Prasideda ledynmetis, o „elitas” gasdina atšilimo apokalipse

arctic pexels pixabay 53389
Ką tik pasibaigė COP26 – JT suorganizuota pasaulinė aukščiausio lygio klimato atšilistų klounada, pasižymėjusi didžiule veidmainyste ir krokodilo ašarų srautais. Ir štai pirmieji rezultatai. Šiandien pranešta, kad Britanija prisijungia prie grupės šalių koordinuotų pastangų siekiant numušti pasaulines naftos kainas. Iniciatyvos ėmėsi JAV, paskelbusios, kad iš savo atsargų į rinką paleis apie 50 mln. barelių neperdirbtos naftos. Jos pavyzdžiu paseks grupė šalių, tarp kurių tokios milžinės, kaip Kinija, Indija. O kaip jautriai ir kokiais gražiais lozungais Glazge kalbėjo ir J. Bidenas, ir B. Johnsonas…
Kol atšilistai šoko savo ritualinius šokius – kai tokie pinigai ant stalo, kodėl ir nepašokus, kad ir aplink stulpą – ir klausėsi Gretos dainų, pranešta, kad Arktyje netikėtai anksti įšalo laivai, kurie dabar laukia ledlaužių pagalbos. Londone prognozuojamas sniegas, o Delio gyventojai ruošiasi dar vienai šaltai žiemai, nes šį lapkritį temperatūra yra žemesnė už įprastą. Beje, Indijos sostinė išgyvena virtinę išskirtinai šaltų žiemų, todėl indai COP26 ir užblokavo formuluotę dėl anglies.
2021-ieji Antarktidoje buvo neįprastai šalti. CNN pranešė: „Visame Antarkties žemyne 2021 m. žiema buvo antra šalčiausia istorijoje – birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais temperatūra buvo 3,4 laipsnio Celsijaus žemesnė nei 1981–2010 m. vidurkis –62,9 laipsnio Celsijaus. Šiaurės ašigalyje Arkties jūros ledo plotas nuo rugpjūčio vidurio buvo didesnis nei 2012 – 2020 m. Tai liudija faktą, kad ledo kaupimasis neatitinka dramatiškos praėjusio dešimtmečio prognozės apie Arktį be ledo. Grenlandijoje ir toliau didėja ledo masė, o kai kuriais 2021 m. vasaros laikotarpiais buvo užfiksuotas istoriškai didelis ledo masės padidėjimas. Japonijos meteorologijos asociacijos duomenys rodo, kad rugsėjo mėnesio temperatūra Islandijoje ir Grenlandijoje per pastaruosius du dešimtmečius nepakilo. Šiaurės pusrutulio šalyse per pastaruosius trejus metus taip pat buvo fiksuojamas rekordinis šaltis, o poliarinio šalto oro invazija prognozuojama daugelyje JAV regionų. Nepaisant to, kad pasauliui vis labiau gresia itin šalti orai, o ašigaliai nerodo jokių neįprasto tirpimo požymių, naivi žiniasklaida ir toliau trimituoja jai primetamą temą apie globalų atšilimą. Tuo tarpu įvairių šalių gyventojams tikrovė yra ne žiniasklaidos arba įvairių aktyvistų skleidžiamos apokaliptinės prognozės, o skaičiai jų šildymo sąskaitose. Prisimenate – ir Lietuvoje kai kas reikalavo pradėti šildymo sezoną jau rugsėjį. Nepriklausomi ekspertai prognozuoja, kad ne už kalnų diena, kai klimato apokalipsės tema keliaus į didžiųjų XXI a. apgaulių šiukšlių dėžę.
Facebook komentarai
});}(jQuery));