STT tyčia suklastojo „Judex” koldūnų žarninių lazdelių koncentraciją

0petras

0petras

 

Lietuvos Respublikos  ministrui pirmininkui A. Butkevičiui

Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui E. Pašiliui

 

Prašymas apginti  viešą interesą

2016-06-40

 

Pateikta informacija apie koldūnų skandalą  kelia klausimą, ar  valstybinės institucijos dirba Lietuvai? Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentės Alvitos Armanavičienės pareiškime rašoma „ Premjeras pareikalavo Žemės ūkio ministrės pasiūlymų dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus tinkamumo eiti pareigas, ir tik dėl neištirto įvykio, kuriame nenukentėjo nei vienas vartotojas.“

Vartotojai per žiniasklaidą yra gąsdinami užkrėstais koldūnais. Rusija sustiprino produkcijos kontrolę beveik  prieš metus, o Lietuvoje apie tai pradėta kabėti tik po metų. Tyrimai  atlikti pagal teisėsaugos užsakymą.

BNS rašo, kad „Šiandien, rugpjūčio 8 dieną, iš teisėsaugos institucijų gavusi „Judex“ produktų laboratorinių tyrimų protokolus ir įvertinusi jų rezultatus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė iš rinkos atšaukti vieną koldūnų „Liux“ partiją (pakuotė po 1,75 kilogramo, pagaminimo data birželio 10 dieną, realizavimo data 2017 metų birželio 10 dieną), dėl joje nustatytų salmonella bakterijų“, – teigiama Veterinarijos tarnybos pranešime.

R.Bubulienė teigė, kad iš 14 mėginių dvejuose buvo rasta didelė žarninių lazdelių koncentracija. „Dėl žarninių lazdelių negalima atšaukti produkcijos, nes tai tik rodo, kaip švariai buvo gaminta produkcija, tačiau jos nėra tiesiogiai susijusios su apsinuodijimais. Tai – švaros indikatorius. (…) Visuose rasta daugiau ar mažiau, bet dviejuose iš 14 mėginių rasta ganėtinai didelė koncentracija“, – BNS aiškino R.Bubulienė.

Perskaitę BNS  informaciją ir Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentės Alvitos Armanavičienės pareiškimą manome, kad tai dirbtinis skandalas, organizuotas  prieš pat rinkimus, t.y. siekiant sukurti geresnes sąlygas   rinkimuose į Seimą P. Gražulio konkurentui liberalui E. Gentvilui.  Jei STT ir prokuratūra galėjo laukti  metus  ir „nuodyti  pirkėjus“ , tai ar sunku buvo palaukti dar porą mėnesių ir po rinkimų organizuoti  viešą visuomenės teismą. Prašome atsakyti:

1. Kodėl  Rusijai sustiprinus importuojamų  koldūnų kontrolę STT ir  prokuratūra beveik  metus vykdžiusios tyrimą, susijusį su pavojųmi žmonių sveikatai,  nutarė tai paviešinti tik prieš pat rinkimus į Seimą? 

2. Kodėl STT ir prokuratūra su žiniasklaidos pagalba nekenksmingas žarninių lazdelių koncentracijas pavertė kenksmingomis? 

3. Jeigu P. Gražulis, atseit, darė įtaką  prieš metus, o  ne dabar, tai  kodėl  tiek laiko STT ir  prokuratūra tylėjusios,   būtent prieš rinkimus ėmė viešinti tariamą P.Gražulio  įtakos darymą? 

4. Ar yra  pažeistas viešasis  interesas, kai Lietuvos . o ypač Klaipėdos rajono gyventojai – rinkėjai prieš pat rinkimus, inicijuoto  koldūnų skandalo metu, gauna klaidinančią informaciją, nukreiptą prieš vieną iš kandidatų, tuo pačiu prarasdami teisę į nepriklausomą ir objektyvų pasirinkimą formuojant Seimą?

     5.  Prašome išsiaiškinti, paviešinti ir nubausti konkrečius asmenis teikusius žiniasklaidai   klaidinančią informaciją, taip diskridituojant valstybės institucijas ne tik  Lietuvos piliečių, bet ir  prekybos partnerių užsienyje akyse.

