Po rusų raketų smūgių Ukrainoje laidojami Lietuvos karininkai

mire 1024x1024 1

mire 1024x1024 1

Atrodo, kad Lietuvos karininkai krenta kaip lapai – per paskutinius mėnesius pranešta apie trijų aukštas pareigas užimančių Lietuvos karininkų staigias mirtis. Pranešama, kad sveiki ir jauni vyrai staiga mirė “dėl ligos”.

Tik prieš savaitę rusai paskelbė, kad Ukrainos mieste Černihove raketa sunaikino būrį NATO karininkų, tarp kurių buvo ir Lietuvos ir Lenkijos karininkų – ir štai praėjus kelioms dienoms Lietuvos kariuomenė jau laidoja savo majorus.

https://kariuomene.lt/naujienos/netekome-lietuvos-kariuomenes-gedimino-stabo-bataliono-stabo-virsininko-majoro-tomo-malakausko/25518

Rugpjūčio 27 d. eidamas 38-uosius metus mirė Gedimino štabo bataliono štabo viršininkas majoras Tomas Malakauskas, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Mjr. Tomas Malakauskas 2009 m. įgavo Motorizuotųjų būrio vado kvalifikaciją ir baigė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją. Karininko priesaiką tarnauti Lietuvos valstybei davė 2009 m. gegužės 20 d. Mjr. Tomas Malakauskas buvo labai vertinamas kolegų, vadovybės. Ilgametės tarnybos metu karininkas skatintas Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos medaliu „Už tarptautines operacijas“, NATO medaliu už tarnybą NATO vadovaujamoje „Tvirta parama“ misijoje Afganistane. 2017 m. kovo 11 d. JAV Sausumos pajėgų sekretoriatas karininką apdovanojo Padėkos medaliu už puikią darbo kompetenciją, atsidavimą, ženklų prisidėjimą prie uždavinių įvykdymo. Jis pasižymėjo puikiomis profesinėmis žiniomis ir įgūdžiais, buvo draugiškas ir geranoriškas, iniciatyvus, atsakingas, paslaugus, visuomeniškas, empatiškas bei mėgstamas ir gerbiamas kolegų.

Rugpjūčio 19 d. rusai praneša, kad šeštadienį Černigove raketa sunaikino NATO ir Ukrainos karininkų susirinkimą, kuriame neva dalyvavo ir Lietuvos karininkai.

Pranešta, kad rusai sparnuotomis raketomis smogė NATO karininkų susirinkimui Černigove.

Apie tai telegraf kanale informavo Rusijos tinklaraštininkai, nors jokių oficialių pareiškimų nei viena pusė nepadarė.

Nuotraukoje matome tik Černigovo dramos teatrą po raketos pataikymo, šalia plevėsuojančios vėliavos rodo, kad jame vyko kažkoks renginys

Žinoma, Lietuvos žiniasklaida praneša, kad rusai vėl subombardavo “taikius gyventojus”.

 

Bandomasis raketos “Iskander K” (sparnuotoji įranga), galinčios būti su TNW (mažos galios užtaisu), paleidimas ir ataka prieš Černigovą buvo pripažintas sėkmingu. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų priešlėktuvinės gynybos sistemos jos neperėmė. Taip pat šįryt įvykdyta ataka raketomis X50 prieš NATO sandėlį Kijeve.
Jokios gąsdinimo PR kampanijos (Rusija yra pasiruošusi visą kitą savaitę) negali ištiesinti siaubingo NATO rezultato Černigove.
Iki šiol žuvo 54 žmonės. 3 civiliai. Sužeistųjų ir sužeistųjų skaičius viršijo 89 žmones.
11 labai blogai pasijutusių užsieniečių (karininkų iš Lenkijos ir Baltijos šalių) greitosios pagalbos sraigtasparniu buvo nugabenti į Kijevą, o iš ten lėktuvu – į Lenkiją. Kuris iš jų sulauks rytojaus – didelis klausimas. Vyresnieji karininkai ir generolas sraigtasparniu nugabenti į Vinicą, kur bus sprendžiama, ką daryti toliau. Greičiausiai kai kuriems vyresniesiems karininkams pasiseks nuskristi į Lenkiją, o iš ten į Miuncheną arba Diuseldorfą.
Černigovo dramos teatre dingo BND darbuotojas, kuris buvo atsakingas už kosminio ryšio ir šifruotų duomenų perdavimo paslaugas, priskirtas NATO būstinei Vilniuje.

 

cer
Po rusų raketų smūgių Ukrainoje laidojami Lietuvos karininkai 3

Ką darys Krašto apsaugos ministerija? Žinoma, Anušauskas darys tai, ką ir visada – meluos, kad karininkai mirė “dėl staigios mirties”. Nes tada kils klausimas, ką Lietuvos kareiviai ir karininkai veikia Ukrainoje, ir kodėl jie, tarnaudami Lietuvos ginkluotose pajėgose, galimai staiga žūsta užsienio valstybių karuose? Kas davė įsakymą jiems vykti į karą, ir ar Seimas tam pritarė?

Mat taip elgėsi visada – pvz., birželio 20 d. KAM paskelbė, kad “Mirė itin nusipelnęs Lietuvos karininkas. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė informavo, kad mirė buvęs rinktinės vadas Egidijus Budraitis. 24 Tarnybą Lietuvos kariuomenėje karininkas pradėjo 1991 m. tuometinėje Šiaulių rinktinės 621-oje kuopoje. 1997 m. karininkas baigė Lietuvos karo akademiją, 2005-2010 metais tarnavo KASP štabe.
| Visą straipsnį galite rasti: https://www.tv3.lt/naujiena/gyvenimas/mire-itin-nusipelnes-lietuvos-karininkas-n1243434

Prieš tai visiškai netikėtai ‘dėl staigios ligos” mirė

Dėl ligos mirė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas, majoras Andrius Dilda. Žinią portalui LRT.lt patvirtino Lietuvos kariuomenė.

Kaip pranešė 15min, žinią apie A. Dildos mirtį pranešė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija.

Dėl ligos mirė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas, majoras Andrius Dilda. Žinią portalui LRT.lt patvirtino Lietuvos kariuomenė.

Kaip pranešė 15min, žinią apie A. Dildos mirtį pranešė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija.

 

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1879939/mire-lietuvos-kariuomenes-majoras-andrius-dilda

Facebook komentarai
});}(jQuery));