Pensininkė nuteista už „nepagarbą prokurorui”

Tunik

Tunik

Kodėl Šiaulių apygardos teisme Aldona Tunik „auklėjo“ teisėjus Kaminską, Jurgaitį ir Mylę arba prokurorų „darbo“ Lietuvoje specifika

Kristina Sulikienė

Turbūt atsimenate istoriją apie senjorę Aldoną Kazimierą Tunik, kai ji 2017 metų gruodžio 18 d. Kretingos apylinkės teisme gavusi net 3800 eurų baudą už „prokuroro įžeidimą“, nes „darė nusikalstamą veiką – nenustatytu metu, nenustatytoje vietoje, iš nenustatyto įrenginio ištransliavo youtube įrašą, tuo padarė nusikaltimą“.

Tunik

31 000 jaunų žmonių, žiūrėję reportažą iš teismo, pasipiktino. Komentarai buvo vieningi – nuo kada youtube įrašų įkėlimas yra nusikaltimas? Tai socialinė paskyra, skirta bendravimui, viešinimui žmonėms brangių akimirkų, idėjų. Aldonai Kazimierai Tunik svarbu išreikšti nuomonę apie Lietuvos prokurorų nebaudžiamumą, kas nėra jokia paslaptis, tą ji ir padarė, ir buvo nuteista. Gerai, kad ne laisvės atėmimu.

Klaipėdos apygardos teismas nusišalino, ir bylą persiuntė į Lietuvos Apeliacinį teismą, o pastarasis bylą paskyrė nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

{youtube}ClmrTpHddo8{/youtube}

Kaip teigia senjorė, teisėjų kolegija jautėsi nejaukiai šitoje byloje, o teisėjai Jurgaitis ir Mylė ištisai slėpė veidus, kai pranešėjas skaitė bylos medžiagą.

Šiauliuose priskirtas advokatas Vilmantas Poškus. Advokatas, pagarsėjęs aktyviu gynimu garsiojoje „Garliavos gaujos byloje“, čia irgi nesnaudė – 2 dienas studijavo bylą nuo ryto iki vakaro, pasiruošė net 4 puslapius pastabų bylos kaltinimui paneigti.

Teisėjas Mylė pagarsėjęs viename skandale, kai bylą nagrinėjo viena kolegija, o pasirašė kita. Nors dėl šio teisėjo atleidimo iš pareigų kreipėsi signataras Zigmas Vaišvila ir Donatas Šulcas, atsakymas buvo toks: Donatui Šulcui iškelta byla dėl šio kreipimosi neva „negerbiant teismo“, o jo 20 metų veikiančiai Žmogaus teisių gynimo įstaigai už akių paskelbta bankroto procedūra. Štai toks buvo Dalios Grybauskaitės atsakymas – teisėjai, kurie leidžia už juos pasirašinėti, yra reikalingi kaip grynas oras Šiaurės Korėjai Europos Sąjungoje. 

 Nors Lietuvos Aukščiausiasis teismas tai nustatė (kad pasirašyta iš viso ne tos sudėties teismo, kuris nagrinėjo bylą, ir tai yra absoliutus sprendimo negaliojimo pagrindas), ir nutartis – neskundžiama, galimai susikompromitavęs teisėjas Mylė sėdi ir nagrinėja toliau bylas. Tik veidą slepia kažkodėl. 

Teisėjas J. pagarsėjęs tuo, jog dar nepradėjus nagrinėti Garliavos „gaujos bylos“, jis tariamai pasakęs, jog nuosprendžiai jau surašyti, apie tai ne kartą „Laisvam laikraščiui“ rašė šiaulietis Drigotas, nukentėjęs nuo teisėjo K.- giminaičio, kuris prarado paveldimą turtą dėl įvairių machinacijų. Drigotas yra užtikrintas, jog objektyviai ir sklandžiai šios Garliavos gaujos bylos šis konkretus teismas išnagrinėti nesugebės.

Apie tai liudija vis baisesni reportažai iš teismo posėdžių – teisėjai nagrinėja suklastotas „telefoninių pokalbių santraukas“, kurios nieko bendro su pokalbiais neturi, o kaltinamieji net neatpažįsta savo balso. Byla taip suklastota, jog nebijota jokios atsakomybės. 

