Policija tiria nusikalstamus VRK pirmininkės L.Matjošaitienės veiksmus, teismas spręs, ar rinkimai buvo teisėti

nendres

nendres

Policija tiria nusikalstamus VRK pirmininkės L.Matjošaitienės veiksmus, teismas spręs, ar rinkimai buvo teisėti

 

Aurimas Drižius

 

Šiandien, ketvirtadienį  į  Vyriausiąjį policijos komisariatą liudyti buvo pakviestas Seimo narys Naglis Puteikis. Policija tiria Liaudies partijos atstovės Nendrės Černiauskienės (nuotr. dešinėje) pareiškimą, kuriuo prašoma pradėti tyrimą dėl neteisėto „Laisvės partijos“ registravimo ir nusikalstamų Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkės Lauros Matjošaitienės (nuotr. kairėje) veiksmų.

Mat tik spalio 5 d. paaiškėjo, kad šios partijos pirmininkė Armonaitė pateikė Seimo rinkimams reikalingus dokumentus pavėlavusi, t.y. pasibaigus dokumentų priėmimo terminui. N.Černiauskienė kreipėsi į VRK, Seimo valdybą ir prokuratūra – ji prašė pradėti tyrimą dėl VRK pirmininkės L.Matjošaitienės piktnaudžiavimo, nes ši padarė nusikaltimą – įregistravo „Laisvės partiją“, jau pasibaigus dokumentų teikimo terminui.

 

Dar spalio 5 d. N.Černiauskienė kreipėsi į VRK ir prokuratūrą, nurodė tokias aplinkybes : „Pranešame, kad 2020 m. spalio 2 d. 14 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencijos Lietuvos Respublikos Seime metu paaiškėjo, kad Laisvės partija galėjo būti įregistruota 2020 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų dalyve, neteisėtai, tai yra pažeidžiant Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo (toliau – Įstatymo) 38 str. 4 d. – „Pareiškinius dokumentus, išskyrus užpildytus vardinius rinkėjų parašų rinkimo lapus, Vyriausioji rinkimų komisija pradeda priimti likus 83 dienoms ir baigia 17 valandą likus 65 dienoms iki rinkimų dienos. Dokumentai,
pateikti pasibaigus pareiškinių dokumentų pateikimo terminui, negali būti pripažįstami pareiškiniais
dokumentais.“ Pagal pateiktą garsinį paliudijimą – Laisvės partija nespėjo priduoti pareiškinių
dokumentų nustatytu metu, iki 2020 m. rugpjūčio 7 d. 17 val.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=BfKYJBgADqg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3b5gr9GrdE4YtT8cPcCZwxi4Oo1zUvZoF0HilC31j9BHrzNI-LKltOgz4

Kaip nurodoma garsiniame įraše, Laisvės partija su pareiškiniais dokumentais nepateikė dokumentų pasirašymo įgaliojimo, kuris į VRK buvo pristatytas apie 20:30 val., t.y. pasibaigus rinkiminių dokumentų pateikimo laikui, 2020 m. rugpjūčio 7 d.

Kadangi, pagal VRK duomenis Laisvės partija yra įregistruota 2020 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų dalyve, tikėtina, kad VRK atsakingi darbuotojai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ar / ir savavaldžiavo, galimai vykdė kitas nusikalstamas veikas.  Šių įvykių liudininku, kaip nurodoma garsiniame įraše, tapo ir Seimo narys, kandidatas į Seimą Naglis Puteikis.
Reikalaujame VRK:
1. Pranešimą nagrinėti skubos tvarka;
2. Kreiptis į Prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo;
3. Atšaukti teisinę neliečiamybę dėl kandidato į Seimo narius Naglio Puteikio galimai nuslėptų
nusikalstamų veikų;
4. Pašalinti Laisvės partiją iš 2020 m. spalio 11 d. rinkiminės kampanijos dalyvių.
Reikalaujame Prokuratūros:
1. Nedelsiant pradėti ikiteisminį tyrimą susijusioje medžiagoje, nes rinkimų data, kurioje dalyvauja Laisvės partija – jau 2020 m. spalio 11 d.;
2. Apklausti parodymus davusį asmenį Antaną Kandrotą;
3. Apklausti Seimo narį Naglį Puteikį – dėl jam žinomų, girdėtų ir matytų aplinkybių, apie
susijusius Laisvės partijos ir VRK atstovų veiksmus, taip pat dėl jo veiksmų – galimai
nusikalstamų VRK įvykių nuslėpimą;
4. Apklausti galimai nusikalstamuose įvykiuose aktyviai dalyvavusią, įraše įvardintą VRK
pirmininkę Laurą Matjošaitytę;
5. Skubiai pagarsinti Spaudos konferencijoje apie prokuratūros priimamus veiksmus, susijusius
su visuomenės interesu.

