Policijos komisarai kaltinami net 40 nusikaltimų

ereliai

ereliai

Alvydas VEBERIS

 

 ŠVENČIŲ GAUSA. TIK AR VISIEMS JI DŽIUGI?

 

Pritarus Seimui, gruodžio 15-oji paskelbta atmintina – LIETUVOS TEISMŲ – diena. Už šį siūlymą vieningai balsavo 83 Seimo nariai.

„Lietuvos teismų dienos įteisinimas – reikšmingas įvykis teismų bendruomenei. Lietuvos teismai jau beveik 100 metų yra neatsiejami nuo Lietuvos istorijos – esminių šalies valstybingumo kūrimo ir įtvirtinimo faktų, – teigia Teisėjų tarybos pirmininkas Rimvydas Norkus. – Teismų dienos įteisinimas skatins teisėjus ir kitus teismų sistemos darbuotojus dar labiau susitelkti sprendžiant Lietuvos valstybei kylančius naujus iššūkius ir atsakingai dirbti teisingumo labui.“

Pirmininko teigimu, teismų dienos paskelbimas atmintina taip pat padės atkreipti visuomenės dėmesį į teisėjų profesijos atstovų kasdienio darbo reikšmę vykdant teisingumą. 

 

 Šia proga Panevėžio apygardos teisme dalijamos skrajutės, kad nepamiršti jų šventės. Jose parašyta: ,,Didžių dalykų sėkmė dažnai priklauso nuo smulkmenų”.

 

 Ta proga, prieš teismo posėdį, geriant kavą, buvau pavaišintas ,,Rafaelos” saldainiais. Tai smulkmena. Su vienu teisėju diskutavome, kad pusė piliečių patenkinti teismų darbu, o pusė nusivylusių. Santykis lygus. Gaila vieno, kad laimingi ne teisieji, bet  nusikaltėliai.  Teisingą teismo  sprendimą surasti, tai tas pat, kaip rasti paparčio žiedą. Kai kam vis tik  pasiseka.

 

Šventei galima priskirti ir tai, kad prieš keletą dienų sunaikinta rugpjūčio mėn. sulaikyta 610 kg kokaino siunta. Tai .. viena didžiausių narkotikų kontrabandos siuntų Lietuvos istorijoje. Apytikslė siuntos vertė juodojoje rinkoje apie 49 mlj. eurų. –

 Sunaikinimo metu dalyvavo net tik mūsų pareigūnai, bet pakviesti  ir kaimyninių šalių muitinės darbuotojai. Tikėkimės, kad naikino ne salietros trąšas ir mūsų komisarai tautiečių nebenuodys narkotikais.  Juk ir taip jau žmonės vakarais bijo išeiti į gatves dėl narkomanų antplūdžio.

Visai ne šventinė nuotaika Panevėžio apygardos teismo salėse. Vienoje jų Šiaulių AVPK ONTT komisarų tęsiama REZONANSINĖ byla nuo 2014 metų spalio mėnesio. Ji vėžlio žingsniu  tęsiama po vasaros prailgintų atostogų bei 10 praleistų  pagal iš anksto sudarytą grafiką posėdžių.  Antra diena klausomasi prokuroro pateikiamų kaltinimų komisarams.  Juos skaito Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gelgaudas Norkūnas. Posėdžiams teisėjauja teisėjas Pranas Šimkus.

Su nusikaltimų išaiškinimu prokuroras susipažinęs gana atidžiai. Dalį kaltinimų jis ne skaito, bet mintinai žeria kaip žirniais į sieną. Matyt nuo savo ,,kolegų“ darbo prokurorui ilgai sapnuosis ši LIETUVOS GĖDOS byla. 

Narkotikai viena iš baisiausių žmonijos rykščių. Kas svarbiausia šiuo pelningu verslu Lietuvoje užsiima ne tik eiliniai nusikaltėliai, bet teisingumo vykdytojai!!!

Eiliniai narkotikų prekeiviai, talkinantys komisarams, įkalinime sėdi iki 15 metų. Įdomu kokia bausmė laukia komisarų?  

Tarp 18 kaltinamųjų (pradžioje sulaikytų buvo 40) 5 kartus teistas Pavelas Osipovas vežiojamas etapu. Nakvynei gabenamas į Šiaulių tardymo izoliatorių. 

 

 

 

Nuotr. Pavelas Osipovas. Jam liūdna teismų šventės diena

 

 ereliai

Teismo posėdžiuose dalyvauja šis komisarų būrys, kuriems pareiškiami teisme prokuroro G.Norkūno galutiniai kaltinimai. Tai: Remigijus Dereškevičius, Remigijus Zykas, Tomas Ruchtinas, Ričardas Pocius, Renatas Ivanovas, Gediminas Aina, Gediminas Motiejūnas, Giedrius Vaitkus, Vytenis Maščinskas, Rolandas Grigalaitis, Arūnas Jankus, Arminas Lipskis, Arvidas Budrys, Gintautas Golovnia, Raimondas Ripinskas, Pavelas Osipovas, Kęstutis Purvinis, Robertas Paštuolis.

 

Siauliuontt1

 

Nuo žurnalistų ir savo kolegų įnirtingai veidus slepia Renatas Ivanovas ir Tomas Ruchlinas. Kodėl? Išdavė savo ,,kolegas“? Drąsa teismo salėje išgaravo ir kitų komisarų-erelių. Liko baukštūs.

 

,,Puikus“ komisarų ,,darbas“  atsispindi jiems pateiktuose kaltinimuose. Jų net 40 epizodų!!!  Tai  nusikalstamo susivienijimo piktnaudžiavimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, kyšininkavimo, laisvės apribojimo, vagystės, dokumento klastojimo ir kt. nusikalstamų veikų epizodai. Straipsniai siekia net iki 15 metų nelaisvės.

 

 

 

 

 

Pirmą dieną pateikti penkių atskirų epizodų kaltinimai. Antrą dieną analogiškai. Artėja šventinės nuotaikos,- Kalėdos, Nauji Metai. Kad komisarai galėtų toliau linksmintis posėdžiai nukeliami į kitus metus. Grafikas sudarytas iki 2018 metų gegužės mėnesio. Dėl įvairiausių kliūčių tempiamas šios REZONANCINĖS bylos procesas. Pagal iš anksto numatytą planą ir sudarytus bylos nagrinėjimo grafikus, teismas turėjo paskelbti nuosprendį  ir šią bylą baigti dar šiais metais. Deja…

Dalis komisarų prisipažino dėl jiems pateiktų kaltinimų,  kai kurie netgi bendradarbiavo su ikiteisminio tyrimo pareigūnais, dalis jų neigė padarę nusikaltimus arba visais įmanomais būdais klaidino teismą. Atliekantis bausmę P.Osipovas gudravo pateikdamas teismui banko išklotinę, kad įrodytų savo nekaltumą. Jo bendrų parodymai, o ir pati banko išklotinė paneigė jo svaisčiojimus, kad jis nedalyvavo viename iš nusikaltimų transportuojant iš Ispanijos 2 kg narkotikų (kanapių) kiekį, turint tikslą šį kiekį realizuoti. Teismui aiškino, kad Ispanijoje ieškojo automobiliams detalių. Teisėjas P.Šimkus pašmaikštavo, kad ieškojo detalių, bet vietoje jų vežė narkotikus.

Bus daugiau.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));