Pirštinės – dėmėtos?

 

Vienas pilietinio judėjimo „Baltosios pirštinės“ steigėjų Seimo narys Tadas Langaitis tikina, kad ir verslą kūrė mūvėdamas tokiomis pat pirštinėmis. „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Patriotai“ kūrėjai tuo abejoja.

 

Seimo nario, Tėvynės sąjungos rinkimų štabo vadovo Tado Langaičio baltas pirštines matė visa Lietuva, tačiau mažai kas Lietuvoje žino, kad jo įkurta bendrovė „Nortal“ dalyvavo „įsisavinant“ 40 mln. eurų, skirtų sukurti e. sveikatos sistemai, kuri neveikia. 

 

„Lietuvos ryto“ televizijos laida „Patriotai“ atskleidė, kad paskutiniais Andriaus Kubiliaus premjeravimo mėnesiais T. Langaičio įkurta bendrovė pasirašė e. sveikatos kūrimo sutarčių su Sveikatos apsaugos ministerija už maždaug 8,1 mln. eurų.

 

Tačiau T. Langaitis purtosi bet kokių sąsajų su savo įkurta bendrove. Jis sako, kad pamiršo apie ją, vos pardavęs „Nortal“ akcijas, ir nepadėjo jos atstovams rasti kelio į A. Kubiliaus vyriausybės širdį. Jis teigia pardavęs bendrovės akcijas prieš 10 metų ir nuo to laiko leidžiantis asmeninius pinigus visuomenei naudingai veiklai: „Visuomeninę savo veiklą aš finansuoju iš savo santaupų, taip. Sėkmingai kūriau verslus ir juos pardaviau ir 10 metų leidžiu pinigus Lietuvos labui dirbdamas.“

 

Ar T. Langaitis ir jo kūrinys „Nortal“, kurio tarptautinei plėtrai jis vadovavo, gali būti ramūs dėl ateities? „Patriotai“ pašnekino dabartinį sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Patikinęs, kad ne teisybės paieškos yra jo tikslas, ministras patvirtino, kad e. sveikatai bus išleista dar daug pinigų, o visos bendrovės, kurios taškė valstybės pinigus iki šiol, galės ir toliau juos tratinti.

 

T. Langaičio ir A. Verygos duetas — jau šį vakarą 21.30 laidoje „Patriotai“ tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));