Parengta interpeliacija Vilniaus mero R. Šimašiaus pavaduotojui L. Kvedaravičiui

Parengta interpeliacija Vilniaus mero R. Šimašiaus pavaduotojui L. Kvedaravičiui

 

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) frakcija Vilniaus miesto savivaldybės taryboje parengė interpeliaciją Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pavaduotojui Linui Kvedaravičiui ir surinko daugiau kaip trečdalį reikiamų balsų nepasitikėjimui juo pareikšti. Vicemeras nesusitvarko su savo pareigomis, o jo pagrindinės kuruojamos veiklos sritys – miesto plėtra, neformalusis ugdymas, viešasis transportas, vandentiekis ir atliekų tvarkymas – apverktinos būklės.

“Strategiškai svarbūs Savivaldybės projektai, kuriuos kuruoja L. Kvedaravičius, lydimi korupcijos skandalų ir patekę į teisėsaugos institucijų akiratį, smarkiai vėluoja, netinkamai įgyvendinami, su tiekėjais vėluojama atsiskaityti. R. Šimašiaus komanda deklaravo skaidrumą, tačiau matome interesų grupių protegavimą ir visišką nekompetenciją”, – sakė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) frakcijos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje seniūnas Žilvinas Šilgalis.

Pasak Ž. Šilgalio, pirmiausia įtarimų sukėlė Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas leisti konkursą laimėsiančiam koncesininkui ant Šeškinės kalno, šalia būsimo daugiafunkcio stadiono, statyti daugiabučius. Specialiųjų tyrimų tarnyba pateikė išvadą, kad Šeškinės daugiafunkcinio centro projektas vykdomas neskaidriai, bei STT nuomone, sudarytos prielaidos galimai korupcijai. Vilniaus miesto savivaldybės meras šiuos galimus korupcinius įtarimus kategoriškai neigė, tačiau po Liberalų sąjūdžio korupcijos skandalo buvo priverstas pripažinti savo klaidas ir šioje Taryboje jau teikiamas atsisakymas leisti statyti gyvenamuosius namus ant Šeškinės kalno.

Ministro Pirmininko patarėja Jūratė Juozaitienė taip pat pripažino (http://www.delfi.lt/verslas/nekilnojamas-turtas/keiciamos-nacionalinio-stadiono-statybos-salygos.d?id=71445782), kad Vilniaus miesto savivaldybės derintos Daugiafunkcinio centro koncesijos sąlygos būtų naudingos koncernui „MG Baltic“, kurio statybų įmonė „Mitnija“ paprastai dalyvauja tokiuose projektuose.

L. Kvedaravičius galimai protegavo ir verslininkų interesus, kurie ketino statyti krematoriumą Pavilnių ir Verkių regioniniame parke, Olandų gatvėje. Jis vėlesniuose viešuose pasisakymuose kategoriškai neigė, kad proteguoja verslininkų planus statyti krematoriumą Olandų gatvėje, kai dar 2015 m. Savivaldybės administracija pritarė krematoriumo statyboms. Pasitarimo pas L. Kvedaravičių metu buvo duotas nurodymas Miesto plėtros departamentui derinti projektą ir ruošti tam reikalingus sutikimus. Ir tik kilus visuomenės pasipriešinimui, Taryba nubalsavo prieš jo statybas.

Taip pat aiškėja, kad koncernas „MG Baltic“ turėjo interesų ir dėl baseino Vilniuje, S. Neries g., statybos darbų. Konkursą laimėjo įmonių grupė, koncerno “MG Baltic” įmonę “Mitnija” samdanti kaip rangovą. Be to, konkurso laimėtoju paskelbta įmonė pasiūlė 700 000 eurų didesnę kainą. Priimta, kad tokiais atvejais būna skelbiamas naujas atviras konkursas, tačiau Vilniaus miesto savivaldybės sprendimu buvo pereita prie tiesioginių derybų. Viešųjų pirkimų tarnyba paskelbė, kad šis viešasis pirkimas turi būti nutrauktas. Dar daugiau, pirkimo sąlygose buvo dirbtinai ribojama konkurencija, nustatant perteklinius kvalifikacinius reikalavimus. Vilniaus miesto sporto infrastruktūros plėtra – viena iš mero pavaduotojo L. Kvedaravičiaus kuruojamų sričių. Akivaizdu, kad sporto infrastruktūros plėtra vykdoma ypač neskaidriai ir pasak Viešųjų pirkimų tarnybos, pažeidžiant viešojo pirkimo įstatymą.

L. Kvedaravičiaus kuruojamos Vakarinio aplinkkelio statybos taip pat nuolat kybo ant plauko dėl vėluojančių atsiskaitymų su rangovais. Vilniaus miesto savivaldybė laiku nepateikė paraiškos ES finansavimui gauti ir neatliko projekto ekspertizės. Dėl vėlavimų rangovas “Kauno tiltai” gali reikalauti 5 procentų metinių palūkanų (netesybų), kas šiuo metu sudarytų 1 milijoną eurų, kuriuos turės padengti mokesčių mokėtojai. Europos Komisija nėra patvirtinusi dalies Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapo statybos darbų finansavimo.

 Šiuo metu rangovai jau atliko darbų už daugiau nei 50 mln. eurų. Ir nors Savivaldybė papildomai pasiskolino 28 mln. eurų, įmonė pirmą apmokėjimą gavo tik birželio mėnesį – 5 mln. eurų. Dėl prasto vicemero kuruojamo darbo ir laiku nepateiktų dokumentų, ES lėšos pasieks rangovus geriausiu atveju tik rugpjūčio mėnesį.

L. Kvedaravičius visiškai ignoruoja ir Vilniaus viešojo transporto problemas, dėl to prastėja viešojo transporto paslaugų kokybė, laiku neįvyko konkursas ir mieste iki šiol nėra naujų 100 autobusų, nesiskaitoma su teisėtais profesinių sąjungų reikalavimais.

Dėl aukščiau išvardintų aplinkybių L. Kvedaravičiui reiškiamas nepasitikėjimas, kurį savo parašais patvirtino jau 20 Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių ir artimiausiu metu bus teikiamas Tarybai.

Facebook komentarai
});}(jQuery));