Pilietinėms akcijoms trukdo elito veikėjai?

ne

ne

Pilietinėms akcijoms trukdo elito veikėjai?

Neofašizmas Lietuvoje(2)

ne

2015 metų gruodzio 1 d. Vilniuje įvyko piketas prie Turkijos ambasados. Tai buvo taiki antikarinė akcija, kurios tikslas-pareikšti Lietuvos piliečių valią-kad jie pasisako už taiką, už tai, kad Turkijos valdžia pripažintų 1915-1918 metais vykdytą masinį armėnų genocidą,  prieš Turkijos karinių pajėgų išpuolį-kai buvo numuštas antiteroristinėje operacijoje prieš ,,Islamo valstybę“ dalyvaujantis Rusijos karinis lėktuvas, prieš Turkijos valdančiųjų klanų vykdomą karo kurstymą. Šiai akcijai smarkiai trukdė agresyvių veikėjų grupė, jie atėjo su NATO vėliavomis, įvairiais plakatais ir lindo į antikarinės akcijos dalyvių gretas, grasino bei šūkavo. Kas gi tie karo šalininkai?   Jau aiškėja kas dalyvavo šiame provokaciniame išpuolyje prieš taikos rėmėjus. Vienas tokių-tai verslininkas, su valdžios struktūromis susijęs renginių organizavimo  bendrovių vadovas T. Rimdžius. Jau aiškėja ir  kitas akcijai trukdęs veikėjas- pagal nuotrauką atpažintas neofašistinės organizacijos ,,Žalio velnio brolijos” narys. Štai taip-tokie ,,elitiniai“ veikėjai pasisako už karo kurstymą ir prieš laisvą žodį. 

lietuva

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje nemenką šurmulį sukėlė ir ,,Facebook“ bei kituose socialiniuose tinkluose platinamas tariamų ,,valstybės priešų“ sąrašas.  Kas gi vyksta? Gal tikrai grįžtame į Smetonos režimo laikus?  Jau platinami ,,valstybės priešų“ sąrašai, vykdomos masinių kratų akcijos,  skleidžiami vieši grasinimai  ir belieka atkurti Varnių koncentracijos stovyklą bei dar keletą panašių įstaigų? Apie viską iš eilės. Sausio 2 d. portale ekspertai.eu pasirodė straipsnis-,,Kultūros paveldo departamento inspektorius paskelbė valstybės priešų-Kremliui dirbančiųjų sąrašą“. Straipsnyje rašoma : ,,J.Valiušaitis savo ,,Facebook“ paskyroje paviešino sąrašą pavojingų žmonių, kuriais privalo susidomėti Lietuvos specialiosios tarnybos. ,,Dirba Kremliaus troliai-pasitikrinkite draugus. Pakabinsim sąrašą ant gėdos stulpo ir perduosim teisėtvarkai. Būkim patriotiški, kad neatsitiktų kaip Donbase“-teigia J.Valiušaitis“.  Šiame sąraše daug žmonių-tai ir V.Kelertas-Matrica Lietuvoje, ir V.Davydova, ir R.Paulauskas,  G.Grabauskas,  V.Jeganianas, J.Vidzėnė,  P.Larkinas, R.Armaitis ir dar dag kitų aktyvių piliečių.  Štai taip-tokia dabartinė Lietuva, kurios gatvėse jau atvirai savo galią demonstruoja neofašistų grupės ir  visur platinami ,,priešų“ sąrašai. 

Pilietinėms akcijoms trukdo elito veikėjai?

Po gruodžio 1d. piketo žurnalistas, visuomenininkas K.Juraitis parengė straipsnį ,,Kas Lietuvoje griauna demokratiją ir konstitucinę tvarką?“. Jame buvo iškelti kertiniai klausimai-kas ir kodėl trukdo taikių pilietinių akcijų dalyviams?.  Ir štai ką galime į tai atsakyti , remdamiesi konkrečia faktine medžiaga. Šiomis dienomis iš Vilniaus policijos 3-ojo komisariato gautas oficialus raštas, kuriame teigiama: ,,Vilniaus  VPK rinktinės ,,Vytis“ vyresnysis patrulis V.Seniūnas tarnybiniame pranešime nurodė, kad gruodžio 1d. atvykus prie Turkijos ambasados, į jį kreipėsi akcijos organizatorius G. Grabauskas, kuris paaiškino, kad nepažįstami asmenys trukdo akcijai, vienas iš jų grasina susidorojimu. Kaip vėliau paaiškėjo, kad tas asmuo-tai Tadas Rimdžius, kuris buvo sulaikytas ir pristatytas į Vilniaus m. 3 PK.  Tadas Rimdžius paaiškino, kad 2015-12-01 ėjo pro Turkijos  ambasadą. Pamatė žmones, kurie laikė raudoną vėliavą ir užrašus prieš NATO.  Tada T. Rimdžius išsitraukė kišenėje turėtą NATO vėliavą ir priėjo prie žmonių.  T.Rimdžius nurodė, kad su niekuo nekonfliktavo“.  Štai taip-elito vaikinai jau net vaikšto po miestą su NATO vėliavomis kišenėse? Tikrai įdomu, graži ,,pasakėlė iš rūsio“.

