Pirmiausias darbas – sutvarkyti teisėsaugą (prokoratūrą, teismus), jų nesutvarkius, geresnių rezultatų nebus niekur

valan

valan

Ponas Prezidente, Ponia Premjere,

 

 

jeigu Jūs iš tikrųjų norite/siekiate valstybės gerovės, tai pirmiausiai Jūs turite padaryti šiuos darbus, jų nepadarius Jūs tik kalbėsite tam, kad apmulkinti rinkėjus.

Pirmiausias darbas – sutvarkyti teisėsaugą (prokoratūrą, teismus), jų nesutvarkius, geresnių rezultatų nebus niekur.

Visa teisėsauga turi užsiimti teisingumu, sąžiningumu, žmogiškumu, o ne tarnauti pinigams.

Teisėsauga pirmoje eilėje turi sutvarkyti visose valstybinėse institucijose tikrą sąžiningą darbą. Pavyzdžiui: įvairūs valstybiniai pirkimai vadinami konkursiniais. Negali būti, kad valstybinis pirkimas yra brangesnis nei rinkos kaina. Valstybinis pirkimas negali nei vienu procentu būti brangesnis. Jis turėtų būti kažkiek pigesnis dėl puikiai suprantamu rinkos sąlygų.

Ar reikalingi tokie tyrimai, kurie dabar vykdomi, kai nupirkta prekė ar paslauga yra brangesnė kartą, du, tris ir dar daugiau kartų – tai yra faktas, kuris įvykdytas ir už tai turi atsakyti iš karto, o ne metais tęsti tyrimus.

Darbas valstybėje dominuoja ne sąžiningumu, protingumu, žmogiškumu, atsakomybe, o pinigais, dėl kurių atskiros verslo grupės (banditų grupės) visais būdais siekia sau susigriebti milijonus  kitų sąskaita bei naikinti konkurentus. Nors turbūt puikiai supranta, kad tas gyvenimas toks trumpas ir apsunkinęs gyvenimą kitam, pats laimingesnis į kapus nepateksi.

Tik keletas pavyzdžių kas vyksta mūsų valstybėje: Vijunėlės dvaras – negali būti kaltininamas savininkas, jeigu jis turi leidimus. Turėjo atsakyti tik tie, kurie tuos leidimus suteikė statyti. Šis pastatas neneša jokios grėsmės nei gamtai, nei visuomenei, nei valstybėi. Tai kokio proto žmonės priėmė beprotišką sprendimą – tarnauti banditizmui. Jeigu būtų nors maža dalis savininko kaltės, tai tuomet konfiskuoti ir jį panaudoti, o ne griauti?

Lygiai taspats ir su kavine Neringoje.

Kodėl mūsų valstybė aršiausiai elgiasi su mūsų artimiausiais kaimynais. Protingesnis kaimynas skaitomas yra tas, kuris neerzina kito kaimyno. Šitaip siekiama, kad kaimyninės valstybės visi gyventojai neapkęstų mūsų visų ir galvotų kaip mus sunaikinti. Norint mokyti kitas valstybes pirmiausiai reikia likviduoti visas esamas negeroves savo valstybėje. Ar galima pateisinti tokius dalykus kaip A. Paleckio, N. Venckienės, Eligijaus Masiulio ir daugelį kitų pradėtų bylų, kurios daug metų tęsiamos, turbūt laukiama kokio nors tinkamo sapno, kad jį galima būtų pridėti prie bylos ir tada ją užbaigti.

Labai daug kalbų dėl gamtosaugos. Tik vienas pavyzdys: mūsų kaime buvo 10 elektrodinių katilinių, kurios naudodavo naktinę pigesnę elektrą ir ne tik aprūpino namus šiluma, bet ir palaikė geresnę žmonių savijautą – ore netvyrojo dūmų kvapas. Šiandien visos katilinės panaikintos dėl elektros kainos ir vietoj jų dabar atsirado 45 dūmtraukiai skleisdami dūmus nuo malkų ir anglių. O jeigu paskaičiuotų kiek yra visoj valstybėje dumtraukių – tai būtų baisu. Ar šią problemą išspręsti reikia tiek daug proto ir laiko? Reikia tik sutvarkyti naktinio elektros tarifo kainą tam tikslui. Ir apskritai kas vyksta su energetika – tai yra sunkiai suvokiami baisūs dalykai – Valstybė sukūrė tiek elektros tiekėjų įmonių, kurios rūpinasi tik kuo greičiau mūsų visų sąskaita susikrauti milijonus. Elektra yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, be jos sunkiai įsivaizduojame savo kasdienybę. Šiuo atveju normali valstybė (gerovės valstybė) turėtų šią sritį sutvarkyti taip, kad ji nekenktų, o prisidėtų prie ekonomikos, buitinio gyvenimo sąlygų.

Galima būtų toliau daug dėstyti blogybių, kurios vis tęsiasi mūsų valstybėje, bet nesutvarkius pastarųjų – į kitas kištis dar anksti.

Visiems valdžios atstovams – politikams, siūlau pradėti kalbėti tik tada, kai bus pasiektas rezultatas, o rezultatas bus pasiektas, kai bus pradėta dirbti, o ne tik kalbėti.

Tolimesni pasiūlymai bus veliau,lauksiu atsakymo.

 

 

Vilmanas Lugauskas

Jonavos raj. Bukonių K.

Tel. 865654963

Facebook komentarai
});}(jQuery));