Tas pats braižas ir visose Aldonos Tunik bylose. Nebijoma nei Dievo, nei Caro, nei lazdos, nei ubago lazdos. O juk teisėjai ne amžini, ir prokurorai – lygiai taip pat. 

Jeigu Karolis Venckus būtų savo video apie šeimos persekiojimą ir išžudymą (nužudytas jo mylimas dėdė Drąsius Kedys) įkėlęs būdamas Lietuvoje, jis būtų gavęs 15 metų kalėjimo, jam būtų buvę tiek prikurta straipsnių, kad tuo savo video padarė 39 nusikalstamas veikas, nevykdė sprendimų, įžeidė teismą, pasikėsino į Lietuvos suverenumą….Ir t.t. ir panašūs kliedesiai and so on, kaip sako anglai ir amerikiečiai.

Kadangi Karolis Venckus yra Amerikoje, Lietuvos teisėsauga tesugebėjo parašyti prašymą į youtube, dėl nepilnamečių asmenų teisių pažeidimų, dėl žiauriai nužudymo lavono demonstravimo (nors  Lietuvos prokurorai aiškino, jog Kedys mirė savaime, o kitas prokuroras bandė nuteisti Kedienę, kodėl ji prašė tirti nužudymą…). Taigi, tik youtube paskyra buvo panaikinta.

Tik po Karolio Venckaus filmo Lietuvos teisėsauga buvo priversta prisipažinti, jog visus tuos metus reklamavusis su 39 bylom Venckienei, šiandien tegali pasigirti…12 veikų, ir tai ten viskas iš piršto laužta. Būdama teisėja, negerbė teismo – vadinasi, pati savęs. Piktnaudžiavo globėjos teisėmis – tačiau dėl to piktnaudžiavimo jai nuolat buvo pratęsiama globa. Nes taip piktnaudžiavo, jog įvertinimas būdavo teigiamas. Kažkoks kliedėtojų šou, ir Amerika privalės tuo tikėti, būti tokiais pačiais. Tik klausimas, ar Amerikoje yra įprasta – susipykę su logika teisėsaugininkai…

O štai kadangi Aldona Tunik gyvena Klaipėdoje, kas yra nors trečias pagal dydį Lietuvos miestas – buvęs didelis SSRS uostamiestis, dabar virtęs gūdžia provincija, kur galimos tokios bylos, kaip šioji, dėl kurios senjorei reikia važinėti po teismus visoje Lietuvoje. 

Aldona Tunik teisme jautėsi drąsiai, nes ji yra nieko nepadariusi, be to, kitame mieste – kitas prokuroras, nebe tas, kuris tiesiog “draskėsi“, kad senjorė būtų nuteisiama.

Iš šios istorijos ir kitų, kurias pasakoja senjorė, susidaro įspūdis, jog Klaipėdos prokurorai tiesiog vykdo „reideringą“ – bando sunaikinti verslą, o tam naudoja persekiojimo taktikas, o kai moteris nepasiduoda – tada teisia ją už nuomonę.

Draudimas filmuotis yra diktatorinės, represinės visuomenės požymis.

Nes jeigu žmonės nesifilmuoja ir nekritikuoja režimo, tada jau Dalia Grybauskaitė ir bando visam pasaului pateikti, kaip pas mus gerai gyventi, kokios puikios yra algos (400 eurų – antra nuo galo alga Europos Sąjungoje – palyginimui, Lenkijoje minimali alga 500 eurų, o kainos – 2 kartus mažesnės, negu pas mus…be to, sekmadieniais lenkai nebedirba, nes yra europiečiai ir KATALIKAI (ne vergai.)

Įprastinės pensijos Lietuvoje yra 200 eurų, jeigu žmogus dirbęs 45 metus – tada jis gali tikėtis gauti „labai didelę pensiją“, tai 350 eurų. Jeigu žmogus pastaruosius 10 metų iki pensijos labai daug uždirbo, tada jis gali gauti net 500 eurų pensiją, bet tokias pensijas gauna tik verslininkai, profesoriai, ir labai dideles algas gavusieji, tai yra keletas procentų tik gyventojų. Aišku, jie visur pasinaudodami proga sakys, jog jiems labai gera gyventi, tik deja, tai tėra menkas procentas žmonių.

