skip to Main Content

 

 
 

PAREIŠKIMAS DĖL POREIKIO ĮVESTI TIESIOGINĮ VALDYMĄ TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE

 

2018-09-24

Telšiai

2018 balandžio 23 dieną Telšių rajono meras Darbo partijos narys Petras Kuizinas pareiškė politinį nepasitikėjimą Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi socialdemokratu Sauliumi Urbonu. 

Pareikšdamas politinį nepasitikėjimą, meras visuomenei neįvardijo konkrečios nepasitikėjimo priežasties. Po eilinių ir neeilinių tarybos posėdžių maratono š. m. rugpjūčio 2 d. administracijos direktorius Saulius Urbonas ir vicemeras socialdemokratas Kęstutis Gusarovas buvo atleisti iš užimamų pareigų, o laikinuoju administracijos vadovu paskirtas Darbo partijos narys Kęstutis Anglickas. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad dėl informacijos stokos apie administracijos vadovo Sauliaus Urbono atleidimą, tarybos nariai galėjo būti neobjektyvūs, o tai galėjo lemti jų apsisprendimą balsavimo metu.

Š. m. rugsėjo 18 d. STT pareiškė įtarimus laikinajam administracijos vadovui Kęstučiui Anglickui paėmus kyšį, todėl šiuo metu jis yra nušalintas nuo užimamų pareigų šešių mėnesių laikotarpiui. STT įtarimus taip pat pareiškė ir buvusiam administracijos direktoriui Sauliui Urbonui, bei tarybos nariui, vienam iš Konservatorių partijos Telšių  skyriaus lyderių Juozui Butkevičiui. Pareikšti įtarimai ir daugiau Telšių r. savivaldybės administracijoje aukštas pareigas einančių tarnautojų, tai: savivaldybės Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjui Gintautui Lukauskui bei Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vadovei socialdemokratei Laimai Simanauskienei.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas, Darbo partijos narys Rimantas Žebrauskas šiuo metu yra paskirtas, laikinai užimti ir administracijos  direktoriaus pareigas, tačiau dėl darbo krūvio apimties tikėtina, kad visų priskirtų užduočių kokybiškai atlikti negali. Be to esant dabartinei situacijai, kai įtarimai yra pareikšti daugumą rajono  taryboje turinčių partijų lyderiams, o taip pat stebint paskutinių tarybos posėdžių baigtį, kai tarybos nariai patvirtinę darbotvarkę palieka posėdžių salę ir taip ignoruoja būtinų sprendimų priėmimą, būtina imtis atitinkamų veiksmų, nes tai yra akivaizdus politinis chaosas.

Lietuvos centro partijos Telšių skyrius turi pagrįstų nuogastavimų, kad Telšių rajono savivaldybės meras ir savivaldybės taryba nebeturi galimybės tinkamai vykdyti savo įsipareigojimų, o savivaldybės administracijos darbuotojai negali užtikrinti, kad ankstesnių vadovų teikti nurodymai, nedaro žalos rajono perspektyvai. 

Pareiškiu, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos laikino tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įstatymu, būtina atlikti atitinkamas procedūras, kad būtų galima įvesti tiesioginį valdymą Telšių rajono savivaldybėje.

 

                     Albinas Juškevičius

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));