Policininkai – žudikai toliau nebaudžiami žudo ir kankina nekaltus žmones

c92f06d9c3b67d734b804985c246bb8e_600

c92f06d9c3b67d734b804985c246bb8e_600

Policininkai – žudikai toliau nebaudžiami žudo ir kankina nekaltus žmones

 

Aurimas Drižius

 

Vidaus reikalų ministro, buvusio policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio prieš dvi savaites pasiųsta žinia sadistams, kurie dėvi policijos uniformas, buvo greitai išgirsta – policija gali daryti ką nori, vis tiek nuo atsakomybės ją išsuks S.Skvernelis.

Praėjo tik pora savaičių, kai policijos pareigūnai į nugarą sušaudė nepilnametį, sėdintį cigarečių kontrabandininkų automobilyje, kai Lietuvą „sukrėtė” nauja tragedija – Joniškio policininka į areštinę uždarė visai nekaltą vaikiną, ir tol jį kankino, kad tas neitvėręs kankinimų pasikorė.

Rašau „sukrėtė” nes, Lietuvoje tai tokia banali ir kasdieninė istorija, kad niekas per daug jau ir dėmesio nekreipia – tai, kad policininkai nevaržomi žudo žmones, Lietuvoje tapo jau tokia kasdienybe, kad tai nieko nebestebina. 

Kai iš namų išėjo ir pradingo 14 metų paauglė, vietos policininkai nieko gudriau nesugalvojo, kaip tik suimti jos draugą Ž.Litviną ir kankinant jį priversti prisipažinti, kad tai jis nužudė dingusią paauglę.

 

Po kiek laiko Ž.Litvinas rastas pasikoręs neva savo kameroje. Po nelaimės Ž.Litvino svainis 30 metų Andrius Ivinskas pareiškė, kad už grotų pasodintas vaikinas galėjo būti privestas prie savižudybės. A.Ivinskas tvirtino, kad prieš pasikardamas Ž.Litvinas jam skambino telefonu iš areštinės, skundėsi, kad pareigūnai versdami prisipažinti įvykdžius žmogžudystę jį muša ir kankina. Į neviltį puolęs jaunuolis tvirtino esąs nekaltas ir sakė, jei smurtas nesiliaus, tai jis nusižudys. 

Praėjus dar kelioms dienoms miške buvo rastas dingusios paauglės kūnas – įtariama, kad mergina nusižudė, įšėjusi iš namų dėl barnio su motina. 

Nors minėtą teritoriją bent kelis kartus „šukavo” policininkai ir kareiviai, keista, kad jie nieko nepastebėjo.

Policija sulaikė ir įtarimus nužudymu tyrėjai pareiškė Baisogalos (Radviliškio r.) gyventojui 20 metų Žilvinui Litvinui, kuris draugavo su Vita. Rugsėjo 10-ąją vaikinas buvo suimtas septynioms paroms. Joniškio areštinės kameroje pasikoręs Ž.Litvinas buvo rastas naktį į pirmadienį, 1 val. 53 min. Virvę savižudis neva pasidarė suplėšęs patalynę. Joniškio areštinėje nusižudžiusio vaikino palaikai trečiadienį buvo atiduoti jo artimiesiems. Pastarieji tvirtino ant Ž.Litvino kūno pastebėję smurto žymių ir jas nufotografavę.

 

Visa ši istorija – policija, neturėdama jokių įrodymų, sulaiko nekaltą žmogų, kažkoks vietinis teisėjas taip pat be jokių įordymų sankciionuoja jo suėmimą, ir nekaltas žmogus kankinamas tol, kol pasikaria. Kita versija – policininkai galėjo patys jį pakarti ir inscenizuoti jo savižudybę.

Visą įvykių seką lanai lengva patikrinti, nes visas areštinių plotas yra filmuojamas vaizdo kameromis. Jeigu jos buvo išjungtos, reiškia, kad tai sąmoninga policijos sadistų surengtra egzekucija.

 

c92f06d9c3b67d734b804985c246bb8e 600

Aš neturiu abejonių, kad policininkai žudikai ir šį kartą išvengs atsakomybės – valstybė visą laiką stoja į žudikų pusę.

