Paslydo visa Lietuvos teisininkų bendruomenė, todėl siūloma, kad baudą ši bendruomenė solidariai ir sumokėtų


Paslydo visa Lietuvos teisininkų bendruomenė, todėl siūloma, kad baudą ši bendruomenė solidariai ir sumokėtų

 

 
Paskelbta: 2018-10-16 23:28 Autorius: ekspertai.eu

screen shot 2018 10 16 at 23 19 29

Šių metų gegužę Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) pripažino, Lietuvoje neva veikė slaptas kalėjimas, kuriame esą neteisėtai be teismo buvo laikomi ir kankinami žmonės.

Lietuvos valdžios atstovai pripažįsta, kad gerbia tokį tarptautinio teismo sprendimą, tačiau leidžia suprasti, o kai kas ir atvirai sako, kad jokio slapto kalėjimo Lietuvoje niekada nebuvo.

Taigi dabar mes jau žinome, kad šiame išgalvotame kalėjime, kuriame ęsa neteisėtai be teismo buvo laikomi ir kankinami žmonės yra netiesa. Lygiai tokia pati netiesa yra tai, kad kažkas už tokio kalėjimo įsteigimą Lietuvoje esą gavo milijonus nepajamuotų dolerių.

Visos šios kalbos – tai tiesiog visiški pramanai be menkiausių įrodymų.

Kad šio išgalvoto kalėjimo nebuvo, liudija ir tas faktas, kad Lietuvos generalinė prokuratūra daugelį metų intensyviai tyrusi, ar buvo toks slaptas kalėjimas ar nebuvo, nenustatė nė vieno menkiausio patvirtinančio fakto, apie tokio kalėjimo egzistavimą.

Jei nors kažkas panašaus į tokį išgalvotą kalėjimą būtų buvę, jei kas nors būtų pamėginęs tame kalėjime ką nors kankinti, jei būtų bent menkiausias mėginimas už tai kažkam sumokėti nors kelis dolerius – Lietuvos teisėsaugininkai jau seniausiai viską butų atskleidę, ištyrę ir bylą atidavę į teismą.

Tačiau nors jokio slapto kalėjimo nebuvo, niekas nieko nekankino, dolerių niekas niekam nemokėjo – Lietuva, kaip pabrėžia visi be išimties atsakingi Lietuvos politikai ir pareigūnai, gerbia EŽTT sprendimą.

O kadangi gerbia, mūsų valstybė, t.y. visi Lietuvos žmonės, solidariai turės sumokėti pinigus neva nukentėjusiajam asmeniui bei jam atstovavusiems advokatams.

Be to EŽTT Lietuvą įpareigojo atlikti tyrimą ir nustatyti, kam buvo išmokėti milijonai dolerių už tokio kalėjimo įsteigimą ir neva žmonių kankinimus.

Nėra abejonių, kad tyrimo, kaip rekomenduoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas, vėl imsis Lietuvos prokurorai ir po dešimties ar daugiau metų vėl praneš, kad nieko nustatyti apie tokio kalėjimo buvimą, kankinimus, juodų pinigų mokėjimus, nepavyko.

Nes kaip įmanoma visa tai ištirti ir nustatyti, jei nieko panašaus nebuvo? Žinoma, kad neįmanoma.

Kaip jau buvo skelbta, mokėtina suma esą nukentėjusiajam ir jo advokatams nėra ypatingai didelė – tik 130 tūkstančių eurų. Valstybei tokia suma mažesnė negu Lietuvos ubagui radusiam vieną centą prie šiukšlių konteinerio. Tačiau ir tas 130 tūkstančių – tam tikra aukso karvė šios bylos apie išgalvotą kalėjimą sumanytojams ir laimėtojams. Gauti 130 tūkstančių už savo išsigalvotas fantazijas, nėra jau taip mažai.

Tačiau esmė ne tame ir klausimas visai kitas – kaip Lietuva sugebėjo pralaimėti teisme, kuriame turėjo būti švenčiam šimtaprocentinė mūsų pergalė? Kokio likerio prisiragavę teisininkai atstovavo mūsų valstybę, jei pralaimėjo bylą, kurios tiesiog buvo neįmanoma pralaimėti?

Akivaizdu, kad Lietuvos teisininkų bendruomenei šis įvykis nepadarė garbės. Tačiau neklysta tik tas, kas nedirba. O klaidų pasitaiko visiems.

Todėl siūlymas paprastas – būtų teisinga, jei visą priteistą Lietuvai sumą sumokėtų ne kas kitas, o tie teisininkai, kurie atstovavo Lietuvą. Arba tiesiog, visa Lietuvos teisininkų bendruomenė iš savo kišenės susimestų po keliasdešimt eurų ir nesunkiai surinktų reikalingą sumą pinigų tai nelemtai baudai.

Manytina, kad toks siūlymas racionalus, sulauktų pritarimo ir teisininkų bendruomenėje, ir visuomenėje.

P. S.

Bendra tendencija – politikai labai nenoriai kalba apie išgalvotą prezidento Valdo Adamkaus kalėjimą ir EŽTT sprendimą.

PressJazz.TV laida „Aukso karvė“ pakalbino kelis ne kaimo ar kultūros reikalų, o Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto narius – Vytautą Rastenį, Česlovą Olševskį bei komiteto pirmininkę Agnę Širinskienę. Šių politikų komentarų turinio nekomentuosime, paliekame tai skaitytojams ir žiūrovams:

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=JtxW3x9NMF8

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=pOByXjEEe_w

 

https://www.youtube.com/watch?v=ke9nB25c_WQ

Facebook komentarai
});}(jQuery));