Klaipėdos daugiavaikių šeimų bendrijos pirmininkė                       Virginija Jurgilevičienė

El. p. virginija.jurgileviciene@gmail.com 

 

NVO „Klaipėdos  piliečiai“ pirmininkė                                           Renolda Senavaitienė

El. p. senavaitiene@yahoo.com

 

Klaipėdos jungtinio demokratinio judėjimo pirmininkas                Vitas Žilis

El.p. klaipedos.jdj@yandex.ru

 

El paštu  siųskite atsakymą . 

 

 

Petras Gražulis : „Gyvename sovietiniais KGB-istiniais laikais, o Seime vieni lūzeriai“

Aurimas Drižius

0petras

Neformalus koldūnų fabriko „Judex” savininkas ir Seimo narys Petras Gražulis atsakė į „Laisvo laikraščio” klausimus:

Kodėl STT perdavė tuos mėginius tirti ne Veterinarijos tarnybai, o Visuomenės sveikatos centro laborarorijai?

– Tos laboratorijos vadovas yra gerai žinomas Zimnickas, kuriam STT taip pat yra pareiškusi kaltinimus korupcija, todėl šis žmogus yra pažeidžiamas. Dar viena detalė, apie kurią tyli žiniasklaida – pasirodo, kad Zimnicko tarnybos kadrų skyriaus vadovės vyras yra STT pareigūnas, kuris ir kuruoja šią bylą. Todėl labai paprasta, kad vyras savo žmonos gali paprašyti, kad ta laboratorija tyrimus padarytų tokius, kokių ir reikia. Kitas  dalykas – kas sustabdė įmonę, ir kodėl? Pasirodo, kad „JUdex“ taip pat sustabdė STT įtariamasis šioje byloje, kuris taip pat negali būti laisvas žmogus šioje situacijoje. Pasakysiu dar vieną dalyką, kurį aš tik vakar sužinojau – aš visą laiką galvojau, kad persekiojimas vyksta todėl, kad Rusija rado tą vadinamąją bakteriją, ir, saugodama savo žmones, neleido realizuoti „Judex“ produkcijos Rusijoje. Bet paaiškėjo, kad nė viena „Judex“ produkcijos partija nebuvo utilizuota, ir nė viena produkcijos partija nebuvo gražinta į Lietuvą. Bakterija buvo rasta pirminėje mobilioje laboratorijoje. Paprastai tokie duomenys yra perduodami stacionarinei akredituotai laboratorijai, kur dažnai pirminės laboratorijos duomenys nepasitvirtindavo.  Tai kas čia per tyrimai, ir kodėl reikėjo uždaryti įmonę? Kodėl Milius leido tą produkcija realizuoti, kuri neva kenkia sveikatai? Pasirodo, kad nė viena „Judex“ produkcijos partija iš Rusijos negrįžo? Tai svarbi detalė, kuri man paaiškėjo tik vakar. Ir dar vienas dalykas, kurio niekas neparašo – juk visais laikais Rusija tam, kad uždrausti eksportą iš kitų šalių, naudodavo Veterinarijos tarnybą. Prisiminkime lenkiškus obuolius, ar gruziniškus mineralinį vandenį ir vynus, Turkijos daržoves. Visur savo žodį tardavo Rusijos veterinarijos tarnyba. Ar bent vienos iš šių šalių spec. Tarnybos pradėdavo tyrimus tose įmonėse, kurių produkcijos atsisakydavo Rusija? Pasirodo, kad mūsų prezidentė labai kritikuoja Rusiją, tačiau taip pat persekioja lietuviškas įmones pagal Rusijos veterinarijos tarnybos nustatytus tariamus pažeidimus. Prisiminkime, ir kiek Rusijos veterinarijos tarnybos atstovai rado bakterijų Lietuvos pieno perdirbimo įmonėse? Ar bent viena šių įmonių po to buvo persekiojama STT?

Dar juokingiau, kai Veterinarijos tarnyba sako, kad „Judexe“ rado „kondensatą“ ant sienų?