O štai jeigu žmogus neišgyventų už 200 eurų pensiją, ir dar turėtų savo verslą, kaip Aldona Tunik, tada įjungiamas visas mechanizmas, kad sunaikintų tą verslą, arba mafijiniu metodu – kad senjorė dalintųsi pinigais, taip išeina, su prokurorais. Jų ir teismo paskirta bauda eis į valstybės biudžetą, tačiau jiems matyt kažkokie pliusai veikloje, gal kas nors tryliktą atlyginimą už tokį uolų minties ir sąžinės persekiojimą paskirs, ką mes žinome. Gal pensijos tada jų didesnės bus, kad kitus smaugė ir persekiojo, ir verslus žlugdė.

Atrodė po pernai metų įvykių, kai buvo užmušta kažkokio teisėsaugininko giminaitė ar per sutapimą – tiesiog bendrapavardė, o vienas prokuroras 35 metų „mirė savaime namie ne tarnybos metu“, Klaipėdos bylų kurpėjai apsiramins. Kur tau. Jie niekada nepasidaro jokių išvadų, netgi jeigu Likimo ranka rodo aiškius ženklus, jog reikėtų sustoti, ir užsiimti savo darbais.

Dar viena apgailėtina byla buvo Eugenijui Ostapenko – jis tas pats žmogus, kuris ir filmuodavo Aldoną Tunik ir padėdavo jai išviešinti problemas, susijusias su uostamiesčio prokurorais.

Eugenijui Ostapenko buvo suklastota byla, kad jis neva užpuolė nėščią, jai spyrė. Dainininkas buvo net suimtas, jam areštinėje ištino kojos. Atlikėjas sunkiai serga, jam būtinas režimas. Atlikėjo motina išreikalavo paleisti sūnų namo. Po pusės metų prokurorė rašo, jog išanalizavusi vaizdo medžiagą (pusę metų analizavo!!), nustatė, jog ne Eugenijus Ostapenko puolė, o jis pats buvo užpultas dviejų asmenų ir tos nėščiosios. 

Tai šitas štai atvejis ką rodo? Jog Klaipėdos prokurorai dirba bet kaip, iš viso nesigilina į faktus, sukurpia bylas, pareiškia įtarimus, ir jeigu žmogus nesigina arba nebesugeba apsiginti dėl amžiaus –  tai tada dar ir nuteisia. Eugenijų Ostapenko ir Aldona Kazimiera Tunik sieja draugystė, todėl neatmestina, jog dainininkas persekiojamas tuo pagrindu, kad padeda senjorei.

Apie dainininką skleidžiami įvairūs prasimanymai, šmeižtai, jis uostamiesčio spaudos apibūdinamas kaip “buvęs dainininkas”, tačiau tai yra netiesa: atlikėjas tiesiog atsisakė didelių scenų, ir dabar dainuoja kamerinėje aplinkoje, jam toks formatas teikia didelį malonumą. O ir pinigai didesni, ir streso mažiau. Aišku, teisėsauga galimai norėtų, kad atlikėjas dalintųsi savo pinigais, todėl ir kurpia jam bylas: kaip kitaip suvokti tą bylą, spyrė nėščiajai, nors pusę metų prokurorė žiūrėjo į vaizdo įrašą, kuriame matė, jog pats dainininkas yra užpuolamas dviejų vyriškių, kurių vienas – “nukentėjusiosios” sugyventinis?. Kada baigsis šita apgailėtina reideringo ir reketo schema? Ir kur žiūri naujasis generalinis prokuroras Evaldas Pašilis?

Prokuroras, aiškėja, išlieka tokia pozicija, ne kur yra tiriami nusikaltimai, o kur yra „šilta vieta“, kur „galima užsitikrinti pragyvenimą“… kurpiant bylas tiems, kas turi pinigų?

