“Patvorio gaujos byla” atidėta dėl Dariaus Kaminicko dingimo

“Patvorio gaujos byla” atidėta dėl Dariaus Kaminicko dingimo

Kristina Sulikienė

Šiandien kaip niekad gausiai susirinko pilnutėlis Šiaulių apygardos teismas, nes turėjo liudyti Klonio gaujos pagrindiniai „įrodymai“ – tai žurnalistai (Povilaitis, Kuznecovaitė, Kudabienė, Janutienė, Krivickas, na ir aš, kurios nepriskiria prie šito „elito“, nors gaujos bylos kurpimo metu oficialiai su darbo sutartimi dirbau „Karštame komentare“…)

Normalioje valstybėje, kur galioja visi kodeksai, žurnalistai nebūtų šaukiami liudyti, nes žurnalisto profesija neleidžia užimti jokios pozicijos, o tik transliuoti naujienas. O Lietuvoje viskas yra atvirkščiai.

Be žurnalistų, dar buvo šaukiamas Vitalijus Keršis, kuris atvyko kaukėtas ir lydimas dviejų kriminalistų, kurie buvo nekaukėti, ir nepanašūs į banditus.

Dar atvyko Marius Kuprevičius, aktyviausias Klonio gatvės pasipriešinimo judėjimo kūrėjas, kuris kažkokiu būdu buvo „išimtas“ iš bylos ir tapo tik „liudytoju“, kuris net koridoriuje treniravosi savo liudijimą, jam antrino „liudytojas“ Povilaitis, kuris repetavosi, kad reikėtų ieškoti Venckienės (į tai atsakiau, jog ji niekur nedingusi. Tas nepatiko „žurnalistams“, o Marius Kuprevičius ėmė netikėti, kad ji Amerikoje – nors šioje byloje, kurioje jis palaiko bylos sukurpėjų pusę, aiškiai yra parašyta, kad jos buvimo vieta žinoma – tai Jungtinės Amerikos valstijos.)

Asta Kuznecovaitė, kaip bebūtų keista, elgėsi visiškai normaliai, nors ne kartą ir ne du yra elgusis priešiškai, ir piktokai. Gal padėjo mintys apie Donbasą, kur turėtų skristi dirbti karo korespondente –  socialiniuose tinkluose prašėsi pas Joną Ohmaną tokios karjeros, o jis siūlė susirašyti per asmenines žinutes. Donbasas išėjo į naudą ir Lietuvoje nuo kažko saugomam Vitalijui, nes atrodo pasitaisęs, gal Ukrainoje gerai maitina.

Teismo posėdis labai ilgai vėlavo, nes teismas vis dar turėjo vilties sulaukti visų proceso dalyvių.

Deja, Darius Kaminickas tiesiog dingo, neatsiliepė nei į vieną skambutį, o jo mama tiek Audronei Skučienei, kuri siūlėsi pavėžėti jį iki Šiaulių (taigi, problemos dėl atvykimo jis tikrai neturėjo), tiek teismo posėdžių sekretorei atsakė, jog nežino, kur sūnus.

Dariaus Kaminicko byla iš kitos „patvorio gaujos bylos“, kurioje visi buvo išteisinti, buvo atskirta, dėl jo sveikatos būklės. Dėl to teisėjų kolegija nesiryžo tęsti posėdžioo be šio kaltinamojo, nes iš tikrųjų nežinoma, kodėl jis neatvyko, ir ar jam ko nors neatsitiko.

„Kaltinamasis lankė visus posėdžius, todėl nėra pagrindo manyti, kad jis vengia atvykti, todėl sulaukti reikia priežasties pagrindimo, atsiprašome liudytojų, prašysime atvykti kitą kartą, birželio 19 dieną“, visiškai mandagiai ir žmogiškai situaciją išaiškino kolegijos pirmininkas Jurgutis.

Nebuvo visiškai dėl ko pykti,  nes tokia jau taisyklė – šaukiamas privalai atvykti, o kad apie 1000 ar 10 000 buvo Klonio gatvėje – patys kalti. Sovietai irgi suiminėdavo demonstracijų dalyvius, ir šimtais grūsdavo į „voronokus“, ir vykdydavo procesinius veiksmus. Sovietų masinės represijos palietė šimtus tūkstančius žmonių. Ką čia jau vieną kartą atvykti į prokurorės Ritos Poškienės „susiūtą“ bylą.

