Pareigūnų susivienijimo vadovas atitrūko nuo realybės

Pareigūnų susivienijimo vadovas atitrūko nuo realybės

 

Kai kuriems žmonėms aukštesni postai ir dar aukštesnės ambicijos pradeda trukdyti susivokti realybėje. Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimiras Banelis, nuolatos stabdo aktyvią policijos pareigūnus vienijančių profesinių sąjungų veiklą. Kam iš tiesų tarnauja  V. Banelis? Pareigūnams ar politikams ?

Pirmą kartą susivienijusios policijos sistemoje veikiančios profesinės sąjungos sugebėjo imtis aktyvių veiksmų prieš pražūtingą, buldozeriu stumiamą policijos reformą ir visišką socialinio dialogo ignoravimą.

Panašu, kad vieningos ir bendrai veikiančios policijos profesinės sąjungos nėra V.Banel tikslas.

 

NPPSS ( gal vardinti visas PS)  sudėtyje policijos pareigūnus atstovaujančios profesinės sąjungos atsakingai pareiškia, kad V. Banel ėmė vienašališkai naudoti NPPSS ( susivienijimą) saviems tikslams, nesitardamas ar net neinformuodamas organizacijos narių. Taip pat aiškiai įžvelgiame V. Banelio ir jo aplinkos spaudimą organizacijoms narėms neįgyvendinti vienokių ar kitokių tam tikrus politikus ar pareigūnus kritikuojančių iniciatyvų. 

 

Nors V. Banelis mėgsta skambias frazes kalbėdamas apie „skaidrumą“, „principingumą“ ar „demokratiją“, nesame tikrai, ar jis supranta tikrąją šių sąvokų reikšmę. Jo veiklos metodai priešingi. Ar mes patenkinti policijos reforma? Ne. Daugelis profesinių sąjungų pasirinktoms policijos pertvarkos priemonėms ir metodams nepritarė. Vis tik šiuo metu matome, kad V. Banelis jau pradėjo skleisti savo asmeninę, policijos vadams labai palankią nuomonę. Kuri prieštarauja daugumos profesinių sąjungų nuomonei.

 

Kolegialus sprendimas žemiau nei V. Banelio žodis

 

Spaudimas, profesinių sąjungų silpninimas ( skaldymas), aiškus trukdymas jų aktyviai veiklai, draudimas viešinti ypač svarbius, tačiau kai kurioms institucijoms nepalankius teismo sprendimus, tapo ( nuolatine V.Banel veikla) įprastu reiškiniu. Nors visada laikėmės pozicijos, kad vidines problemas reikia spręsti NPPSS viduje, dabartinė situacija peržengė visas sveiko proto ribas ir tapo nevaldoma. 

FNTT atliekamas tyrimas vertiname kaip kišimąsi į profesinių sąjungų veiklą. Aktyvi LPPS veikla, atsiribojimas nuo politinių žaidimų ir savo tvirtos pozicijos turėjimas, lėmė sprendimą

Jei jam nepaklūsti – laukia bausmė. Kad ir  Lietuvos policijos profesinės sąjungos atveju: nepalaikai? Greitai susilauksi keršto. Ką tik NPPSS Taryba nusprendė laikinai stabdyti Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) narystę šioje organizacijoje. Pagrindas – pačių organizuoti skundai Generalinei prokuratūrai. Mes, LPPS, jausdami atsakomybę prieš savo narius ir tolesnę policijos sistemos ateitį, atsisakome taikstytis su policijos pareigūnams atstovaujančių profesinių sąjungų silpninimu. Tam, kad būtų išsklaidyti visi mesti kaltinimai, parodyta tikroji padėtis, kreipsimės į Generalinę prokuratūrą dėl trukdymo profsąjunginei veiklai.

 

Žiūrint iš vidaus – mums mesti kaltinimai menkti, o kai kurie – ir šmeižikiški. Esame tai pasiruošė įrodyti visiems, kam tai aktualu. Vis tik mes kalbėsime skaičiais ir dokumentais, o tuščiomis frazėmis. 

 

Prabanga: leidžia sau ignoruoti daugiau nei pusę narių

 

Jei V. Banelis elgiasi taip, tarsi bendros taisyklės jam negalioja, tai dar nereiškia, kad su tuo privalo taikstytis pareigūnams atstovaujančios profesinės sąjungos. Juolab, kad trys didžiausios policijos pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos sudarančios daugiau kaip pusę visų NPPSS narių. Gal mes naivūs, bet manome, kad tokiu atveju ne diktatoriškoje organizacijoje mūsų balsas neturėtų būti ignoruojamas. Vis policijos pareigūnams atstovauja profesinės sąjungos, o ne jas vienijantis susivienijimas. Tiesiogiai V. Banelis neturi jokių narių, jis yra tik pareigūnų organizacijų “asociacijos” vadovas. 

 

NPPSS Profesinių sąjungų  priešinimas susiskaldymą, keleto žmonių asmeninių ambicijų daromą žalą pareigūnų interesams matome ne mes vieni. Mus palaiko daug kolegų. Tarp jų – ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF).

Visi veiksmai nukeipti prieš profesines sąjungas tik patvirtina, kad policijos pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos, veikdamos bendrai ( kartu) eina teisingu keliu. 

 

 

 

Dėl  daugiau informacijos kreiptis:

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė

Roma Katinienė

Mob. tel.:

El. paštas: 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));