Pedofilijos bylą sužlugdė prokuroras žemgrobys Brunonas Maciulevičius, prezidento A.Brazausko brolio žentas

Pedofilijos bylą sužlugdė prokuroras žemgrobys Brunonas Maciulevičius, prezidento A.Brazausko brolio žentas

Pedofilijos byloje lenda aukštuo­menės galai – paaiškėjo, kad Kauno pedofilijos bylą ir keturių žmo­nių nužudymo bylą suž­lugdęs Vilniaus apygardos proku­ratūros vyr. prokuroro Ramučio Jan­­ce­vi­čiaus pavaduotojas Bruno­nas Maciulevičius yra a.a. prezidento Algirdo Brazausko brolio Gerardo žentas.

 

Negana to, kad pati Generalinė prokuratūra pripažino, kad jos darbuotojas B.Maciulevičius yra žemgrobys, buvusi jo pavaldinė Daiva Guobienė kaltina jį ir seksualiniu priekabiavimu. „Ten tokie dalykai pas jį sodyboje vykdavo, kad net baisu pagalvoti“, – apie siautulingas puotas pas prokurorą milijonierių prisiminė D.Guo­bienė.

Interviu LL ji papasakojo, kad tik baigusi teisės studijas, ji ėmė dirbti sostinės prokuratūroje. „Sakysime paprastai – įgavę išsilavinimą, ėmėme visi gražiai dirbti prokuratūroje, tik pradėjome daryti karjerą – mes visi dirbome viename pastate – Klimavičius, Jasaitis, Skirmantas, – pasakojo ji, – aš asmeniškai pažinojau V. Greičių, kai dar dirbau Aukščiausiame teisme, ir buvau labai kotiruojama, nes tik po studijų baigimo aš buvau paskirta Baudžiamųjų bylų skyriaus konsultante. Tačiau nusprendžiau, kad man reikia būti savarankiška, ir išėjau dirbti į prokuratūrą. 

Tada visa minėta grupelė dar buvo paprasti tardytojai, o aš jau buvau prokurore, palaikiau valstybinį kaltinimą. Kilo visokios simpatijos ir antipatijos. Viskas taip susimalė ir susisuko, ir tada atėjo laikas, kai susikūrė STT. Iš ko jie galėjo pradėti gyventi? Buvo toks nerašytas susitarimas, kad prokurorai duos informaciją STT apie saviškius, ir visą kitą. 

Man tai pasirodė nenormalu, ir aš garsiai pasakiau, kad to nedarysiu. Turėjau daug draugų ir kursiokų, tai ką – aš dabar turiu pranešti STT, jeigu matau, kad jie pradėjo važinėti geresniu automobiliu ar kyšį paėmė. 

Žodžiu, aš pasakiau ne. Tada įvyko dar viena labai negraži situacija su mano viršininku Brunonu Maciulevičiumi, Algirdo Brazausko brolio Gerardo žentu. Dirbau prokuratūroje ir jis prie manęs ėmė žiauriai priekabiauti.

– Koks priekabiavimas? Seksualinis? Rankų nenulaikė ar liežuvio?

-Taip. Visko ten buvo. Net tam, kad ramiai išeičiau iš darbo prokuratūroje, turėdavau kviestis vyrą, kad jis mane palydėtų. Tada, kai aš pasakiau savo viršininkui „ne“, teko atkentėti visą programą – buvau perkelta į kitą prokuratūrą, gavau papeikimą ir atlyginimo sumažinimą. Praradau šeimą, ir tai tęsėsi aštuonis metus. 

Tada jie nutarė, kad jeigu aš tokia ambicinga, tai mes tau parodysime. Prasidėjo visokios provokacijos, ir aš greitai pabėgau į advokatūrą. Jiems tai dar labiau nepatiko – kaip čia dabar? Dar nebuvo tokio žmogaus, kurio jie „neužlauštų“. Tuo labiau, kad jų akyse aš buvau tik bobelė. Tada jie man per vienerius metus iškėlė šešias baudžiamąsias bylas, paskui jas nutraukė, paskui jas vėl pradėjo. Prisijungė ir saugumas, o ten jau kaip visuomet – pasikėsinimai, psichiatrija pajungta. Buvo panaudota viskas, kas įmanoma. Jie man net siūlė ištekėti už saugumiečio, kad galėtų turėti tą informaciją, kurią aš turiu. Nes išeidama iš prokuratūros, aš jau turėjau nemažai  informacijos, o kai pradedi dirbti advokate, tai tuo labiau. Visi užkulisiai po truputį atsiveria“.

