Prasukęs milijardines aferas G.Kirkilas siūlo gyventi draugiškai


 

Raimondas Kuodis Andriui Navickui: „Leo epopėjoj konservatoriai krito veidu į substanciją, deja“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 11 d. 21:57

 

Raimondas Kuodis Andriui Navickui: „Leo epopėjoj konservatoriai krito veidu į substanciją, deja“

Dalinamės ekonomisto Raimondo Kuodžio Veidaknygės replika į Seimo nario Andriaus Navicko priminimus „Atminties praskaidrinimui: Iš ko V. Bakui derėtų išieškoti kompensacijos už Leo.lt aferą?“ČIA.

Raimondas Kuodis | Veidaknygė

Leo epopėjoj konservatoriai krito veidu į substanciją, deja. Su socdemais, valstiečių ministru V.Navicku ir prezidentu V.A., apstatytu „v-bininkais“.

rk energ Butk 2014

rk energ Butk 2014

rk energ Butk 2014

rk energ Butk 2014

rk energ Butk 2014

rk energ Butk 2014

rk energ Butk 2014

rk energ Butk 2014

 

LSDDP lyderis G. Kirkilas apie Prezidentės metinį pranešimą: „Reikia baigti šį karą visų su visais“

Birželio 12 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė dalia Grybauskaitė skaitė metinį pranešimą, kuriame apžvelgė vidaus, užsienio politikos, saugumo, ekonomikos, socialinius bei kitus šiandien aktualius Lietuvai klausimus.

Komentuodamas Prezidentės metinį pranešimą Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Pirmininkas Gediminas Kirkilas teigė, kad tai geriausias, giliausias ir plačiausias pagal apimtį Prezidentės metinis pranešimas per devynerius jos vadovavimo metus. Apie politines partijas jame kalbėta daugiau nei bet kurio kito pranešimo metu. D. Grybauskaitė kritikavo šalies vidaus politiką ir politinių partijų susiskaldymą bei tarpusavio intrigas.

„Prezidentė kalba su tam tikru nerimu, ji galvoja, kad partijoms suduotas stiprus smūgis, kad jos turi atsinaujinti, pritraukti daugiau žmonių. Tai yra visiškai teisinga, aš tam visiškai pritariu“, – sakė G. Kirkilas.

Dėl prasto partijų vertinimo viešojoje erdvėje LSDD frakcijos narys atsakomybę priskiria ir politikams, ir viešosios nuomonės formuotojams.

 „Mes partijas padarėm kažkokiom keistom, nepatraukliom institucijom. Mes visi atsakingi, patys politikai – visų pirma, partijos lyderiai – taip pat, bet ir politologai, ir sociologai, ir visi kiti komentatoriai. Šiandien Prezidentė pripažino, kad partijos yra pagrindinis demokratijos subjektas, todėl politologai turėtų kalbėti, bent jau taip, kaip kalbėjo Prezidentė, kad partijos turi atsinaujint. Ji paminėjo labai retai minimą dalyką, kad pačiose partijose turi būti demokratiškas valdymas. Nes nuo to viskas prasideda. Nes jeigu ne demokratiškos arba nelabai demokratiškos partijos, kaip pvz. Darbo partija, ateina į valdžią, tuos pačius metodus bando diegti ir Valstybei“, – kalbėjo G. Kirkilas.

LSDDP Pirmininkas mano, jog partijos tapo nepatrauklios kaip institucijos, nes užuot galvoję apie demokratiškumą ir atsivėrimą, galvoja apie galios demonstravimą. Komentuodamas Prezidentės pranešimą politikas sakė, kad negalima tiek daug laiko skirti partijų vidinėms kovoms Parlamente.

„Įdomiausia tai, kad čia nėra laimėtojų. Net ir valdantieji čia nelaimi, net ir „valstiečiai“ čia nelaimi, nors jie bando pasakyti, kad yra geresni negu visi kiti iki tol buvę. Reikalas tas, kad ta kova užpildyta visa viešoji erdvė ir patys valdantieji dėl to nesugeba pristatyti savo pasiekimų ar numatomų reformų“, – sakė G. Kirkilas.

LSDDP lyderis pritaria Prezidentės išsakytai nuomonei, kad partijos turėtų ne kariauti, o vienytis ir kurti.

„Aš labai pritariu šiai Prezidentės nuostatai, net šiek tiek apgailestauju, kad ji gan vėlai atsirado, Prezidentės jau antros kadencijos pabaigoje, bet vis tiek ji yra labai svarbi. Aš matau daug galimybių. Manau, kad reikia turėti kuo daugiau bendrų projektų ir bendrų pasiūlymų, pavyzdžiui inovacijų srity. Galim ieškoti bendrų susitarimų, kad ir pavyzdžiui dėl Stambulo konvencijos. Jei to sieki, tai to pasieki. Gynybos sritis – iki šiol gi nepasirašytas susitarimas dėl gynybos. Šiandien vėl Prezidentė paminėjo šį susitarimą. O kas jį sužlugdė ar prisimenat? Gabrielis Landsbergis ir Gintautas Paluckas. Kodėl? Labai keista yra“, – kalbėjo G. Kirkilas.

LSDDP Pirmininkas mano, kad pagrindas bendradarbiauti yra, tik reikia visų politikų noro, įsitraukimo ir savo vaidmens politikoje suvokimo.

,Man labai gaila, kad Prezidentė šiandien tik pakalbėjo apie galimą vienybę ir tuoj pat konservatoriai demonstratyviai paliko salę dėl to, kad jiems nepatiko, kad nepakviestas Centrinio Banko vadovas į diskusiją dėl reformų. Manau, kad tai yra per menkas dalykas, kad daryti tokius demonstratyvius žingsnius ir toliau kaitint atmosferą. Reikia baigti šį karą visų su visais“, – sako LSDDP lyderis.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: EVELINA BUTKUTĖ-LAZDAUSKIENĖ, SEIMO LIETUVOS SOCIALDEMOKRATŲ DARBO FRAKCIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));