Šiandien N.Černiauskienė gavo VRK atsakymą ir labai juokėsi – ją nustebino toks atsainus VRK požiūris. Ji atsakė į LL klausimus:

 • Ką jums atrašė VRK?
 • VRK atrašė…net nežinau, kaip pasakyti. Ar jie ten turi draugų, arba mes durni (juokiasi)…Nes teisine prasme VRK „prisidavė“. „Prisidavė“ su visais įrodymais. Atsiuntė mums net „Laisvės partijos“ įgaliojimą.
 • Tai gal net VRK parašė valandą, kada jis gautas?
 • Dabar net valandos nėra svarbios. Nes „Laisvės partijos“ įgaliojimas tūrinio prasme yra popieriaus gabaliukas užpakaliui nusišluostyti. Teisine prasme.
 • Tai tas įgaliojimas ir dabar negaliojantis?
 • Netgi jeigu „Laisvės partija“ sakytų, kad jis pateiktas laiku, tai jis negalėjo net būti priimtas, nes toks dokumentas, koks yra „nupieštas“ ir mums pateiktas, negali egzistuoti nei pagal civilinį procesą, nei pagal rinkimų įstatymo 38 str. 1 dalies 6 punktą – šio dokumento formuluotės neatitinka įstatymo reikalavimo. Tačiau įdomiausia tai, kad dabar Puteikis važiuoja į policiją ir paliudys tą patį, ką ir Kondratas. Nežinau, kaip čia viskas baigsis – arba policininkai turės kankorėžius į užpakalį susikišti, arba jie turės priimti sprendimą.
 • Aš manau, kad viskas baigsis paprastai – teismas pasakys, kad VRK padarė „neesminį“ arba „nereikšmingą“ įstatymo pažeidimą, įregistravusi „Laisvės partiją“, kuri pavėlavo pateikti dokumentus?
 • Aš nepavydžiu teisėjui, kuris turės priimti tokį sprendimą.
 • Teisėjų toks darbas – spręsti žmonių likimus, jie pripratę? Teisėjui bus šiknoje žymiai didesnis kankorėžis, jeigu jis pripažins rinkimus neteisėtais?
 • Įsivaizduojame tokią situaciją – į policiją kviečia VRK atstovę, kuri priiminėjo partijų dokumentus. Tai negi jūs galvojate, kad tokia VRK atstovė dės galvą už Matijošaitytę? Ar gelbės savo kailį?
 • Aišku, kad nedės, nes nėra dėl ko dėti.
 • Nes už melagingus parodymus VRK nariams gresia baudžiamoji atsakomybė.
 • Aš irgi manau, kad tos VRK mergos sakys policijoje viską taip, kaip buvo, nieko nemeluos?
 • Ir aš taip manau. Tačiau problema ta, kad viskas nėra labai paprasta ir labai greitai, ir kad teisėjas viską nuspręs. Dabar svarbu, kad liudininkai nemeluotų, ir kad tų liudininkų nepradėtų „kišti po samanomis“.
 • Tų liudininkų per daug, visų nesukiši?
 • Taip, tačiau gyvenimas būna spalvotas. Čia tik tiek, kad tas incidentas nėra labai baisus, ir visiems sukelia labai daug juoko. Gal ta linksma nata ir pabaigsime.
 • O ką rytoj įdomaus pasakysite spaudos konferencijoje? Kad rinkimus prašysite atšaukti?
 • Dar dėliojamės formuluotes, tačiau pagal esamą situaciją panašu, kad reikės apie tai kalbėti.

 

Itin komiškai atrodo „Laisvės partijos” pirmininkės Armonaitės įgaliojimas:

Laisves partijos igaliojimas be asmens duomenu.png

Laisves partijos VRK ats 2020.10.12 Page 1

 

Laisves partijos VRK ats 2020.10.12 Page 2

 

Laisves partijos VRK ats 2020.10.12 Page 3

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));