Pranckietis traukiasi nuo pareigų ? Pabėgo iš posėdžio nebaigęs svarstyti svarbų Lietuvos kaimui klausimą

Pranckietis

Pranckietis

Pranckietis traukiasi nuo pareigų ? Pabėgo iš posėdžio nebaigęs svarstyti svarbų Lietuvos kaimui klausimą

„Sausio 19 d. įvykęs Kaimo reikalų komiteto (KRK) posėdis, tik dar kartą patvirtino, kad Viktoras Pranckietis nesugeba, arba nenori  atstovauti daugumai Lietuvos kaimo gyventojų ir žemdirbių. KRK pirmininkas dažnai pasisako, kad komitetui svarbūs socialiniai partneriai ir jų nuomonė, bet tik ne tada, kai pradedama kalbėti apie žemvaldžių stambėjimo sutramdymą įvedant tiesioginių išmokų ribojimą.

Paskutinę praėjusių metų dieną  Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ES komisijai pateikė su žemdirbiais ir socialiniais partneriais suderintą strateginį planą, kuriame buvo numatyta tiesioginių išmokų pagrindinės išmokos ribojimas nuo 60 tūkst. Eur.,  toks ribojimas aktualus ūkiams, kurie deklaruoja virš 700 ha. ploto,  mažinama suma 70 eur. už 1 ha.

Sausio 5 d. Kaimo reikalų komitetas vadovaujamas Viktoro Pranckiečio nusprendė nepaklusti ŽŪM patvirtintai strategijai, priėmė vyriausybės planui prieštaraujantį sprendimą – tiesiogines išmokas riboti ūkiams kurie valdo virš 1400 ha. t. y nuo 100 tūkst. Eur.

Iškart po tokio sprendimo viešoje erdvėje kilo didelis nepasitenkinimas, todėl šeimos ūkininkus atstovaujančios organizacijos raštu kreipėsi į KRK su prašymais persvarstyti klausimą ir ištaisyti klaidą. Sunku suvokti, kaip profesoriaus pedagoginį laipsnį turintis žmogus nesupranta, kad šiandien yra ypač svarbu sustabdyti stambių ūkių stambėjimą, tai svarbu visam šalies žemės ūkiui ir kaimui. Kyla klausimas – kam atstovauja V.Pranckietis? Viešai V.Pranckietis transliuoja, kad kaimo gyventojai ir ūkininkai nesugeba pagaminti konkurencingos ir kokybiškos produkcijos, nes jam vis dar sapnuojasi platūs kolūkio laukai. KRK pirmininkas posėdžiuose tradiciškai ignoruoja kaimo žmonių deleguotus atstovus, todėl tikėtina, jog V.Pranckietis atstovauja labai ribotai ir siauro rato interesų grupei.

Šį kartą šeimos ūkininkai nepasiduos ir nenusileis iki šiol Lietuvoje vykdytai žemės ūkio politikai, kuri žlugdė ne tik moraliai, bet prisidėjo prie kaimo naikinimo ir išnaikino apie 50 proc. šeimos ūkių. V.Pranckietis turi trauktis, jei nesugeba atstovauti daugumos kaimo gyventojų. O gal jau pasitraukė?  Sausio 19 d. nebaigęs pirmininkauti KRK posėdžiui pabėgo neaišku kur ir kokiais tikslais vedamas, kai buvo pradėtas, bet nebaigtas svarstyti tiesioginių išmokų ribojimo klausimas“, – sako LŠŪS pirmininkas Vidas Juodsnukis.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: SONATA KISIELIENĖ, LR ŽEMĖS ŪKIO RŪMAI
Facebook komentarai
});}(jQuery));