Pasaulio sveikatos organizacija nerekomenduoja A.Verygos paskelbto karantino

verygos

verygos

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga paskelbė, kad Lietuvos piliečiams, grįžusiems iš beveik visų užsienio šalių, yra privalomas 14 dienų karantinas – t.y, sėdėjimas namuose be jokios galimybės išeiti į gatvę.

 

Toks karantinas yra motyvuojamas neva tuo, kad labai išaugo covid susirgimų.

Tačiau Veryga slepia, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) visai neseniai paskelbė, kad ji daugiau nerekomenduoja karantino žmonėms, grįžusiems iš užsienio.

Žemiau pateikiama PSO dokumentas ir rekomendacijos, priimtos dar rugjūčio 19 d. :

https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/333901/WHO-2019-nCoV-IHR_Quarantine-2020.3-eng.pdf?sequence=1&isAllowed=y

 

Jame aiškiai sakoma, kas turėtų būti karantine :

PSO rekomenduoja, kad dėl covid-19 susirgimų reikėtų greitai identifikuoti tuos, kurie nešioja virusą ir juos izoliuoti – arba ligoninėse, arba namuose.

Taip pat PSO rekomenduoja, kad visi, kurie turėjo kontaktų su covid-19 nešiotojais, turėtų izoliuotis arba ligoninėse, arba namuose 14 dienų. Tie, kurie turėjo kontaktų yra : bet kuris kontaktavęs su viruso nešiotoju dvi dienos arba 14 dienų po to, kai jam buvo nustatytas covid-19; bet kas, kuris veidas į veidą bendravu su viruso nešiotoju per vieną metrą ilgiau kaip 15 minučių; tiesiogiai fiziškai kotkavao su viruso nešiotoju; tiesiogiai fiziškai kontaktavo su nešiotoju bet jokių apsauginių priemonių.

 

Angliškai tekstas toks : „Who should be quarantined In the context of the current COVID-19 outbreak, WHO recommends the rapid identification of COVID-19 cases and their isolation and management either in a medical facility or an alternative setting, such as the home.

WHO recommends that all contacts of individuals with a confirmed or probable COVID-19 be quarantined in a designated facility or at home for 14 days from their last exposure.
A contact is a person in any of the following situations from 2 days before and up to 14 days after the onset of symptoms in the confirmed or probable case of COVID-19:
• face-to-face contact with a probable or confirmed case of COVID-19 within 1 meter and for more than 15 minutes;
• direct physical contact with a probable or confirmed case of COVID-19
• direct care for an individual with probable or confirmed COVID-19 without using proper personal protective equipment; or • other situations, as indicated by local risk assessments.

 

Tą patį paskelbė ir JAV Ligų ir kontrolės centras (LKPC , arba angliškai Centers for Disease Control and Prevention). Nors minėtas centras dar kovo mėnesį paskelbė, kad rekoemnduoja tarptautiniams keliautojams 14 dienų izoliaciją, po grįžimo namo, tačiua dabar šis centras pakeitė savo poziciją.

 

Vietoj to rekomenduojama po kelionės atsižvelgti, iš kokios šalies grįžai. Taip pat siūloma žiūrėti, koks tos šalies užsikrėtimo covidu lygis, su kuo tu bendravai ir ar turėjai šansų užsikrėsti liga.

Taip pat siūloma grįžus devėti veido kaukę, laikytis distancijos nuo kitų žmonių, plautis rankas ir stebėti ligos simptomus. Tokios yra pagrindinės centro rekomendacijos žmonėms, kurie grįžo iš užsienio, tačiau niekas jiems nebeliepia 14 dienų izoliuotis, kaip tai daro Veruga.

Nors daktarai sako, kad izoliuotis grįžus iš šalies arba zonos, kuri stipriai užkrėsta covidu, vis dar yra gera idėja, ir kad karantinas rekomenduojamas tada, kai nėra galimybės išsitirti, ar sergi covidu.

Apie tai rašo washingtonpost.com

https://www.washingtonpost.com/travel/2020/08/24/cdc-drops-14-day-self-quarantine-recommendation-international-out-of-state-travelers/

 

Iš esmės tai reiškia, kad jiegu tu grįžai iš zonos, kuri smarkiai užteršta covidu, tai būtų protinga arba pasidaryti viruso testą, arba izoliuotis, – teigia Bostono universiteto epidemiologas Sandro Galea.

 

https://www.youtube.com/watch?v=aV_LWATE7_U&feature=share&fbclid=IwAR05sfkOrzbW7w9AYCS19dOed52_l4vnGTdJZPaIkWqxZNLBKzmJmtswjhU

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));