Beje, Garliavos gaujos bylos kaltinamuosius būtent sieja viena savybė – jie visi turi nekilnojamojo turto. Nors, tarkime, Klonio gatvėje Gediminas Aidukas iš viso su niekuo nebendraudavo, nei su Skučiene, nei Venckiene, nei Ščiglinsku, o Lobovo jis netgi nemėgo –  prokurorams nesvarbu. Atrado jo vardu registruotą būstą – ir įtraukė į bylą. Nesvarbu, kad tas būstas neišpirktas, kad mokamas kreditas, o į policijas, prokuratūras ir teismus nukentėjęs nuo savo nuoširdumo asmuo jau septintus metus važinėja kaip į darbą – ir niekas tų komandiruočių juk neapmoka…Nepadėjo nė „Garliavos šturmo fondas“, kuris tik pasinaudojo šia žmonių, persekiojamų dėl teisybės, nelaime.

Tuo metu, kol prokuratūra kurpė šitas beviltiškas ir beprasmiškas bylas, Lietuvoje įsigalėjo naujos gaujos, ir suklestėjo narkomafija taip, kad Lietuva skamba suvestinėse viso pasaulio Narkotikų kontrolės departamentuose…O kad pateisintų vagių, plėšikų vardą, jaunimas plėšikauja, vagia mašinas visoje Europoje, ir net nesislapsto. Paskutinis įvykis Slovakijoje šokiruoja. Policija vijosi lietuvių gaują, šie atsitrenkė į stulpą, buvo suimti. O kiek kartų vagiškiai pravažiuodavo su naujutėlėmis mašinomis visą Europą? Ir kiek kartų principinga pasienio miestų policija juos susemdavo? Kur policijos jėgos nukreipiamos? Kas čia per nusikaltimai „skambino telefonu“ (pagrindinis kaltinimų naratyvas buvusiai valstybės tarnautojai Ramintai Baltuškienei). Arba „stovėjo gatvėje ir stebėjo privatų gyvenimą“. Nors Banaitis turi Nemuno gatvėje sandėlį, ir dažnai ten būna, ir, taip išeina, „stebi privatų antstolės gyvenimą“, kurį ji, taip suprantama, gyvena kontoroje…

Kiek absurdų yra prirašoma į nutarimus, protokolus, ir man nesuvokiama – policijos tyrėjai ir prokurorai nesuvokia, jog tai gali būti išviešinta, ir jų demonstruojamas raštingumo ir logikos bukumas taps aiškus kaip ant delno?

O šita byla prieš senjorę Tunik: darė nusikalstamas veikas – filmavosi, ir leido įdėti filmą į youtube.

Kas čia per nusikaltimas, ir kokia veikos kvalifikacija? Kad policijoje yra atskiras skyrius kovai su facebooko, interneto saitų komentatoriais, blogeriais ir žurnalistais – seniai žinome, tas skyrius veikia Sunkių nusikaltimų skyriujose, Organizuoto nusikalstamumo. Tyrėjai sėdi tiesiog ant kompiuterių, kurie mėtosi po kabinetus – nes daro ir daro kratas, išiminėja iš visų kompiuterius, nes reikia įvesti totalitarinę kontrolę visoje valstybėje. 

O štai kad yra atskiras skyrius kovai su Youtube vaizdo įrašais – nežinojau.

Dabar žinosiu. Juk pati jų įkėlusi esu nemažai. Ir man skambino, ir grasino, ir liepė išimti. Nes Laimutė Kedienė pyragą valgo, nors turėtų turbūt stovėti su plakatu ir rėžti rinkimines kalbas. Jeigu teisingai nufilmuoji NAMŲ VAIZDELĮ, niekas negali prisikabinti. Beje, Aldonos Tunik vaizdo įrašai irgi yra NAMŲ VAIZDELIAI. O jeigu prokurorai iš viso nesusigaudo, kas yra šiuolaikinis menas, tai tikrai ne vieta prokuratūroje, ir ne vieta apskritai tarnyboje, kur reikalingas raštingumas, ir didesnis negu 99 IQ.