LL jau rašė apie B.Maciulevičių, kuris vadovavo Kauno pedofilijos bylos tyrimui, ir dar prieš kelis metus, suklastojus dokumentus, įgijo 8 hektarų žemės sklypą itin brangioje vietoje – Nemenčinės miške netoli Vilniaus. Vilniaus ir Panevėžio apskričių administracijos perkėlė 8 ha B.Maculevičiui gražinamos žemės sklypą iš Panevėžio rajono į Vilnių, nors visa žemė B.Maciulevičiui jau prieš tai buvo gražinta.

B.Maculevičių išauginusi teta Stanislava Maculevič teigia, kad „Brunonas Maculevičius, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, dirbdamas Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroru ir vyriausiojo prokuroro pavaduotoju, nusikalstamu būdu, veikdamas apgaule, suklastojęs oficialius dokumentus įgijo didelės vertės valstybės turtą – 7,9 ha miško paskirties žemės sklypas Šeškučių kaime, Bezdonių seniūnijoje,Vilniaus rajone“.

Prieš krizę vienas hektaras žemės sklypo, kurio paskirtis – namų valda, Nemenčinėje kainavo apie 1 mln. litų. Pakeitus B.Maculevičiaus neteisėtai gražintos žemės sklypo paskirtį, prokuroras galėtų susižerti apie 15 mln. litų. 

LL jau ne kartą rašė apie šį prokurorą – net vadinamojoje Kauno pedofilijos byloje šis prokuroras į bylą neįdėjo telefoninių pokalbių išklotinių tarp įtariamųjų – Kauno apygardos teismo teisėjo Jono Furmanavičiaus (jis turėjo net 11 mobilių telefonų numerių), Andriaus Ūso, Violetos Naruševičienės bei Laimutės Stankūnaitės, taip stengdamasis įrodyti, kad jokio pedofilų tinklo nebuvo. 

Būtent dėl to Neringa Venckienė ir rašė skundus dėl šio prokuroro darbo metodų, tačiau jie buvo atmesti. Dabar paaiškėjo, kad toks pedofilijos bylos klastojimas – ne pavienis atvejis šio prokuroro darbe.

Dar 2008 m. Stanislava Maciulevič kreipėsi į tuometį generalinį prokurorą Algimantą Valantiną, skųsdamasi, kad sūnėnas ją apvogė. Generalinės prokuratūros Civilinių bylų skyriaus prokurorė Ilona Imbrasienė, atlikusi patikrinimą, surašė „išvadą dėl nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo Brunonui Maciulevičiui teisėtumo“.  

Šioje išvadoje I.Imbrasienė rašo: „Donatas Maciulevičius savo teisę atkurti nuosavybės teises įstatymų numatytą tvarką perleido sūnui Brunonui Maciulevičiui. 

Pastarasis galėtų pretenduoti atkurti nuosavybės teises į 24,546 ha, o tuo tarpu iš medžiagoje esančių įrodymų matyti, kad jam buvo atkurta nuosavybės teisė į bendrai 33,98 ha žemės (25,38 ha Šapelių kaime ir 8,60 ha Zelionkos kaime), t.y. 9,43 ha daugiau…nors patikrinimo metu nustatyta, kad B.Maciulevičiui atkurtos nuosavybės teisės pažeidžiant teisės normas, jam suteikta 9,45 ha žemės daugiau, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad nuo ginčijamų aktų priėmimo yra praėję 13 metų, o Č.Maciulevičius pateikė raštišką prašymą, kad sutinka, jog sprendimas gražinti jam žemę būtų patikslintas, darytina išvada, kad netikslinga kreiptis į teismą“.

Kai ta pati S.Maciulevič buvo užsirašiusi į priėmimą pas A.Valantiną dar 2008 m., ir atėjo į Generalinę prokuratūrą, tyrimą atlikusi prokurorė I.Imbrasienė parodė į ją pirštu budinčiam policininkui ir pasakė: „Šitos neįleisti“. Taip moteris ir nepateko pas A.Valantiną, todėl dabar tikisi, kad jai susigražinti žemę padės D.Valys.

„Įsivaizduokite situaciją – prokuratūra nuolat teigia ginanti viešąjį interesą, nuolat kelia bylas visoms savivaldybėms, jeigu ką nors ne taip atmatavo ar gražino žemę, o kai pats prokuroras užgrobia 9 hektarus žemės, parašo, kad „netikslinga kreiptis į teismą“, – teigia LL šaltiniai. 

Nors kai buvo konstatuota, kad B.Maciulevičius neteisėtai įgijo 9 ha. žemės Nemenčinės miškuose, ir, kaip teigiama prokurorės I.Imbrasienės rašte, jis pats pažadėjo, kad pagrobtą žemę gražins valstybei, tačiau to neatsitiko – tiesiog B.Maciulevičius pateikė prašymą, kad minėtus 9 ha žemės  jam būtų leista išsipirkti iš valstybės.