Kas tas T.Rimdžius? Tai kelių bendrovių, tame tarpe viešųjų ryšių bendrovės ,,Concept events media“ vadovas. Ši bendrovė dažnai gauna užsakymus iš įvairių valdžios struktūrų, iš stambių korporacijų. Beje, internete-portale  Alfa.lt  yra įdomus straipsnis ,,Atostogų sezono delionė-paslaptingas trikampis”. Jame išdėstyti konkretūs teiginiai  apie T. Rimdžiaus  aplinkos ryšius su  stambiais verslo magnatais ir  VSD. 

O žvelgiant į visą 2015 metų raidą ir analizuojant atvejus, kai buvo pastoviai trukdama pilietinėms akcijoms, jau yra  žinomi ,,etatiniai” įvairių  akcijų trukdymo koordinatoriai-tai tokie asmenys kaip  Melianas ir Langaitis bei kai kurie kiti su jais susiję veikėjai.  Jie vadovauja grupėms, kurios atvyksta ir  piktybiškai trukdo pilietinių akcijų eigai. Tokie asmenys- kelių kategorijų veikėjai: tai aktyvūs konservatorių partijos nariai, tai  buvę VSD darbuotojai, tai gana žinomi verslininkai, artimai susiję su kai kurių ministerijų valdžia, tai aktyvūs neofašistinių grupuočių veikėjai. 

,,Žalio Velnio brolija”-tai nacistinio budelio J.Misiūno pasekėjai

Kas gi ta paslaptinga ,,Žalio Velnio brolija”, rengianti ivairius renginius, seminarus, turinti ir interneto svetainę-zaliasvelnias.lt ?  Mažiausiai vienas  šios organizacijos narys buvo ir grupėje, kuri buvo atsiusta trukdyti gruodžio 1 d. akcijai už taiką.  Šios ,,brolijos”  įkūrėjas yra atsargos majoras A.Daugirdas. Kaip teigiama-jis buvęs ir įvairiuose ,,karštuose taškuose”, tame tarpe Afganistane. Šios ,,brolijos” svetainėje rašoma-,,Pavadinimas pasirinktas siekiant pagerbti legendinį partizanų vadą Joną Misiūną-Žalią Velnią”. Bet kas gi tas legendinis vadas?  J. Misiūnas 1941 metais   pasižymėjo kaip aktyvus Holokausto vykdytojas-įvairiose Lietuvos vietose žudė žydus. O vėliau-už poros metų jau vyko į Baltarusiją ir ten dalyvavo baudžiamosiose akcijose prieš tarybinius partizanus ir juos palaikančius vietos gyventojus. Štai toks tikrasis šio ,,didvyrio“ veidas-tai žmogus, kuris kartu su hitlerine kariauna žudė Lietuvos ir Baltarusijos gyventojus. O dabar ,,Žalio Velnio“ pasekėjai vėl įsitraukia į labai abejotiną veiklą.

Viešojoje erdvėje plinta ,,pasakėlės iš rūsio”

Skaitant įvairias publikacijas, vėl matyti išpuoliai prieš aktyvius antifašistus, žurnalistus.  Štai sisteminio rašytojo A.S.  postringavimai: ,,Sulaukiau dovanėlės  iš  Šiauliu kedovatinės represofilės Birutės Dilpšienės. Tik bėda kad ta dovanėlė -tai menkavertė knygiūkštė. Anušauskas ir tas geriau parašytų..“. Taigi, garbinamas  Anušauskas, ir žeminama žinoma antifašistė.  Ir pateiktas net toks ,,gražus“ prisipažinimas: ,,Deja, man, garbingo bajorų luomo palikuoniui, nei šilta, nei šalta nuo jūsų pasimaivymų. Jau dabar orkaitėje čirška upėtakis paruoštas pagal puikų receptą. Ir aš, atsisėdęs vakare prie stalo bajoriškai puotausiu, kol jūs vaidinsite socialistinę opoziciją, rengsite piketus ir internete svaidysitės argumentais“. Štai tokie ,,didingi“ sisteminio rašytojo argumentai. Neveltui  B.Dilpšienė ne kartą savo straipsniuose teigė, kad Lietuvoje įsigalėjo   dvarininkų ir nacistų palikuonys-naujieji nacistai(neonacistai).  Tai tie, kurie išnaudoja kitus, kurie meluoja, kurie vykdo aktyvių piliečių  persekiojimus. Kurie skleidžia tikrus pramanus-štai aktyvus antifašistas H.Juodiška atvirai internete vadinamas  narkomanu ir kad  neva jis  nuodija žmones.

Elitiniai veikėjai veikia pagal seną patikrintą priespaudos scenarijų-kad oponentus reikia kuo nuožmiau menkinti ir jiems ciniškai trukdyti.  Ir jie –tiek ,,Zepelinus”( po šiuo slapyvardžiu slepiasi aukšto rango   valdininkas L.K. ir keli jo draugužiai), tiek tokie  daugirdai, rimdžiai, melianai, langaičiai bei kiti jų bendrininkai-jie visi garbina profašistinį Smetonos režimą, garbina nacistinius nusikaltėlius, garbina NATO, ir visaip menkina pažangius žurnalistus, visuomenininkus, antifašistus. Jie prieš laisvą žodį,  prieš taikius susirinkimus. Nes  tokiems elito veikėjams laisvos Lietuvos nereikia. Jiems labai patinka dabartinis Lietuvos kaip kolonijos statusas, nes jie prie šitos santvarkos puikiai prisitaikė ir vartosi kaip inkstai taukuose.

 

Giedrius Grabauskas

 

Henrikas  Juodiška

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));