorais, šeimomis ir jaunimu. Prezidentas lankė Lietuvai reikšmingus kultūros objektus ir memorialus, socialinių paslaugų centrus, mokyklas, domėjosi laivybos Nemunu atgaivinimu, Žuvinto biosferos rezervato išsaugojimu, ir kt. Prezidento patarėjai iš viso dalyvavo 123 susitikimuose aktualiausiais regionų klausimais. Valstybės pažinimo centras surengė pilietines dirbtuves ir edukacijas įvairaus amžiaus regionų vaikams, juose dalyvavo pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

„Nuo pirmųjų darbo dienų regionuose įsitikinau, kad šaliai trūksta efektyvaus ir abipusio bendradarbiavimo tarp centrinės ir regioninės valdžios. Per pastaruosius metus jau pavyko įgyvendinti nemažai regionų politikos pokyčių, suteikti savivaldai daugiau galių ir įrankių. Pavyzdžiai rodo, kad kai kurios, net ir mažosios savivaldybės yra pasiruošusios imtis didesnės atsakomybės, vietoje sparčiau spręsti net ir nacionalinės svarbos klausimus“, – teigė šalies vadovas.

Prezidento darbo dienos regionuose suteikė naują impulsą savivaldybių dialogui su ministerijomis ir valstybės valdomomis įmonėmis, kuris virsta glaudesne partneryste ir konkrečiais darbais. Šalies vadovo inicijuotame Regionų forume rugsėjo 3 d. pasirašytas partijų memorandumas dėl savivaldos įgaliojimų ir savarankiškumo stiprinimo, kuriame numatyti darbai rado aiškią vietą ir Vyriausybės programoje. Prezidentas, girdėdamas savivaldos balsą, vetavo Vietos savivaldos įstatymo pataisas dėl privalomų seniūnijų. Seime priimta šalies vadovo teisėkūros iniciatyva dėl elektros oro linijų kabeliavimo savivaldybėse taip pat yra užgimusi jam dirbant regionuose.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: IEVA ELENBERGIENĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO KANCELIARIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));