Po rinkimų prasideda masinės represijos? Suimtas Ž.Razminas, persekiojamas V.Šustauskas (tikslinam)

sustiko

sustiko

Prasideda masinės represijos? Suimti  Ž.Razminas ir V.Šustauskas

sustiko

Šiandien, spalio 12 d. apie 9.30 val. policija Šiauliuose suėmė žinomą visuomenininką   Žilviną Razminą. Jis spėjo pranešti apie tai telefonu. Nepasitvirtino informacija, kad panašiu laiku Abromiškių sanatorijoje buvo suimtas ir Kovotojų už Lietuvą sąjungos lyderis Vytautas Šustauskas.  Ž. Razmino teigimu, jis sulaikytas  tiriant taip vadinamą ,, antikonstitucinę bylą“, kuri pradėta dar 2015 m. sausio mėnesį. Faktiškai tai byla opozicijos veikėjų, aktyvių visuomenininkų, antifašistų atžvilgiu. Jie rengė taikias akcijas, rengė straipsnius, įvairius video siužetus, atvirai pasisakydavo už taiką ir tautų draugystę, prieš NATO ir karo kurstymo kampaniją. Ž.Razminas  aktyviai dalyvavo įvairiose akcijose, platino lapelius prieš euro įvedimą ir kitokiu būdu pastoviai reikšdavo savo pilietinę poziciją. Jis yra visuomeninės organizacijos Socialistinio Liaudies fronto narys ir politinės partijos Kovotojų už Lietuvą sąjungos narys. 

Apie Šustausko areštą pranešė jo pavaduotojas V.Jeganianas, tačiua vėliau pasirodė, kad tai netiesa.  Aktyvus kaunietis pastaruoju metu turėjo širdies problemų, gydėsi Kauno klinikose, po to  sanatorijoje. Rugsėjo mėnesį V.Šustauskas aktyviai veikė, tame tarpe organizavo antikarines  ir antikorupcines  akcijas Vilniuje rugsėjo 15  dieną.

2015 m. kovo 19 d. tiriant  ,,antikonstitucinę bylą“, visoje Lietuvoje vykdytos masinės ( jos vyko J.Valiukėno, M.Bartašiūnaitės, G.Grabausko, K.Juraičio, O.Titorenko, K.Voiškos, Ž. Razmino, A.Litvinenkos, V. Lekstučio ir kai kurių kitų aktyvių piliečių namuose. Išgabenti kompiuteriai, knygos, telefonai, įvairūs dokumentai ir kiti daiktai). Daiktai daugumai šių piliečių gražinti labai lėtai, dalimis per metus laiko.

Nors ši byla liaudiškais tariant ,,baltais siūlais siūta“, pas piliečius nerasta nei ginklų, nei sprogmenų, nei didelių pinigų sumų, tačiau ši byla nenutraukiama, bandoma kabintis prie  rastos literatūros, neva žmonės laikė ,,blogas“ knygas, ,,blogus“ lapelius ir pan.   O 11 val. 30 min. pavyko sužinoti, kad Ž.Razminui pareikiami įtarimai pagal LR BK 121 straipsnį  (Antikonstitucinių grupių kūrimas). Apie tai, kaip klostysis Ž.Razmino likimas po jo sulaikymo, informuosime artimu metu. Be to, sprendžiant pagal agresyvų valdžios struktūrą braižą, galimi ir kiti areštai.

Giedrius Grabauskas

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));