Aišku, mes orientuojamės į Ameriką, o tenai ir į armiją priima atsilikusius, su tokiu žemoku intelekto koeficientu…Tačiau  būkime sąžiningi bent su savimi. Jeigu žmogus atsilikęs, ir jis neskiria, kur yra laisvalaikio veikla, kur nuomonės raiška, o kur nusikaltimas, ir nesuvokia, kas yra nusikaltimas, ir kaip apibrėžiamas jis BK, ir tokių kliedesių, jog kadangi nenustatė nei laiko, nei vietos, nei būdo (nėra nusikaltimo sudėties iš viso!) – vadinasi, padaryta veika – ne vieta tokiam žmogui prie žmonių likimų. Kiek galima kentėti tuos ligonių kliedesius, kurie surašomi į rimtus procesinius dokumentus? Paskaitai – negera pasidaro. Kad protingus tautos žmones bando valdyti kažkokie, kurie darželyje turbūt šaukšto nenulaikė, ir darė į kelnes iki 5 metų… tai yra pasityčiojimas, ir tiek…

Sakysit- tyčiojuosi. Tačiau profesinė, kvalifikuota veikla tuo ir pasižymi, jog ten atsilikusių, negebančių susieti du faktus į vieną, ir daryti išvadas pasiremiant logikos dėsniais – tokių žmonių tokiose įstaigose būti negali. Ir kiek dar reikės kartoti, jog žurnalistika, komentarai ir vaizdo įrašai nėra ir negali būti nusikalstama veika. Jog Konstitucija draudžia persekioti už valdžios kritiką. Jog cenzūra draudžiama – būsimo meno, spaudos, literatūros kūrinio turinio negalima išcenzūruoti ir nurodyti, koks jis turėtų būti. 

Už meną, mokslą, literatūrą ar vaizdo įrašus teisti negalima – kritikuojamas prokuroras turi atsakymo teisę, tegul ja pasinaudoja. Tegul pasako „ne, aš bylų neklastoju, aš nesiautėju, aš dirbu labai sąžiningai, mano visos bylos pasiekia šimtaprocentinį nuteisimą“. Ir neturi jis tokios statistikos, nes tikrai klastoja ir kurpia bylas….Todėl ir nesugeba atsakyti adekvačiai, pavyzdžiui, kad ir vaizdo įrašu, kuriame paaiškintų, jog Tunik tarkime meluoja. Ne, jis naudojasi valstybės tarnyba, ir persekioja juį kritikuojantį asmenį. Naujausias šio prokuroro kūrinėlis yra „antivalstybinė byla“ už…lapelius, kuriuos Žilvinas Razminas aktyviai …platino policijoje. 9 mėnesiai kalėjimo. Vienas aktyvistas, kurio namuose rasti 5 lapeliai, iš viso išteisintas, nes prokuroras 2015 03 19 „veikai“ (lapelių laikymas namie) pritaikė 2017 01 01 kodeksą – išradęs laiko mašiną. Kokiu reikia būti fantastu, kad oficialiuose valstybės dokumentuose rašyt tokias nesąmones?

Tai ir panašūs įvykiai gali būti nusikaltimas tik Šiaurės Korėjoje, Vietname, Tarybų Sąjungoje, kur menas, mokslas, spauda buvo reglamentuoti, ir buvo tikrinami Minčių kontrolės departamentuose, vadinamuosiuoise, CK, Meno skyriuose prie KGB ir t.t.

Mūsų valstybė – demokratinė. O jeigu kažkam čia norisi LTSR- tai savo bukuose nutarimuose ir privalo rašyti, jog čia rašo LTSR prokuroras, tada visiems bus aišku, kad jis gyvena savo atskiroje minčių sferoje, savo susikurtoje iliuzorinėje respublikoje, ir mes suprasime visi, jog jam reikalinga pagalba, ir bus galima nukreipti, ir ją suteikti. Nes dabar gaunasi, jog Klaipėdos prokurorai dusina teismus su beprotiškomis bylomis, o teisėjai bijo atrašyt „eik tu na…“, ir nagrinėja tas beprotiškas bylas, net matydami bylų beprotizmą, jie netgi užsidengia veidus rankomis.