– Kondensatas ant sienų? Tai absurdas. Kiekvienoje įmonėje, kur durys pastoviai darinėjamos, ir vienoje patalpoje karštą, kitur šaltą, to kondensato visada bus. Tai visiškai nereikšmingi pažeidimai. Ir tik dėl to uždaro įmonę, o 100 žmonių išmeta į gatvę? Ir nuo kada STT pradėjo vadovauti laboratorijoms, juk jos funkcija – kovoti su korupcija. 

O tai Seimas kažkaip įsikiš į tą STT sukeltą „bardaką“?

– Ką tas Seimas. Ten sėdi vieni „lūzeriai“. Pažiūrėkite – dabar ministrė Baltraitienė reikalauja, kad Milius atsistatydintų vien už tai, kad Milius gerai atlieka savo pareigas. Aš esu kaltinamas, kad aš atseit dariau poveikį Miliui. Jam nereikėjo daryti jokio poveikio, nes Milius man tik patarė, kad „Judex“ trauktųsi iš Rusijos ir Baltarusijos, nes šių šalių politika yra tokia, kad jos vis tiek neįsileis importinių produktų. Jis ir patarė atsisakyti šių rinkų, nes tai viena ekonominė erdvė. Todėl nors ir šiandien „Judex“ nėra atimta licenciją vežti produktus, tačiau jie ten neveža. Nes ir Milius tą patį sakė – atvažiuos patikrinti įmonės iš Rusijos veterinarijos tarnybos, ir ras tą kažkokią  bakteriją. Ir uždarys bet kokią bakteriją. Tai koks čia mano poveikis?

Matyt, kad norima patį sukompromituoti?

– Artėja rinkimai, ir vyksta politinis susidorojimas su partijomis ir politikais, kurie neparankūs prezidentei. Pažiūrėkite, kas atsitiko Zigmui Vaišvilai, didžiausiam prezidentės kritikui. Jo jau nebėra. Antras didžiausias kritikas esu aš – ne kartą sakydavau, kad Stalino laikais sprendimus priiminėdavo „trofika“, o dabar sprendimus dėl žmonių likimų priima prezidentė. Pažiūrėkite – Darbo partijos ir Uspaskich byloje vien už tai, kad pasitraukė iš politikus, V.Uspaskich gavo laisvę.

Taip, ir atidavė Grybauskaitei Darbo partiją?

– Ir atidavė partiją. Akivaizdu, kad tik todėl jam buvo padovanota laisvė. Pažiūrėkite – tik užteko Uspaskich partijos suvažiavime pakritikuoti prezidentę, ir kitą dieną prokuratūra kreipėsi į Aukščiausiąjį teismą dėl jo bylos – ir vėl „pakabino“ Uspaskich. Gyvename sovietiniais KGB-istiniais laikais, kai turi būti tik viena nuomonė ir viena tiesa.   

 

Apie visą šį koldūnų skandalą itin taikliai parašė Algimantas Rusteika „Lietuvos ryte”, straipsnyje „Nešvarios politikos koldūnai”

