Prasidėjo sezoninių darbų paieškos įkarštis: kokį darbą galima susirasti?

Prasidėjo sezoninių darbų paieškos įkarštis: kokį darbą galima susirasti?  

Artėjant vasarai įsibėgėjo sezoninių darbuotojų paieškos. Kremtantiems mokslus vasara tampa metu, kai atsiranda daugiau laisvo laiko, todėl jie atostogas nusprendžia derinti su sezoniniu darbu – tokiu būdu galima ne tik pailsėti, bet ir užsidirbti. Šia galimybe pasinaudoja ir nuolatinio darbo neturintys ar jo ieškantys asmenys. Kaip įprasta, trokštamiausi vasaros darbai – paslaugų sektoriuje.

Socialinio projekto, skirto padėti jaunimui nuo 18 metų įsidarbinti vasaros metu „Vasaros darbų bankas“ iniciatorės, įdarbinimo agentūros „Biuro“ vadovo Valdo Strazdo teigimu, vasarą populiariausi padavėjų, pardavėjų ir kito aptarnaujančio personalo darbo skelbimai. Daugiausiai jų siūloma Lietuvos pajūryje, kurortiniuose miestuose – ten ieškoma darbuotojų apgyvendinimo ir maitinimo srityje, sezono metu atsidarančiose parduotuvėse: pardavėjų, salės darbuotojų, kambarinių, padavėjų, barmenų, virėjų, pagalbinių virtuvės darbuotojų.

Sezoninis darbas  – ne ledų pardavėjai

„Vis dar gajus mitas, kad populiariausias sezoninis darbas jaunimui – ledų pardavėjo. Iš tiesų šių pozicijų yra sąlyginai nedaug ir jose dirba netgi nepilnamečiai. Svarbu suprasti, kad sezoniniai darbai neapsiriboja vien pardavėjų ar padavėjų pozicijomis, beje, vasaros darbų spektras kasmet plečiasi“, – teigia V. Strazdas.

Anot pašnekovo, sezoninių darbų regionuose aktyviai ieško ūkininkai: žemės ūkio, miškininkystės bei žuvininkystės sektoriaus darbdaviai. Ten reikalingi pagalbiniai darbininkai, uogų rinkėjai, rūšiuotojai, lauko darbininkai. Didmiesčiuose didžiausias darbuotojų poreikis atsiradęs apgyvendinimo, maitinimo ir prekybos sektoriuose. Besiruošdami vasaros sezonui darbdaviai laikiniems darbams pradėjo ieškoti padavėjų, barmenų, pagalbinių virtuvės darbininkų. Šių darbuotojų paklausa labiausiai išaugo jau balandžio mėnesį.

„Jaučiame labai didelį darbuotojų trūkumą viešbučių ir restoranų sektoriuose. Didžiausias jų trūkumas jaučiamas kurortiniuose ne pajūrio miestuose – Druskininkuose, Birštone, Anykščiuose. Daugiausiai ieškoma pagalbinių darbuotojų – kambarinių, virėjų ar darbuotojų virtuvėje. Į šiuos miestus darbdaviams dažnai tenka vežtis netgi žmones iš Ukrainos, Baltarusijos, kas sukelia nemažai trukdžių darbdaviams – reikia gauti vizą, o tai užtrunka“, – pasakoja Evalda Šiškauskienė, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Darbdaviai siūlo priedus

 „Daugelis įmonių sezoninius darbuotojus stengiasi pritraukti ne tik finansiniu atlygiu, bet ir suteikiamu apgyvendinimu, nemokamais pietumis, kvalifikacijos kursais ir pan. Pavyzdžiui, jeigu darbuotojo reikia rytdienai, darbdavys kartais siūlo net dvigubai didesnį atlyginimą nei įprastai“, – pastebi  „Biuro“ vadovas.

Pašnekovas įvardija, kad darbuotojų sezoninio darbo finansiniai lūkesčiai svyruoja nuo 555 iki 1000 eurų. Rasti darbą pagal savo poreikius ypač paprasta sezoninio darbo platformoje, tokioje kaip „vasarosdarbubankas.lt“. Ši platforma kasmet pritraukia vis daugiau vartotojų – tiek darbdavių, tiek darbo ieškančio jaunimo. Praėjusią vasarą buvo įdarbinti beveik 1000 kandidatų, tai yra 20 proc. daugiau nei prieš metus.  

Apie projektą „Vasaros darbų bankas“

Įdarbinimo agentūros „Biuro“ inicijuotas socialinis projektas, skirtas padėti jaunimui nuo 18 metų įsidarbinti vasaros metu. Šiuo projektu kartu su partneriais siekiama padėti spręsti problemą, kai didelė jaunimo dalis taip ir lieka rinkoje be darbo, o verslas neišsprendžia savo esminės problemos – darbuotojų trūkumo vasaros sezono metu. Bendrovė projektą vysto bendradarbiaudama su Užimtumo tarnyba prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Darbo pasiūlymus galima rasti adresu: www.vasarosdarbubankas.lt ir www.facebook.com/vasarosdarbubankas/ .

Facebook komentarai
});}(jQuery));