Pedofilijos byloje klanas eina “va bank”

Atrodo, kad slaptas liudininkas Mindaugas Žalimas, pats to nenorėdamas, gali atskleisti tikruosius Kauno pedofilijos bylos žudikus ir jų užsakovus.

Iš visų padrikų ir prieštaraujančių M.Žalimo parodymų aišku tik tiek, kad likus kažkiek laiko iki žudynių Kaune jis lankėsi Vyriausiame policijos komisariate, kur bandė susitikti su savo tolimu giminaičiu, vyr. Komisaro pavaduotoju Stončaičiu.

Matyt, kad M.Žalimas prašė pagalbos iš savo giminaičio dėl to, kad jam buvo iškelta baudžiamoji byla už Baltarusijos piliečio sunkų kūno sužalojimą. 

Mainais už pagalbą M.Žalimas pasiūlė savo pagalbą ir pranešė  tai, ką ir taip visi žinojo – kad jo draugas Drąsius Kedys prisiekinėjo visą likusį gyvenimą skirti kovai prieš pedofilus.

Stončaitis išsikvietė kitą vyr. komisaro pavaduotoją Visvaldą Račkauską, kuris kartu su kitais policijos pareigūnais išklausė M.Žalimo informacijos.

Matyt, kad policija veikė rutiniškai – gavo prokuroro sankciją klausytis D.Kedžio pokalbių telefonu, policija tuos pokalbius automatiškai įrašinėjo, tačiau niekas jų neperklausė iki pat 2009 m. spalio 5 d. žudynių.

Vos pasirodęs V.Gaivenio laidoje, M.Žalimas drąsiai kalbėjo, kad buvo susitikęs su Vyriausiojo policijos komisaro

pavaduotojais Visvaldu Račkausku ir vienu iš komisaru Tomu Ulpiu. Esą jiems M.Žalimas smulkiai papasakojo, kada ir kaip D.Kedys žudys šešis žudikus. Tačiau komisarai tą informaciją pramiegojo ir nieko nepadarė.

 

Dabar M.Žalimas jau aiškina kitaip, iš sausio 14 d. “Lietuvos ryto” mes sužinome, kad buvusio Kauno apygardos teismo pirmininko Alberto Milinio žmona Marija Milinienė, kurią susipažinti su M.Žalimu pasikvietė V.Gaivenis, galimai davė M.Žalimui didelę pinigų sumą grynais pinigais – „jam juk reikia iš kažko gyventi“. M.Milinienė net siūlė M.Žalimui pagyventi jos bute Palangoje.

 

Tačiau po kelių dienų M.Milinienė vėl paskambino V.Gaiveniui ir pareiškia, kad nėra prasmės vesti M.Žalimo pas teisėją užfiksuoti jo parodymų, nes liudytojas jai atrodantis nepatikimas ir nereikia į jį rimtai žiūrėti. 

„Lietuvos rytas“ rašo, kad Kauno rajono policijos komisariato vyriausioji tyrėja Audronė Gecevičienė apklausė M.Žalimą „dalyvaujant nukentėjusiai Marijai Milinienei pagal jos prašymą” (citata iš protokolo). Apklausa truko net puspenktos valandos – iki 17 val. 33 min. Šios apklausos septynių puslapių protokolas ir buvo jau po kelių dienų perduotas žurnalistams, tuo metu rengusiems būsimas televizijos laidas ir straipsnius.

Kitaip tariant, ikiteisminio tyrimo medžiaga buvo perduota spaudai sąmoningai – net ‚Lietuvos rytas“ paklausė – Kodėl buvo padarytas nusikaltimas – nukopijuotas liudytojo apklausos protokolas ir pakištas žurnalistams?

Tame protokole M.Žalimas jau nesakė, kad informaciją apie planuojamas žudynes perdavė V.Račkauskui, o M.Žalimas jau tikina, kad kalbėti apie V.Račkauską jį privertė žurnalistas V.Gaivenis. 

Dabar aišku tiek, kad iš šios istorijos bandoma bet kokia kaina išsukti V.Račkauską – esą jis niekuomet nebuvo susitikęs su M.Žalimu ir nieko apie planuojamas žudynes nežinojo.