Broliai Brunonas ir Česlovas – garsūs ir smarkūs vyrai

Kauno pedofilijos bylą tyręs Vilniaus apygardos prokuratūros vyr. prokuroro pavaduotojas Brunonas Maciulevičius į teismą bandė perduoti nebaigtą tirti D.Kedžio dukros prievartavimo bylą. Prokuroras į bylą net neįdėjo įtariamųjų telefonų pokalbių išklotinių – matyt, bijodamas, kad jos atskleis visą pedofilų tinklą. 

To pačio prokuroro Brunono Maciulevičiaus brolis Česlovas yra įtariamasis organizatorius PVM grobstymo byloje, kurią Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), vadovaujama Romualdo Boreikos, tyliai marina jau nuo 2007 m.

„Vilniaus miesto ir apygardos, ir Generalinėje prokuratūroje yra tam tikri prokurorai, kurie kartu su FNTT skaido tyrimus su konkrečiu tikslu, kad nebūtų stambus nusikaltimo mastas. Jei mastas stambus, tai sankcija yra laisvės atėmimas, susitaikyti negalima. 

Jei asmens byla išskiriama į atskirus epizodus, kurių tyrimai vyksta skirtingu laiku, asmuo nuteisiamas skirtingu laiku, galima susitaikyti, nutraukti ikiteisminį tyrimą. Ši sistema akivaizdžiai atskleista [laikinai einančio pareigas generalinio prokuroro] Raimondo Petrausko ataskaitoje. 

Naujas prokuroras mini konkrečius pavyzdžius. Akivaizdžiai kalba, kad kai kurie Vilniaus apylinkės prokurorai nepagrįstai skaido bylas“, – portalui ALFA.lt sakė premjero patarėjas G. Kalinauskas. Jis stebisi, kodėl Generalinė prokuratūra nesiima tirti šių prokurorų: „Tai arba nekompetencija, arba tyčiniai veiksmai, suinteresuotumas.“

G. Kalinausko apibūdinimu, darbo grupė teisėsaugoje rado „piktybinį vėžį“.

Yra tam tikros bylos, kuriose pateikiami sunkūs kaltinimai, jos vilkinamos 4–5 metus, staiga perkvalifikuojama į lengvesnius nusikaltimus. Tada paaiškėja, kad tokiems nusikaltimams suėjo senatis.

Dar prieš metus Panevėžio apygardos teismas gražino Vilniaus apygardos prokuratūrai garsiąją Kauno pedofilijos bylą, nurodydamas, kad šioje byloje nėra baigtas ikiteisminis tyrimas – t. y. net neišnagrinėti prievartautos mergaitės globėjų Neringos Venckienės bei  Aido Venckaus prašymai.  

Pvz., byloje net nėra pedofilija įtariamojo Andriaus Ūso, teisėjo Jono Furmanavičiaus, mergaitės motinos Laimos Stankūnaitės, ir jos sesers Violetos Naruševičienės pokalbių telefonų išklotinių, nes tos išklotinės atskleistų ir ryšius tarp šių įtariamųjų. Būtent šiuos ryšius ir turi paneigti Ramučio Jancevičiaus vadovaujama Vilniaus apygardos prokuratūra, kuri, kaip matome, šioje byloje jau griebiasi ir tokių dalykų, kaip bandymas atiduoti į teismą neištirtą bylą.

Sprendimą atmesti visus N.Venckienės ir A.Venckaus prašymus bei skundus ir bylą perduoti Panevėžio apygardos teismui pasirašė apygardos vyriausiojo prokuroro Ramučio Jancevičiaus pavaduotojas Brunonas Maciulevičius.  

Prokuroro brolis Česlovas Maciulevičius yra minimas begalėje aferų, tačiau visais atvejais jam pavyksta išvengti kalėjimo. Paskutinis atvejis – PVM grobstymo byla.  2007 m. spalio pabaigoje Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) darbuotojai atliko kratas buvusios „Nidos“ banko valdytojos Vidos Januškevičienės bei buvusio jos pavaduotojo Česlovo Maciulevičius bei kitų įtariamųjų namuose. Sugyventiniai įtariami subūrę nusikalstamą grupuotę ir kelerius metus iš valstybės grobę pridėtinės vertės mokestį (PVM).  

Ši grupuotė buvo kaltinama pasisavinus milijoną litų, tačiau pareigūnai įsitikinę, kad atlikus visus apskaičiavimus ši suma gali išaugti kelis kartus.  Kratos buvo atliekamos ir kitų grupuotės narių namuose. Iš viso buvo sulaikyta apie trisdešimt PVM grobusių žmonių. 

Tarp jų – ir p. Januškevičienės duktė. Ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai turi duomenų, kad grupuotė veikė keletą metų ir per fiktyvias bendroves grobstė PVM.

LL inf.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));