Policijos generalinis komisaras L. Pernavas sako, kad rusų šnipas A.Paleckis šnipinėjo viešą informaciją

Policijos generalinis komisaras L. Pernavas: šnipinėti galima ir viešai prieinamus dalykus, viešą informaciją

 

 
Paskelbta: 2018-12-20 08:01 Autorius: ekspertai.eu
screen shot 2018 12 20 at 08 01 00

Gruodžio 19 d. Generalinėje prokuratūroje surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Susirinkę vyrai informavo, kad yra sučiupta daug prieš Lietuvą veikusių šnipų bei vienas nusikaltėlis, kuris nelegaliai namie laikė ginklą – dujinį pistoletą. Sulaikyto vyro pavardė gerai žinoma visuomenei – tai Valerijus Ivanovas.

Tarp šnipinėjusių Rusijos Federacijos naudai yra ir dar viena garsi pavardė – Lietuvos pilietis Algirdas Paleckis. Teigiama, kad jis galėjo rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą.

Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Rusijai smūgis: sučiupta daug prieš Lietuvą veikusių šnipų“.

Policijos generalinis komisaras L. Pernavas kalbėdamas gruodžio 19 d. LRTTDELFI laidoje „Dienos tema“ atskleidė, ką galėjo šnipinėti A. Paleckis.

Žurnalistas: – Nei A. Paleckis, nei vakar sulaikytas V. Ivanovas nebuvo kažkokių įtakingų politinių partijų ar įtakingų judėjimų atstovai, nedirbo kokiose nors strateginės reikšmės įmonėse. Tiesa, mes nežinome apie kitus sulaikytuosius, gal jie buvo labai reikšmingos figūros, bet turbūt ne. Tai jei jie nebuvo tokie reikšmingi nei saugumo, nei informacijos atžvilgiu, kokią konkrečią grėsmę jie galėjo kelti?

L. Pernavas: – Paprastai, kai kalbama apie šnipinėjimą, įsivaizduojame, kad šnipinėti galima tiktai kažkokią slaptą informaciją, kurios niekas nežino ir kurios praktiškai niekas negali gauti, tačiau tai yra netiesa, nes šnipinėti galima ir viešai prieinamus dalykus, viešą informaciją. Tai gali būti vieša informacija apie valstybės ekonominį saugumą, tam tikrus ekonominius klausimus, ir daugelį klausimų, kurie yra svarbūs kitoms valstybėms.

– Bet juk Lietuvos Konstitucija leidžia gauti informacijos ir ją skleisti, tai ar šiuo atveju ji buvo kaip nors pažeista, jei jie tiesiog rinko tai, kas buvo viešai prieinama?

– Nereikia maišyti to, ką leidžia Lietuvos Konstitucija, ir to veikimo, priešiškai Lietuvos valstybės naudai su kitos valstybės pavedimu. Čia yra du skirtingi dalykai.

Visą laidą žiūrėkite čia:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013708774/dienos-tema?jwsource=cl&fbclid=IwAR3SCvQqwNxSd06vjrlGZPveEM2m83eUwIuoloPTvw_nHNPAJSukw1bi858

ekspertai.eu komentaras3 07

Komentarai į darbo dienos pabaigą bus.

Tik prieš tai būtinai susipažinkite ar prisiminkite 2015 m. ekspertai.eupublikaciją susijusią su sausio 13-ąja – „Neįtikėtina: konservatorių lyderis nieko nežino ir nieko negirdėjo apie beprecedentį teisėsaugos sprendimą dėl Sausio 13-osios bylos“. Šis lyderis iki šios dienos taip nieko ir neatsakė apie skandalingą Generalinės prokuratūros 2014 lapkričio 3 d. nutarimą (visas gėdingas nutarimas ČIA), kuriuo patyliukais nutrauktas ikiteisminis tyrimas dalyje dėl 1991 m. sausio 13-osios įvykių ir kitų TSRS agresijos prieš Lietuvos Respubliką aktų, t. y. valstybės perversmo organizavimo ir vykdymo, kitų nusikalstamų veikų, susijusių su TSRS kariuomenės ir vidaus kariuomenės, okupantams talkinusių kolaborantų veikų.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=jPJrdAF72Hw
P. S. Audriaus Nako komentaras socialiniuose tinkluose po vakarykščių generalinio policijos komisaro įžvalgų:

Screen%20Shot%202018 12 20%20at%2007 57 39„Aš nuo ryto iki vakaro šnipinėju. Didelę dalį surinktos viešos informacijos (nes paparacinė tiesiog nedomina ir su kaupu tenkina vieša) apie valstybės institucijas, pareigūnus ar kitokius valstybės tarnautojus, kurie senesniais laikais pelnytai būtų laikomi pretendentais į kokybiškas kartuves centrinės miesto aikštės viduryje, perduodu tinklalapiui ekspertai.eu. 

Ši informacija laisvai prieinama bet kurios pasaulio valstybės spec. tarnyboms. Todėl savo veiklą vadinu vadinu minkštąja galia. Tiesa, neturiu namie dujinio pistoleto. Tačiau disponuoju dujiniu šildymo katilu.

Kai valstybinio transliuotojo LRTDELFI eteryje sėdi ir kalba etatinis Žmonių partijos kvailelis – nieko naujo, įprastas, kasdienis reiškinys. Politinių pajacų yra tokia priedermė ir paskirtis – kalbėti kiek galima daugiau nesąmonių.

Tačiau, kai nesąmones ramiu veidu kalba policijos generalinis komisaras…. Na nežinau, nežinau…“

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));