Tačiau tuo patikėti sunku, nes visi keturi šios bylos policijos darbuotojai – ir buvęs V.Račkausko pavaduotojas T.Ulpis, ir Kriminalinės policijos biuro vieno skyriaus vadovas Emilijus Damukaitis bei tyrėjai D.Sinkevičius ir V.Vitkovskis, kaip buvo skelbta spaudoje, tyrimo metu paliudijo, kad nuslėpti su slaptuoju policijos agentu M.Žalimu susijusią informaciją jiems liepęs jau atsistatydinęs policijos generalinio komisaro pavaduotojas V.Račkauskas.

LL šaltiniai daro tokią prielaidą – dar iki žudynių Policijos komisariate iš tiesų apsilankė M.Žalimas, kuris „pridavė“ savo menkai pažįstamą Drąsių Kedį ir jo draugą Raimundą Ivanauską mainais už tai, kad policija jį gelbės nuo bausmės už sunkų Baltarusijos piliečio sumušimą.

Tikėtina, kad policijai M.Žalimas perdavė tik tiek, ką tuomet rodė ir televizija – kad D.Kedys sakė skirsiąs visą gyvenimą kovai su pedofilais, o R.Ivanauskas – kad „reikia žudyti „pyderus“ (kažkodėl ne pedofilus).

Kadangi vyrai prie butelio dar ne tokių dalykų prišneka, tai policijoje niekas į M.Žalimo „liudijimus“ rimtai nepažiūrėjo. Niekas, išskyrus V.Račkauską. Mat tuo metu buvo aišku, kad pedofilų klanas „apsišvietė“, o silpniausia jo grandis – teisėjas Jonas Furmanavičius.

LL šaltiniai teigia, kad tai b0tų rimtas ir normalus vyras, jeigu ne viena aplinkybė – jį neva dar jaunystėje prievartavo vienas iš Jono dėdžių, o tokie dalykai, patirti jaunystėje, nepraeina be pasekmių ir lieka žaizda visam gyvenimui.

Beje, būtent dėl to dėdės prievartavimo neva nusižudė ir J.Furmanavičiaus brolis. Žodžiu, kai D.Kedys pradėjo visiems platinti informaciją apie pedofilų klaną ir konkrečiai pedofilu įvardino J.Furmanavičių, šis, bandydamas apsiginti, galėjo pateikti visą pedofilų klaną demaskuojančią informaciją spaudai.

Juk J.Furmanavičiaus žudikas, paleidęs jam kontrolinį šūvį į galvą, lindo į teisėjo „Mercedes“ ir kažko ieškojo automobilyje. Kodėl žudikas gaišo laiką – gal tam, kad paimti kokį nors portfelį iš teisėjo automobilio. 

Tuo labiau, kad teisėjas tą rytą ne važiavo į darbą, bet grįžo namo po bemiegės nakties. Ką jis veikė ir su kuo susitikinėjo paskutinė naktį – apie tai niekas nekalbta.

LL prielaida tokia – kai policijoje atsirado toks M.Žalimas, policijos šulai, atliekantys pedofilų užsakymus, sumojo, kad atsirado proga nušauti du zuikius – atsikratyti J.Furmanavičiaus ir to paties D.Kedžio, jam suverčiant kaltę.  

Priedo buvo nušauta ir kitos prievartaujamos mergaitės motina Violeta Naruševičienė, nes ji galimai reikalavo iš pedofilų didelės pinigų sumos mainais už tylą pedofilijos byloje. D.Kedys buvo atviliotas prie V.Naruševičienės namų ir pagrobtas, vėliau nužudytas J.Furmanavičius. Paskui kulką į galvą gavo ir V.Naruševičienė, kuri duris galėjo atidaryti tik pažįstamam žmogui.

Ar ji galėjo atidaryti namo duris D.Kedžiui, jeigu neseniai buvo kreipusis į generalinį prokurorą Valantiną prašydama pagalbos nuo D.Kedžio, kuris neva ją grasino nužudyti. Tuo labiau, jau žinodama, kad nužudytas jų bendras pažįstamas teisėjas J.Furmanavičius (apie tai telefonu jai pranešė sesuo Laima Stankūnaitė), ar galėjo jį atverti savo namo duris, už jų matydama D.Kedį. Sunkiai tikėtina.

