Petras Navikas : „Gal ir teisėjai supras, kad jie nėra šventieji”

zalims

zalims

Visiškai pritariu Konstitucinio Teismo pirmininko išsakytoms mintims dėl teismų ir teisėjų darbo, nes faktiškai patyriau Vilniaus miesto apylinkės teismo, Vilniaus apygardos teismo ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir teisėjų neteisėtus veiksmus nagrinėjant civilines bylas, susijusias su viešojo intereso ginimu, prieštaraujančius Konstitucijos, Civilinio kodekso, Civilinio proceso kodekso ir kitų teisės aktų nuostatoms. O svarbiausia – įvairiais pretekstais prisidengus, neatliko konstitucinės pareigos – nepriėmė procesinių sprendimų dėl ginčo esmės ir neįvykdė konstitucinės pareigos – nenustatė teisingumo (Konstitucijos 109 straipsnio nuostatos).
Tikrais faktais remdamasis, parašiau knygą „Teisingumo parodija. Neišgalvota, o išgyventa istorija”. Knygą nusiunčiau Teisėjų tarybai, manydamas, gal susidomės joje nurodytais tikrais faktais, apsvarstys ir įvertins teismų ir teisėjų veiksmus. Gal ir teisėjai supras, kad jie nėra šventieji, ne Dangaus, o Žemės produktas, išaugintas joje kaip ir kiti mirtingieji. Tačiau nesulaukiau jokio atgarsio. Turbūt net nepavarčius knygos, ji išmesta.
Teisingai KT pirmininkas pažymėjo, kad Lietuvos teisingumo sistemoje matantis „teismų savivaldos institucijų ir teisėjų pareigų nevykdymą, aukščiausiųjų teisminių instancijų teisėjų nekompetenciją. Taryba geriau galėtų atsakyti į konkrečius klausimus apie savo darbą, o ne bet kokią kritiką vadinti priešiška ir neetiška. Jog vienoje KT byloje yra konstatuota, kad jau atvirai nevykdė konstitucinės pareigos.” Šiai nuomonei išsakyti gal būt įtakojo ir mano Prašymas Konstituciniam Teismui ištirti ar teismai ir teisėjai, nevykdydami teisingumo, nepažeidžia Konstitucijos 109 ir kitus straipsnius. D. Žalimas rado drąsos išsakyti savo požiūrį į problemas teismų sistemoje ir manantis, kad demokratinėje visuomenėje apie tokius klausimus privalo būti diskutuojama atvirai. Aš nematau nieko blogo tame, kad vyksta tokio pobūdžio diskusija, nes teisėjų bendruomenė neturėtų būti kažkoks uždaras klanas, kuris vengia probleminių klausimų. Manau tas uždarumas kaip tik ir lemia žemą teismų autoritetą visuomenėje“.
Facebook komentarai
});}(jQuery));