Policininkas nubaustas už atsisakymą suimti žmones, kurių sulaikyti jis apskritai neturėjo teisės

Neteisiam komisarui – dar vienas smūgis iš VLAT’o

 

Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas galutine ir neskundžiama nutartimi panaikino tarnybinę nuobaudą policijos pareigūnui. Tokį pat sprendimą priėmė ir pirmosios instancijos teismas, konstatavęs, kad Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga” narys kaltintas netinkamu pareigos atlikimu nepagrįstai.

 

Tarnybinė nuobaudą Tauragės AVPK pareigūnui Andrius (past. – vardas pakeistas) skirta dar praėjusių metų viduryje. Pareigūnas kaltintas tuo, kad netinkamai reagavo į pranešimus apie įvykius.

 

„Ginčijamame įsakyme abu šie atvejai minimi kaip pareigūno „netinkamo“ darbo pavyzdžiai. Įdomu tai, kad menamus pažeidimus skiria vos valanda laiko. Susidaro įspūdis, jog pareigūnui norėta skirti nuobaudą, o nepavykus prisikabinti pirmuoju atveju, tai padaryta antruoju“ –  teigia Andrių ginančios Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

 

Pirmuoju atveju pareigūnas atsisakė vykti į skubos nereikalaujantį iškvietimą, kol nebaigė atlikti veiksmų kitame įvykyje. Tiesa, kad šiuo atveju jis elgėsi teisingai, sutiko ir patys „baudėjai“, nuobaudą skyrę tik už antrąjį „pažeidimą“.

 

Antrasis atvejis dar mįslingesnis – čia Andrius kaltinamas tuo, kad „nežinojo kaip elgtis įvykio vietoje“. Ne, turėklais jis nesikarstė ir pažeidėjų nekandžiojo. „Nežinojimu kaip elgtis“ įvardintas atsisakymas suimti asmenis, kurių suimti jis net neturėjo teisės. 

 

„Panašūs atvejai dažni ir kituose komisariatuose, kai valdžiai nepavykus nubausti už vieną tariamą pažeidimą, imamasi priemonių, kad atrasti kitą „pažeidimą“, nevengiant net baudžiamosios bylos iškėlimo. Todėl neverta stebėtis, kad policijos sistemoje tik mažėja idealistų.“ – teigia K. Juknis, pastebintis, kad tokiais atvejais turėtų būti vertinami ir patys „baudėjai“, kurie pamina teisės ir teisingumo principus.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: KĘSTUTIS JUKNIS, LIETUVOS PROFESINĖ SĄJUNGA „SANDRAUGA”

Facebook komentarai
});}(jQuery));