Kodėl sakau, kad „susiūta“? Nes pavyzdžiui, kaltinimuose rašoma, kad Gediminas Aidukas 2011 metų rugsėjį Kaune sekė Kraujutaitienę – tačiau tuo metu jis gyveno Kėdainiuose, neturėjo darbo, ir būdavo namie, ir rugsėjį jį aplankydavau Kėdainiuose, įsitikinti, ar jam viskas gerai, taip pat dažnai skambindavau, nes jis mėgo naršyti internete, ir jis man važiuojančiai kur su reikalais, atraportuodavo spaudos apžvalgą. Tokius duomenis – kur buvo kaltinamasis, – laisvai galima patikrinti, bet ne, Rita Poškienė tiek turėjo „prisiūti“ Gediminą Aiduką prie bylos, kad net nesidomėjo, ar jis iš viso kur nors kėlė koją iš Kėdainių tų metų rugsėjį .

Vitalijus Keršis tuo metu buvo gavęs 30 parų arešto ar kalėjimo, kas yra vienas ir tas pats Lietuvoje, ir priliudijo BET KĄ. Nes, kaip prisipažino tų metų vasaros gale dabar jau saugomas liudytojas, „aš bijau kad mane nužudys, todėl kalbu“. Jis davė interviu „Karštam komentarui“, ir minėjo, jog Milinių byloje jį apklausinėjo Sinkėvič ir Vitkovskij. Deja, kai aš užsiklausiau Kriminalinės policijos biurą apie tyrimo grupę šioje, byloje, biuras atrašė, jog tokia grupė buvo sudaryta žymiai vėliau, negu vyko Keršio apklausa.

Tačiau po šio mano užklausimo Vitkovskij ir Sinkėvič  dingo iš bylos, dingo ir Milinienė, o patiems jiems operatyvininkams buvo iškelta byla, tačiau jie buvo išteisinti.

Šioje byloje man yra viena neaišku: šios „gaujos“ vadovė yra Neringa Venckienė.  Didelė dalis įtarimų jai panaikinta, tačiau suėmimas – ne. Prokuratūra skundžiasi, kad jos neranda, bet aš pati prieš gerą mėnesį su ja kalbėjau per internetą, nes man buvo neaišku dėl Henriko Daktaro bylos, ir neturėjau su kuo pasikonsultuoti, dėl kasacijos. Dar pasikalbėjome apie šį bei tą, taip pat ji minėjo, kad vyksta į darbą, ir todėl nebegali daugiau kalbėti.

Nelabai suprantu, kaip jos neranda, ir kodėl rašo kad „nedirbanti“,- nes neva suėmimas jai nepadarys jokios žalos? Bet Neringa Venckienė dirba socialine darbuotoja (ne senukų prižiūrėtoja, kaip niekino ir šmeižė kažkuri spaudos priemonė). Ji yra labai mėgiama žmonių, su kuriais dirba, darbas yra profesionalus, gerai apmokomas. Kodėl mūsų prokuratūra meluodama rašo, jog Neringa Venckiene niekur nedirba, ir neaišku, kur yra, jeigu ta pati prokuratūra rašo, jog yra žinoma, ir kada išvyko, ir per kurį oro uostą (Berlyno), ir kad į JAV.

Primenu Neringos Venckienės „nerandančiai“ prokuratūrai, jog įvažiuoti į JAV nenurodžius kelionės tikslo ir adreso, kur bus apsistojama – NEGALIMA.

Prokuratūra turi teisę į imigracijos duomenis, ir manau, juos turi.

Visas šitas cirkas apie „besislapstančią Venckienę“ reikalingas, kad būtų netinkamai išnagrinėta byla, antra, kad jai melagingai būtų sustabdyta senatis – nors Sovietų Sąjungos seniai nėra, ir Neringa Venckienė turėjo teisę išvykti kur ji nori. O išvyko spontaniškai, tuo metu svečiavosi Vokietijoje, ir nusprendė, kad atsibodo Lietuva su visu šitu persekiojimu, turėjo geros draugės adresą, ir išskrido. Ir netyčia pasiliko, nes Lietuvoje sukilo visas sisteminis mėšlynas.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));