Ne naujiena, kad Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pridengia žudikus, kurie prieš dvi savaites nušovė bėgantį nepilnametį jaunuolį į nugarą. Kai S.Skvernelis buvo policijos generalinis komisaras, jam atsiskaitantis kriminalinės policijos biuras nerado teisėjo Jono Furmanavičiaus, Violetos Naruševičienės, Drąsiaus Kedžio ir Andriaus Ūso žudikų, nors žudynių organizatoriai paliko aibę pėdsakų.  Tik todėl, kad šių žudynių organizatorius yra vienas ir kriminalinės gaujos, pavadintos „policija“, kūrėju, kriminalinės policijos biuras nuslėpė visus nusikaltimų ir žudikų pėdsakus, o nužudymus pavaizdavo kaip nelaimingus atsitikimus.

 

Todėl visiškai ne naujiena, kad S.Skvernelis eilinį kartą pridengė policijos žudikus, kurie nušovė nepilnametį, kuris sėdėjo ant užpakalinės sėdynės bėgančiame nuo policijos automobilyje. S.Skvernelis mano, kad reikia keisti įstatymus, ir smulkiai apibrėžti, kada galima panaudoti ginklą.

 

„Skvernelis kliedi, nes įstatyme labai aiškiai parašyta, kada galima ginklą panaudoti – tik tada, kai kyla neišvengiamas būtinumas ir grėsmė aplinkinių gyvybei, – stebisi buvęs Valstybės saugumo departamento darbuotojas, atsakingas už kovą su pareigūnų korupcija Kaune, Aurelijus Beržinis, – niekaip tiksliau nenumatysi įstatyme, kada galima tą ginklą panaudoti. Gali žiūrėti visų valstybių įstatymus ir konvencijas, ten lygiai tas pat parašyta. Ginklas gali būti panaudotas, kai konkretus pareigūnas mato grėsmę sau ir aplinkinių gyvybei, ir tai įvertinęs, pirma šauna į orą“.

 

„Kam reikalingas Seimas  ir visi įstatymai, jeigu Skvernelis jau pasakė, kad tas žudikas veikė teisėtai, ir jį gina, – sakė Aurelijus Beržinis, – įstatyme aiškiai parašyta, kad pareigūnas gali panaudoti ginklą tik tada, kai kyla pavojus jo ir aplinkinių žmonių gyvybei, ir kai ginklo panaudojimas yra neišvengiamas. Koks pavojus pareigūnų gyvybei, jeigu bėgantis kontrabandininkas taranavo policijos automobilį? Tai kokį pavojų nusikaltėliai kelia, kai bėga? Kam reikia apskritai taip persekioti bėgantį automobilį ir į jį šaudyti? Tereikia važiuoti iš paskos, ir perspėti kitus ekipažus, kad būtų užtvertas kelias. O ką veikia policija? Sėdi savo komisariatuose, ir skundžiasi, kad neturi benzino, kai reikia gaudyti nusikaltėlius. Todėl nevažiuoja. Arba atvažiuoja po valandos, kai pėdos ataušę – o pavėlavome, nes benzino neturime. Tai absurdas.  Amerikoje yra kitaip, nei Lietuvoje – ten policija, tave sustabdžiusi, ir pamačiusi, kad kyši ranką į kišenę, tave gali nušauti, nes bijo, kad tu pirmas nepradėtum šaudyti. O Lietuvoje yra visai kitaip – į bėgantį žmogų niekaip negalima šaudyti, nes jis jokio pavojaus nekelia. Reikia tik blokuoti kelius – kur gi tie bėgliai pabėgs, kai visi keliai blokuoti? Tegul jie pabėga į mišką, meta automobilį, tačiau tai vis geriau, negu nušauti žmogų. O šioje situacijoje galėjo būti, kad policininkai buvo girti arba kažko apsisvaiginę (tokių atvejų yra buvę), ir pasidarė sau tirą – rankos miklumą bandė į bėgančius taikinius. Nepataikė į padangą, tačiau pataikė į nugarą, reiškia, kad negavo prizo. Tuo labiau, kad tas nušautas žmogus gal ir niekuo dėtas – gal jis tik važiavo ant užpakalinės sprunkančio automobilio sėdynės?“.