 Jei derinukas leidžia pelnyti tritaškį – kartoji ir kartoji. Dabar dėl P.Gražulio ir J.Miliaus – ir vėl „Lietuvą drebinantis skandalas“. Ir vėl ikiteisminio tyrimo duomenys, kurie pagal įstatymą yra paslaptis, ištriūbijami per visas žinias ir portalus. Šaltinis – informacija iš teisėsaugos pareigūnų, kurių pavardžių, kaip visada, nenurodoma. REKLAMA Teisėsauga kreipiasi dėl tyrimo ne į įgaliotą valstybinę instituciją, o į kitą, neįgaliotą higienos laboratoriją. Vadovaujamą išsigandusio socdemo, kuris jau buvo gerai papurtytas dėl kyšio ėmimo, suimtas ir 10 dienų šaltai patupėjo kur reikia. O po to staiga teisėsaugos prašymu netikėtai buvo paleistas. Ir nuo bylos kažkaip išsisuko. Tai dabar šaunuolis socdemas ir suranda tas bakterijas. Pabandytų nerasti. Bakterijos labai baisios. Salmonelių pilni visų paukštynų kiaušiniai ir žalios vištienos produktai. Todėl higienistai pataria kiaušinius ir vištieną nuplauti ir žalių jų neėsti. Salmonelės žūva verdant tuos nelemtus koldūnus tuojau pat. Ir jų niekas žalių juk ir nevalgo. Ir niekas nei kiaušinių, nei broilerių file iš prekybos neišiminėja. Listerijos – dar baisesnės. Jų buvimo produktuose nedraudžia ir kiekio nereguliuoja net dėl sveikuoliškumo išprotėjusios Europos Sąjungos reglamentai. Žūva verdant žalią produktą per sekundę. Bet labai baisu. Nors pavojus daug kartų mažesnis nei kramtyti nagus ar nenusiplauti rankų parėjus namo. E.Coli bakterijos sudaro dalį normalios žarnyno mikrofloros, be kurios aplamai negalėtume gyventi. Kai tos mikrofloros trūksta ar antibiotikais išnaikiname, perkame vaistinėse už didelius pinigus ir patys saujomis kapsules ryjam. E.coli bakterijos aplamai rodo tik bendrą higienos foną ir yra švaros indikatorius. Iš begalės rūšių E.Coli bakterijų ligą sukelia tik dvi padermės. Apsisaugoti nuo jų nereikėtų produktų net virti, pakanka 71 laipsnių temperatūros. O ir tų bakterijų niekas tirtuose produktuose nenustatė. Bet vis tiek labai baisu. Nes ims kas nors ir paduos šeimai pietums šaldytų koldūnų su spirgučiais. Mes, lietuviai, juk tokie išbadėję, kad žalius kaip šunys ryjam.

Rašant šį tekstą valstybės įgaliota institucija jokių produktų tyrimų dar neturi. Net nežino, kuriuose produktuose tie užterštumai, net leistini, rasti. Bet vis tiek nusiuntė tikrintojus. Juk prasidėjo kampanija, o jei nepataikysi į koją su visais, tai kas tada bus? Tiems, kurie nepajunta, iš kurios pusės permainų vėjai pučia, karjeros galimybės nulinės. Pačiam reikia susiprasti. Ir įmonėje randama baisių pažeidimų! Kondensatas ant lubų, jei kas nežino – tai aprasojimas, kaip vonioje ant veidrodžio kampo. Kelios ne taip atspausdintos ar neryškios etiketės. Keli neišplauti indai, nors jie gal ir buvo padėti plovimui ir nenaudojami. Ne vietoje padėtą žaliava. Na, baisu, baisu, ponai. Išsiplaus tuos dubenis, nuvalys rasą nuo lubų ir gaus leidimą dirbti toliau. Bet darbas jau bus padarytas ir atsiskaityta. Pažeidimų buvo! Ir pirmyn, siaubo filmai – į visus ekranus! Per info TV ištisą parą sukasi įrašiukas. Susisielojęs dėl mūsų sveikatos skaitovės veidas išsigandusiomis akimis.

