Pavyti ir aplenkti Amerika !

Pavyti ir aplenkti Amerika !

Kitą savaitę Rusijoje bus priimti aukščiausio rango pareigūnus iš Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono. Vladivostoke bus atidarytas IV Rytų ekonomikos forumas (WEF), į kurį kaip planuojama atvyks keli  šimtai verslininkų iš Kinijos, Japonijos, Pietų Korėjos, Mongolijos ir kitų Azijos šalių.

Europos Sąjungai šis įvykis yra labai svarbus, nepaisant to, kad Europos verslininkai ir politikai nėra atstovaujami Rytų ekonomikos forume. Kitaip tariant, WEF svarbus būtent tuo, kad jame trūks pagrindinių Europos žaidėjų – pavyzdžiui, Vokietijos ir Prancūzijos. Paaiškinsiu, kodėl tai vyksta.

Visi žinome, kad JAV yra pagrindinė sankcijų politikos Rusijai atžvilgiu vykdytoja. Visų pirma, JAV veikė Europos Sąjungą atsisakyti investicijų į Rusiją. Todėl tas neigiamas požiūris į atstovavimą tokome solidžiame WEF forume, nes Europos investuotojų dalyvavimas Vladivostoko forumo veikloje reikštų „Europa – nuo Lisabonos iki Vladivostoko” idėjos atgaivinimą, kuriai priešinasi Amerika.

Bet ką mes matome. ES šalių „savęs pašalinimą” nuo perspektyvių Rusijos projektų Jungtinės Valstybės aktyviai naudoja savo pačių interesų vykdymui.  Pateiksiu tik vieną pavyzdį susijusį su gamtinių išteklių įsisavinimų  plėtra Rusijos Federacijos Tolimuosiuose Rytuose.

Rytų ekonominio forumo metu plačiai žinoma JAV kompanija „Freeport-McMoRan” ketina įgyti pirmenybės teises investuoti į aukso ir vario-porfyro kasinėjimus Tolimuosiuose Rytuose. Pažymėtina, kad „Freeport-McMoRan” yra vienas didžiausių pasaulyje aukso gamintojų, taip pat irvario, kurio kainos yra mažiausios pasaulyje. Šiems tikslams į WEF forumą atvyksta „Freeport-McMoRan” atstovas Randolphas Lewisas.

 

Ponas Lewisas yra projektų Rusijoje prezidentas, atstovaujantis „Amur Minerals Corporation” – bendra kompanija Amerikos „Freeport-McMoRan” (49 proc.) ir Kanados „Canadian IG Copper” (51 proc.). Randolphas Lewis dirba Rusijoje nuo 1993 m. Specializuojasi kuriant strategijas ir operacijas mineralinių kasyklų pramonėje. Jis puikiai kalbą rusiškai. IV Rytų ekonomikos forume ekspertas iš Amerikos kalbės sesijoje „Gerinti teisės aktus geologinių tyrimų srityje: sako mineraliniu išteklių naudotojai”. Sesijos pratarmėje rašoma:

„Dauguma iki šiol Tolimuosiuose Rytuose vartojamu mineraliniu išteklių kasyklų buvo atrasti, atskleisti ir sukurtos sovietmečiu. Dėl visapusiško įgyvendinimo išteklių potencialą regione ir racionalaus naudojimo Tolimųjų Rytų kasyklų reikalinga aktyvia investavimo strategija mineralinių išteklių paieškos veiklos plėtrai. Kokius konkrečius žingsnius reikia imtis norint tobulinti geologinį tyrimą Tolimųjų Rytų? Kokius geriausius pasaulio praktikos pavyzdžius  (Kanada, Australija, JAV, Pietų Afrika) galima naudoti projektuose Tolimuosiuose Rytuose? Kuris naujųjų  kompanijų modelis yra patraukliausias Rusijos rinkai? »

 

Kaip matote, į geologinius tyrimus Rusijos platybėse plėtra yra pasirengę investuoti anglosaksai. Jiems nereikalingi konkurentai iš Europos investuotojų, todėl jie garsiai teigia Berlynui, Paryžiui ir Briuseliui  apie „totalitarinę Rusiją“, „Krymo  aneksiją“, „pagalbą Sirijos diktatoriui“,  „apsinuodijimus Salisbury ir Amesbury”.

Teisingumo atžvilgiu tarkime, kad Amerikos investicijų į Tolimuosiuose Rytuose komponentas nėra toks išsamus. Šiandien Maskva Tolimuosiuose Rytuose ruošiasi įgyvendinti didelius projektus logistikos, energetikos ir kituose srityse. Tarp jų, pavyzdžiui, pažangius valdymo uosto infrastruktūros Primorsko krašte, povandeninių robotų kūrimo, Ramiojo vandenyno energijos gavimas.

Yra projektų, kurie tiesiog „skraido“. Pavyzdžiui, „pilietinio diversifikavimo” veikla Rytų kosmodrome su unikaliu turizmo centru, iš kur bus galima žiūrėti raketų paleidimą. Šios idėjos iniciatoriai mano, kad galimybė pažvelgti į „Space Odyssey” pradžią pritrauks į Tolimuosius Rytus turistų iš viso pasaulio.

Visi šie ir daugelis kitų projektų leis užsienio verslo atstovams, žinoma, kartu su Rusijos partneriais dalyvauti kuriant Rusijos gamtinius išteklius įsisavinime. Taigi, europiečiai, gal verta  skubėti?  Arba jūs vėl aplenks amerikiečiai.

 

Linda Konecka,

Šalčininkai

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));