Kur jūs girdėjot, tokį kaltinimą „padarė nusikaltimą, nes nusifilmavo, ir kažkas už Tunik tai įkėlė į youtube“. Teismas turėjo ir privalėjo šitą skiedalą atmesti, bet ne „skirti 3800 eurų baudos“. Nutartis skundžiama, bet su kokiom kliūtim susidūrė senjorė, kol apskundė…

Tiesa, mačiau visai neseniai – Dainius Petkus padarė nusikaltimą, nes aš ir Aurimas Drižius aprašėme, kaip jo atsikratė buvusi žmona, išmetė į gatvę, ir atėmė viską, net vaikus. Aprašyti, kaip su žmogumi Lietuvoje susidorota- yra veika nusikalstama, ir tam buvo skirtas net puslapis iš nutarties, kuria Dainiui Petkui taikomas suėmimas. Pamenate ir atvejį, kai komentarų prirašiusi  tokia garbi ponia Balsytė atsidūrė 5 mėnesiams Lukiškėse, nes už komentavimą sodinama, o už narkotikus arba nužudymus – ne. Kodėl sakau, kad už nužudymus nesodinama? 

Henriko Daktaro byloje tie žudikai, kurie skundė sėbrus, išsukti iš bylos, nors yra tikrai nužudę po 2 žmones. Vieną nusikaltėlį taip atjautė 7 teisėjų, jog kasacinėje instancijoje išteisino 2016 06 16, nors procesas to nenumato iš viso! Tokia byla, kur reikia kažką išteisinti paskutinėje instancijoje, automatiškai pripažįstama netinkamai išnagrinėta, todėl grąžinama į pirmąją instanciją pernagrinėjimui. Spėkite, kas priėmė sprendimą pirmoje instancijoje? Aišku, kad Klaipėdos apygardos teismas, kas kitas? Niekam Henytės byloje nė plaukas nenukrito, nekalbant apie tai, jog H. Daktarui senatis dėl „Mongolo nužudymo“ suėjo 2008 12 25, nes tuometinis kodeksas numatė 15 metų senatį.

 Jis, sulaukęs senaties, paėmė ir išvyko iš Lietuvos. Toliau, kaip buvo, žinome – Henrikui Daktarui prokurorai laiko mašiną išradę, jokių senačių netaikę, prisiuvo niekada nerastus lavonus, ir garsiai išsireklamavę, kaip gerai dirba, apkvailino visą tauta. O tauta tiek nubukėjusi, jog nemoka susirasti ir pasiskaityti bylos sprendimų, kurie – apgailėtino neraštingumo pavyzdys. Po šios bylos, patys suprantate – jeigu pavyko už 2 dvasias pasodinti Henytę, galima pasodinti bet ką. Todėl rudenį buvo uždarytas bekojis Oblius, kad neva nužudė Kumpį. Grasinta pasodinti ir žmoną, o vaikus – atimti. Kaip pasakoja Baltrūnai, teisėsaugininkai JUOKĖSI į veidą. O ką daryti, kai galvoje tuščia, tada ir ima isterinis juokas. Juk idiotai tai būna laimingi žmonės, o medūza juk iš viso išgyveno milijonus metų – nes neturi smegenų…

O tuo pačiu metu žudikai vaikšto laisvėje, tarp mūsų, ir yra labai gerbiami teisėsaugos, nes byloje buvo „ožiais“. Žudikai laisvėje – o iš komentatorių reikalaujama didžiulų baudų ir netgi jie kišami į kalėjimus.

Laurynas Baltrūnas irgi buvo įkištas į kalėjimą, ir iš jo buvo tyčiojamasi, jog jis niekada neišeis, ten supus, jo žmoną irgi pasodins, vaikus atims. Teko paleisti, nes pradėjo sklisti gandas, kad „nužudytasis“ tyčia išvyko, kad būtų galima sudoroti draugą. Teisėjai, atrodo, patikėjo, nors prieš tai buvo reklamuojama versija, jog vieną koją turintis „žudikas“ ne tik nužudė, bet ir paslėpė kūną, kurio nerado 12 baikerių klubų, pamiršę visus įžadus ir supuolę padėti teisėsaugai ieškoti gyvo ir po saule besikaitinančio kažkur Maldyvuose Kumpio. 