Naujienų iš karo veiksmų zonos tonu tekstukas apie tai, kad tuoj tuos lietuvius ištiks sepsis ir skausminga mirtis. Panoramos, TV3 naujienų tarnybos merginos irgi paplušėjo kaip reikiant. Ką ir reikėjo įrodyti. Susirūpinusiems piliečiams valstybės įgaliota institucija pataria grąžinti pardavėjams koldūnus, kurių kenksmingumo niekas dar neįrodė, bet kurių kokybe SUABEJOTA. Nors pati gali parašyti nurodymą, kad produktai pavojingi ir juos grąžinti ir priimti privaloma. Bet neparašė, nes tam neturi jokių pagrįstų argumentų. Bet vis tiek pataria grąžinti ir maloniai paaiškina, kad priimti neprivalo, tačiau galima pabandyti susitarti. O tuo tarpu prekybos tinkliukai, pajutę, iš kur bezdalai pučia, jau išmeta įmonės produktus iš prekybos. Nors kitų gamintojų analogiškus produktus palieka. Jiems audringai plojant, aišku. Ir duodu kepurę pridirbti, kad jei kas patikrintų kitų koldūnus, rastų tą patį. Nes ir žaliavos, ir technologijos tokios pačios. Bet nepatikrins. Ir įmonė, kur dirba per šimtą žmonių, o su šeimų nariais išlaikanti keliskart daugiau, pasmerkta. Bankrotas. Eikit po velnių į visas keturias puses. Gausit pašalpų ir būsit laimingi. Nes kokiam nors Ponui (ar Poniai) Iš Paryžiaus ant kovotojo diržo prireikė deputatinio skalpo. Arba kam nors panižo pusvelčiui nusipirkti modernų, bankrutavusį verslą. Arba ir taip, ir kitaip. Na, gal tą skalpą ir verta nurėžti. Bet išmokit vienąkart dirbti. Norit pagauti sukčių už rankos – tai ir pagaukit. Ir negriaukit nekaltų žmonių gyvenimų. Ir nelaikykit mūsų kvailiais. Mes tuos jūsų pigius triukus su jūros kiaulytėmis seniai mintinai žinom. Tikslas nepateisina priemonių. Nešvariomis priemonėmis ir trigubais standartais gero tikslo negali būti siekiama ir pasiekiama. Nešvarios priemonės visada, visais be išimčių atvejais nurodo nešvarų tikslą. Tik jokia laboratorija politinės higienos tyrimų neatlieka. Tas bakterijas reikia nustatyti ir nukenksminti patiems.

Artūras Skardžius: tokios STT akcijos yra kvailystė

Seimo Ekonomikos komiteto vicepirmininkas Artūras Skardžius, paklaustas apie STT akciją prieš „Judex”, atsakė, kad jo nuomone, tikrai valstybei bus padaryta didelė žala. „Valstybei ir jos eksportui padaryta didžiulė žala, o tai, kad kažkas rasta koldūnuose, jokia naujiena, nes nuolat per Lietuvą vežamuose produktuose randama visokių bakterijų, ir nuolat vyko karas tarp maisto produktų gamintojų. Rusai stabdo produkciją, ir jeigu mūsų institucijos nesupranta, kad tai politinis žaidimas kuris atneš didžiulę žalą eksportui, tai kažkam reikės už tai sumokėti. Nėra valstybinio mąstymo – Lietuvos ekonomika juk išgyveno tik dėka to, kad perorientavo savo eksportą. O dabar pjaunam šaką, ant kurios sėdim – juk tokios STT akcijos parodo visam pasauliui, kad Lietuvos eksportas yra nesaugus – ta žinia pasklinda plačiai. Be to, ir pačiai įmonei parayta žala – nors jos kiti produktai saugūs, tačiau jos produkcijos nebeima prekybos tinklai.  Manau, kad tai KGB-istiniai rusiški metodai, nes tais laikais būdavolengva sunaikinti žmogų. Kadangi nėra atsakomybės už įmonei ir valstybei padarytą žalą, tai tada kiekvienas gali daryti ką nori. Visi lengva ranka duoda sankcijas, sėdėdami kokiame Balbieryškyje. Aš manau, kad tokios sankcijos nebuvo duotos be aukščiausios valdžios leidimo. Jeigu protingi žmonės veryintų Lietuvos eksportą ir vertintų Veterinarijos tarnybos prestižą, tai nebūtų darę tokių akcijų. jeigu yra kaltųjų, reikia juos nubausti, tačiau nešvarius baltinius reikia skalbti savo namų skalbykloje. Kita vertus, pasirodys, kad tie skalbiniai visai švarūs. nevsrbu, kaip baigsis tų koldūnų sknadalas, valstybei padaryta didelė žalą. Jeigu tai padarė patys lietuviai – tai net nebežinau, ką pasakyti.  

 

 

Koldūnų karas arba represijų prieš Petrą Gražulį chronologija

Kristina Sulikienė

Visi prisimename, kaip 2013 metais per TV parodė visai Lietuvai ir pasauliui policijos kerzais traiškomą Seimo  nario, neliečiamo asmens, Petro Gražulio, kaklą.

Policijos pareigūnai – kurie šiaip labai saugo savo garbingą ir nesuterštą vardą, ir kelia visiems iš eilės bylas, jeigu į juos kas ne taip pasižiūrėjo – tuo gėjų parado metu negerbė nei savęs, nei valstybės.