Labiau tikėtina, kad abu žmones tą rytą nužudė du kriminaliniai nusikaltėliai, per tarpininkus pasamdyti policijos šulų. D.Kedys buvo laikomas Žiegždrių psichiatrinėje ligoninėje, kur kankinamas, siekiant išgauti jo turimą informaciją. 

Galiausiai nužudytas, ir, pasak Laimos Stankūnaitės, „pamęstas kaip šuo“ prie Kauno marių. Dabar visa ši nužudymo istorija gali išaiškėti dėl paprastos priežasties – kažkur šioje nusikalstamoje prokuratūros – policijos grandyje įvyko trumpas sujungimas, ir prokurorai atsisakė panaikinti M.Žalimui kaltinimus dėl sunkaus žmogaus sužalojimo. M.Žalimas įsižeidė ir kreipėsi į V.Gaivenį.

 

L.Stankūnaitė žino, kad jos seserį nužudė ne D.Kedys ?

   

Internete pasirodė informacija, kad policija nutekino ne visą informaciją apie 2009 m. spalio 5 d. įvykusį seserų

Laimos Stankūnaitės (2) ir Violetos Naruševičienės pokalbį (1). Iki šiol buvo skelbamas tiks toks pokalbis:

1. Klausau 

2. Girdėjai naujieną?

1. Kokią?

2. Teisėjas Furmanavičius nušautas puse devynių ryte.

1. Ką??????

2. Jo, puse devynių, čia Senamiestyje ir man policija sako atvažiuos aišku čionais ir klausia ką aš veikiu ir

panašiai žinai, ir sako reikės išsikviesti žinai, nes sako žinai ir jums gresia pavojus.

1. Normaliai, ką aš sakiau. Jam stogas jau važiuoja žinok.

2. Nu.

1. Eik tu sau.

2. Tai dabar laukiam vedėjo žinai, turi atvažiuoti. Nes nežinom mergaite kaip čia atiduoti dabar, tai žiūrėsim,

spręsim čia tą reikalą.

1. Sakai, žinai, tai net nežinau……

2. (pertraukia) man iš srovių paskambino Kudabienė irgi, advokatė. Taigi Delfyje parašyta, paskaityk.

1. Matai, aš jau išeidinėju iš namų, važiuoju (neaiškus žodis) pasiimti.

2. Ai, įsivaizduoji?

1. Eik tu sau…

2. Nahuj, aš jau iš pradžių išsigandau, pagalvojau žinai ką sugalvojau?

Pati supranti.

1. Nu tai jau jo.

2. Atsimeni, kai man būrėja pasakė, kad nušaus per šiuos metus kažką iš mano pažįstamų rato?

1. Atsimenu, atsimenu.

2. Nu va tau.

1. Nu tai čia tu jo nepažįsti, tik tai tiek, kad jis įveltas į tą bylą žinai. Tai kaip dabar nori pasakyt jie jokio

judesio nedarys? Aš nesuprantu.

2. Tai nežinau, sakau, man iš kriminalinės policijos paskambino…

1. Man tai niekas nepaskambino…

2. Nes tu ne įtariamoji, o aš įtariamoji

1. Nu tai taip, bet žiūrėk jis nuo ko pradėjo…

2. Gerai, aš einu į tualetą, nes iš tualeto nenoriu čia dabar kalbėt

1. Nu gerai, davai.

 

Interneto portaluose atsirado informacija, kad prokuratūra nutekino į žiniasklaidą ne visą šį pokalbį, tačiau tik jo dalį. Esą po šio pokalbio L.Stankūnaitė dar pasakė seseriai: „susidėk daiktus, tuoj tavęs atvažiuos paimti“, ir ji neva žino tikruosius savo sesers žudikus.

V.Naruševičienė buvo nušauta, atidariusi savo namo duris žudikams. Ar ji galėjo duris atidaryti, jeigu už jų matė D.Kedį? Tikrai ne, nes ir sesuo ją buvo įspėjusi, kad teisėjas J.Furmanavičius  nužudytas. Labiau tikėtina, kad į jos duris pasibeldė policija prisistatę žudikai, kurie ir paleido jai kontrolinį šūvį į galvą.

Dar vienas dalykas – neaišku, ar prokuratūra tiria ir dar vieną teisėjo J.Furmanavičiaus nužudymo versiją.