Sukurpti kažkokią kliedesių pasaką teisėsauga pati pirma. O rimtai ką nors ištirti – nesugeba, nors tu ką. Man atrodydavo, kad jie nenori tirti, bet dabar susipažindama su vis įdomesniais prokurorų šedevrais (paskutiniai – tai Dainiui Petkui pareikšti įtarimai, jog darė nuolat nusikalstama veiką – naudojo mygtuką SHARE facebooke…ar Banaičio kaltinimas, jog sekė antstolę, nes turi šalia sandėlį…), pradedu suvokti, jog jie tiesiog nesugeba. O į prokurorus priimami asmenys, kurių IQ galimai neviršija tam tikros skalės. Nes niekaip kitaip tų nesąmonių, ką kas dieną skaityti galime iš procesinių dokumentų, kurie vis dažniau paviešinami, neišeina…Nes neatsilikęs asmuo gebės susieti 2- 3 faktus, padaryti išvadą- loginę, ir faktinę. Atsilikęs asmuo rašys minčių kratinį, ir darys viename sakinyje kelias logines klaidas. Taip galima atpažinti atsilikėlius be specialių testų.

Kai Šiaulių apygardos teisme tiesiai paklausiau prokurorės Ritos Poškienės, kodėl buvo suklastojusi bylą, kad mano vyras tariamai turi šaunamąjį ginklą ir norėjo nušauti pagarsėjusį girtuoklį ir bomžą, tai prokurorė atšovė, jog kas čia tokio, juk vis tiek bylą neva nutraukė, jokios žalos neva nėra. Tai kam tą bylą, prirašius kliedesių, kurpti, tada įteikti ne tik įtarimus, bet ir kardomąją priemonę – o po 5 dienų tokią bylą staigiai nutraukti? Tyrėja Stankevičienė, darbe vaikščiojanti su džinsais, pamenu, gyrėsi, jog bylą jau ištyrė ir perduos į teismą. Ekspertizėje buvo parašyta, jog dėtuvė tuščia, ginklas – ne šaunamasis (vyras yra lankęs penkiakovę, gerai šaudo iš sportinio nešaunamojo ginklo). Bet išvadoje parašyta (nežinau, ką reikia vartoti?) – jog nušauti galima. Su kuo? Minties galia?

O gal buvo ruošiamasi įvykiams, kai Rokuose pernai metais buvo šaudomi bomžai – įtariamasis būtų buvęs aiškus, ką? Kiek dar likimų laužys šitie „prokurorai“, kurie neverti nešioti šito vardo? Dar išvardinkime kliedesių ir skiedalų pilnas bylas Aurimui Drižiui, jog jis, būdamas valstybės tarnautoju (privatus verslas prie VTD  priklauso, pasirodo), piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir išėmė iš įmonės pinigų, ir pirko maisto vaikams. Kažkas tokio parašyta tuose kliedesiuose, kuriuos netgi Rita Poškienė nunešė į teismą. Teisėjas Trumpulis, kuris neseniai išteisino Kedienę, nuo kitos Kauno prokurorės svaigalų- pirma atsisakė priimti tokius kliedesius, o kai prokurorė toliau juos kišo teisėjui, teisėjas tiesiog nutraukė bylą, ir pasiuntė prokurorę šunims šėko pjauti arba žolės ravėti. Parašė, jog atšoktų su savo idiotiškomis bylomis, kuriose kartojasi įtarimai ir kaltinimai iš kitų bylų ir tyrimų. O dvigubas procesas negalimas, nori – skųsk, ir atstok nuo teismo. Principingas teisėjas pasitaikė, nėra ką bepridurti…

Todėl išvada tokia, jog Šiaulių teisėjai, gavę kliedesių bylą, nežino, ką daryti, todėl sėdi susiėmę už galvų. Iš vienos pusės, akivaizdus užsakymas nuteisti senjorę, ir išvaržyti jos turimą verslą. Iš kitos pusės, teisėjams gėda rašyti nuosprendį, kad vaizdo įrašo patalpinimas į youtube yra nusikalstama veika. Juk juoksis kolegos užsienyje, ir beje, dabar jau juokiasi. 

O Aldona Tunik teisėjams pasakė: jie vykdo teisingumą, ir privalo ne prokurorų nesąmones perrašinėti, o išnagrinėti ir atmesti. O viskas bus viešinama, ir pasakė, kur viešins – „Laisvame laikraštyje“.

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));