 

A.Beržinis mano, kad policininkai bėglius galėjo sušaudyti ir keršydami todėl, kad jie sprukdami trenkėsi į policijos automobilį. Kokios šio nužudymo tyrimo perspektyvos? „Policija kaip visuomet tiria pati save, – juokiasi A.Beržinis, – todėl ir tyrimo rezultatai bus aiškūs. Jeigu tyrimą atliktų nepriklausoma, nieko bendro su policija neturinti institucija, gal ir galima būtų tikėtis objektyvių tyrimo rezultatų, tačiau šiuo atveju tai beviltiška. Šio policijos nusikalstamo sindikato narių yra visur, ir faktiškai jie kontroliuoja situaciją. Ne veltui šių nusikaltėlių taip bijojo Valdas Adamkus, visaip linkčiojo, ir bijojo prieštarauti, kad tik nereikėtų gailėtis“.

 

„Kodėl policijoje ar prokuratūroje negali dirbti normalūs, inteligentiški žmonės? – klausimu į klausimą atsakė Aurelijus Beržinis, – kodėl iš ten tuos taip greitai išveja, kodėl jie ten negali dirbti? Todėl, kad ten gali dirbti tik visiški padugnės, kurie savo tikslų siekia pasinaudodamas žmogaus silpnybėmis, rinkdami apie juos informaciją, iš šalies veikdamas per savo agentus, kad jie darytų vieną ar kitą dalyką, žlugdytų jį finansiškai, kai jį reikia sužlugdyti ir pan. taip dorojami žmonių likimai, ir taip veikia policinės valstybės sistema. O kur čia teisė ir teisinė demokratinė valstybė. Yra tik, kaip sako Putinas, teritorija, bet ne valstybė“. 

Garliavos šturmo byloje policijos sadistai išsisuko

Dar prieš du metus Seimo „Drąsos kelio“ frakcija kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Dailį Barakauską, reikalaudama skubiai pateikti Prezidentei siūlymą dėl Generalinio komisaro S.Skvernelio atstatydinimo.

 

Būtinybe pakeisti dabartinę policijos vadovybę „Drąsos kelio“ frakcija grindžia dabartinės policijos vadovybės bandymais Lietuvą paversti policine valstybe, jos demonstruojamą dvigubų standartų taikymą atskiriems piliečiams, grubiais Konstitucijos bei įstatymų pažeidimais.

 

Seimo nariai atkreipė  ministro dėmesį, kad Policijos generalinio komisaro pavaduotojas R. Požėla E.Paltanavičiūtės-Matjošaitienės teismo metu neigė neteisėtą policijos smurtą Garliavoje, akivaizdžiai užfiksuotą filmavimo kameromis, tarp jų ir gulinčio beginklio vyro daužymą šautuvo buože į tarpkojį. 

Seimo narių nuomone, tokia neteisėta policininkų savivalė yra skatinama dabartinės policijos vadovybės, nes būtent jų nurodymu pirmą kartą prieš metus policija panaudojo neteisėtą jėgą prieš neliečiamybės statusą turinčią teisėją Neringą Venckienę ir beginklius piliečius Garliavoje, taip pirmą kartą grubiai ir viešai pažeisdama Konstituciją, Policijos veiklos, Teismų bei kitus įstatymus.

 

Seimo nariai atkreipia ministro ir visuomenės dėmesį, kad vėliau vykusiose kitose bylose policija jau visai kitaip elgėsi su galimai prasižengusiais teisėjais, jų atžvilgiu preciziškai laikydamasi jų neliečiamumo principo net tokiuose smulkmenose, kaip girtumo nustatymas.

 

Anot „Drąsos kelio” frakcijos, nesulaukę tinkamo politinio įvertinimo dėl grubaus Konstitucijos laužymo Garliavoje, policijos vadovai pasijuto visagaliai ir toliau taiko tik policinei valstybei deramus dvigubus standartus, neadekvačią ir neteisėtą jėgą prieš Konstitucijos garantuojamą neliečiamybę turinčius piliečius. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));