Mat prieš mirtį J.Furmanavičius buvo paskolinęs 300 tūkst. Litų savo draugui, buvusiam policininkui Raimundui Šuopiui.

LL šaltiniai teigia, kad spalio 5 d. naktį J.Furmanavičius kartu su R.Šuopiu buvo pastebėti viename restorane Kauno rajone, kuriame kažką aptarinėjo iki 4 val. ryto.

Teisėjas galimai buvo neblaivus, nes jau vieną kartą buvo įkliuvęs policijai vairuodamas automobilį, tačiau informacijos apie tai visuomenei nebuvo pateikta. Kalbama, kad po to, kai J.Furmanavičius buvo nužudytas, R.Šuopis pasiskolino iš verslininkų dar 150 tūkst. Litų, ir prapuolė.

 

J.Furmanavičiaus nužudymą matė kunigas

Spalio 5 d. teisėjas J.Furmanavičius ne važiavo į darbą, bet grįžo namo, kai jo automobilį kliudė “Kauno kelių” lipdukais pažymėtas mikroautobusas.

Kaimynystėje gyvenantis kunigas žvilgtelėjo per langą, ir matė, kaip žudikas paleido kontrolinį šūvį aukai į galvą.

Teigiama, kad žudikas buvo nedidukas, stambaus kūno sudėjimo, azijietiškų veido bruožo.

Pasakojama, kad panašios išvaizdos vyras buvo atėjęs pasiimti ir “Kauno kelių” lipdukų, kuriais buvo apklijuotas baltas mikroautobusas. Mažą storuliuką ir du aukštus virus nusikaltimo vietoje matė ir žvejys, kuris pirmas aptiko D.Kedžio kūną prie Kauno marių.

Gali būti, kad D.Kedys dar buvo gyvas, nes pirmas skambutis apie rastą kūną Kauno policijoje buvo užfiksuotas apie šeštą ryto.

Kitas – apie vienuoliktą dienos. Neaišku, ar žudikai grįžo pribaigti aukos, sužinoję apie skambutį policijai ir rastą kūną su numestu pistoletu, tačiau galiausiai auka buvo panardinta į vandenį ir paskandinta.

LL šaltiniai atkreipia dėmesį, kad reikėtų patikrinti, koks maiStas tomis dienomis buvo duodamas Žiegždrių psichiatrinėje ligoninėje, nes D.Kedžio skrandyje buvo rasta žirnelių sriubos. 

D.Kedys buvo galimai laikomas šioje ligoninėje, nes jo rankos buvo mirties buvo sustingę „angelo“ poza – tai yra lyg jam būtų buvę uždėti tramdomieji marškiniai.

Pedofilų gynėjams nesusiklosto šeimyninis gyvenimas

Dauguma pedofilijos bylos įtariamųjų gynėjų yra turėję didelių šeimyninių problemų. Vienas iš pavyzdžių – buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas Egidijus Kūris, kurį “valstybininkų” klanas net laikė realiu kandidatu į  Lietuvos prezidento postą.

Tačiau nedaug kas žino, kad pirmoji E.Kūrio žmona pareiškė norą su juo skirtis, tai E.Kūris labai dėl to išgyveno, net bandė žudytis. Vėliau buvo gydomas nuo depresijos, vartojo stiprius “antidepresantus”.

Kalbama, kad veikiamas šių vaistų E.Kūris ir nusprendė, kad Prezidentas Rolandas Paksas pažeidė Konstitucijos “dvasią”. Net po skyrybų su pirmąja žmona E.Kūris nenorėjo mokėti alimentų savo vaikams, tai žmonai teko duoti į teismą buvusį Konstitucinio teismo pirmininką, kad priteistų vaikų išlaikymą.

Teismas iš E.Kūrio priteisė alimentus, tačiau vyras liko labai nepatenkintas ir pareiškė, kad laukia momento, kai vaikams sukaks 18 metų, kada nebereikės jų išlaikyti. “Tai rodo, koks jo požiūris į savus vaikus, ką jau kalbėti apie svetimus”, – teigia LL šaltiniai. Keistas sutapimas, tačiau ir dabartinio Konstitucinio teismo pirmininko Romualdo Urbaičio žmona metė savo vyrą ir su juo išsiskyrė.

„Laisvas laikraštis“, 2012 m. sausio 21 d

Facebook komentarai
});}(jQuery));