Kad policininkai iš viso nėra skaitę Konstitucijos, susiduriame ne vieną kartą ir ne du.

Jie žino tik Policijos veiklos įstatymą, pagal kurį, jiems atrodo, jie yra nepakaltinami.

Na kas susidūrė su policija, tie žino – joks prokuroras nenori pyktis su jais, jokios bylos niekada niekam neiškels, net jeigu policininkai daužys žmonėms  į klyną, arba kaip P. Gražulio atveju – traiškys kaklą.

Tuokart pasibaisėjęs matomais vaizdais,  VDU profesorius Romualdas Apanavičius surašė kreipimąsi ne tik į Lietuvos, bet ir į Europos institucijas. Pamenate – visos bylos prieš Petrą Gražulį prašapo, nes Lietuvos policija „apsidurnino“ prieš visą laisvąją Europą.

Kerzai ant Seimo nario kaklo – tai buvo per daug įžūlu, netgi ginant šventuosius ir taip svarbius Lietuvos policijai gėjus. (Rusijos spauga praneša, jog Lietuvoje policija labai aktyviai stebi internetinę erdvę, ir tiria visus pasisakymus prieš gėjus. Labai svarbi ir reikalinga Lietuvos valstybingumui išlaikyti veikla, tikrai jau.)

Dabar po 3 metų Petras Gražulis per TV sužino, jog jam nebūnant Vilniuje, jo darbo vietoje Seime ir jo nuomojamame ir NELIEČIAMAME kambaryje (priminsiu – Seimo nario neliečiamybė galioja visą parą, ir visose jo veikimo patalpose, net mašinoje) atliekamos kratos.

Dar kartą prieš tą patį Seimo narį, kurio kaklas buvo traiškomas su kerzais nepriklausomoje, demokratinėje, ir visokioje kokioje Lietuvoje, – buvo panaudota brutaliausia prievarta, ir neliečiamybės paneigimas.

Kad STT dirba nelabai raštingi žmonės – irgi žinome. Juk metų metais sėdi ir imituoja darbą.

Tačiau STT yra aukštesnio lygio policija. Jie bent yra skaitę Konstituciją. Jų nelaimė, jog jie ją skaitė tik paraidžiui.

Matote, ten apie Seimo nario neliečiamybę labai menkai pasisakyta.

Todėl STT traktuoja, jog tik Seimo nario kūnas neliečiamas (policija, primenu, šito iš viso nežino, kaip ir nežino, kad teisėjai yra neliečiami tikrąja to žodžio prasme – Garliavoje buvo laužomos teisėjos N. Venckienės rankos, ji buvo mušama, o smurtininkas net neatsakė baudžiamąja ar tarnybine tvarka), tačiau nelaiko, jog Seimo nario gyvenamosios patalpos irgi neliečiamos.

Seimo narys Petras Gražulis neturi jokio procesinio statuso, nes yra neliečiamas, jo imunitetas nepanaikintas, todėl krata jo darbo vietoje ir gyvenamojoje patalpoje – neteisėtos.

Aišku, STT, kuri tėra aukštesnio lygio policija, kurią reikėtų prijungti prie žemesnės, traktuoja, jog Seimas – tai viešoji valstybinė įstaiga, na o Seimo viešbutis nuosavybės teise priklauso Seimo kanceliarijai, na o jau šitų patalpų intervencijos leidimą jie gavo.

Taip subtiliai gali veikti tik KGB. Tik jie nepriklausomoje valstybėje sugeba toliau gyventi su savo taisyklėmis. Todėl Seimo narys Petras Gražulis yra teisus: Lietuvą valdo KGB, o dėl kitos jo sakinio dalies nepasisakysiu, nes nelabai pažįstu Seimą iš vidaus. Nors, kiek tenka skaitinėti jų priimtus įstatymus – aukštu proto lygio bei emocine sveikata nepasižymi.

Teisės aktuose pilna klaidų, nesąmonių ir tyčinių dviprasmybių. Nors neretai susimąstai – o gal čia ne tyčinės klaidos? Juk žemas intelektas nepripažįsta logikos dėsnių.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));