Panevėžyje „geriausi” draugai susipešė dėl mero posto

Alvydas VEBERIS

 

Panevėžyje ,,geriausių” draugų peštynės dėl mero posto 

 

Šį sekmadienį, kaip visi žinome, pakartotini mero rinkimai. Panevėžyje susidarė neįprasta padėtis. Dėl šio posto kausis du buvę ,,ištikimiausi” draugai. Vienas jų, Panevėžio politinio judėjimo ,,Kartu‘‘ iniciatorius ir steigėjas Povilas Urbšys nesuvokė, kad priglaudė savo užantyje gudrias ,,gyvates’. Kai su jo pagalba Mykolas Rytis Račkauskas užėmė mero postą, galima sakyti, kad savo bendražygį P.Urbšį pasiuntė ant trijų raidžių. 

 

Panevėžio valdžios mafija dengia vieni kitus, todėl tokie teisuoliai ir dori žmonės, kaip P.Urbšys jiems nereikalingi, nes ne tik M.R.Račkauskas su antrankiais patrauktas iš mero posto, bet tai gresia ir kitiems korumpuotos valdžios atstovams. Nusikaltėlių mafija veikia išvien: savivaldybių klerkai, daugelis partijų, policija, prokuratūra, teismai, antstoliai, FNTT ir kt. struktūros. Kaip viešai išsakė, buvęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirminikas Gintaras Kryževičius, jų stuburas susicementavęs ir nėra tokios jėgos, kas juos sulaužytų.

 

Atrodo, kad jis tuo metu sakė tiesą, pridengdamas pedofilų klano šalininkų nusikaltimus ir pasmerkdamas dorą, sąžiningą, aukso medaliu baigusią jo auklėtinę, apygardos teisėją,  parlamentarę Neringą Venckienę, pavadinęs ją teisinės ir politinės valdžios pūliniu. Tuo metu jis, sėkmingai su sisteminės žiniasklaidos rykliais, pasitarnavo savo šalies piliečių zombinimui. Upės vanduo nestovi vietoje. Gyvenimas taip pat. Kas liko pūliniai, pradeda atsiskleisti. Po truputį TIESA ryškėja. Daugelis Garliavos pedofilijos dalyvių tampyti daugelį metų po teismus jau išteisinti, panaikintos daugeliui baudos, kaltinimai.

 

Ne vienas tikrasis ,,pūlinys” be žmogaus įsikišimo išėjo anapilin. Nepadėjo nei pažintys ar jų sukaupti dideli turtai. Nepakaltinami, aukščiausio rango teisėjai visos šalies akivaizdoje,  kaip  didžiausi korumpuoti ,,pūliniai”,  atsidūrė ,,kaliuzėje“. Aišku, tai pradžių pradžia. Signalas visiems, kad viršų ima TIESA. ,,Karaliai“ ir ,,karaliukai“ sukruto. Meta visas savo jėgas, kad pateisinti ilgai tvyrojančią jų ,,tvarką“, kad išvengtų atsakomybės. Tokius padarinius Lietuvos piliečiai pastebi ne tik paminėtoje rezonansinėje Garliavos įvykių byloje, bet tas pats vyksta Panevėžio apygardos teisme, kai  penkti metai nesibaigiančioje Šiaulių AVPK ONTT ekskomisarų susivienijimo  narkotikų platinimo ir prekybos byloje, pareigūnai darė nusikaltimus, kai jų darbas priešingas. Užkirsti tam kelią.

 

nuotr. Lietuvos komisarų ,,žvaigždynas‘‘ ir jų nusikaltimai. Tai tik jų mažoji dalis. Rezonansinių ir pavienių piliečių bylų nors vežimu vežk. Teisieji lieka apkaltinti, o nusikaltėliai, korumpuotos sistemos veikėjų, išteisinami.

 

Grįžkime prie Panevėžio mero rinkimų. Daugelis korumpuotos mafijos veikėjų metasi prie M.R.Račkausko. Pajuto pavojų. P.Urbšys seka savo senelio, buvusio Nepriklausomos Lietuvos užsienio ministro, diplomato Juozo Urbšio pėdomis. Tai dori, sąžiningi panevėžiečiai. Iki šiol apie juos negalėjo niekas blogo žodžio pasakyti. P.Urbšiui įkūrus politinį judėjimą ,,Kartu‘‘, panevėžiečiai be jokių išlygų jį palaikė ir išrinko į LR Seimo narius, kad tinkamai atstovautų panevėžiečių interesus. Dabar tiek respublikinė, tiek Panevėžio nusikaltėlių mafija pajutusi pavojų, griebiasi ,,šiaudo” ir bando paniekinti  dorą, sąžinigą konkurentą, nes daugelis gali atsidurti su antrankiais už korupcinius nusikaltimus. To niekas netrokšta.

 

Panevėžio oponentai  iš visų pastangų giria nušalintą merą M.R.Račkauską, kad be asmeninių gyventojų lėšų, mieste yra išasfaltuota keletas gatvių. Tai čia jo tik toks nuopelnas? Argi be M.R.Račkausko pagalbos kelius vykdančios organizacijos būtų atostogavę ir nedirbę? Koks čia mero nuopelnas? Jo, kaip miesto šeimininko darbas pasidomėti, kokios tai gatvės, kokia jų kokybė, nes netrukus po atliktų darbų pridavimo,  atsiranda duobės, plonas padengtas asfalto sluoksnis, jų kokybė neatlaiko kritikos. Ne vieną pranešimą ir aš esu perdavęs merui, net sulaužęs automobilio ratlankius. 

 

Į miesto polikliniką Nemuno gatvėje atvykę ligoniai tik su kranų pagalba išlipdavo iš duobių. Vedėja man guodėsi, kad eilę metų neprisišaukia mero pagalbos. Man paviešinus šį atvejį per porą dienų padėtis pasikeitė. Nejaugi  tik tokiomis priemonėmis (viešinant) sprendžiami klausimai? Argi poliklinikos vadovės pastabos niekinės? Be abejo, per daug įkyrės raginimais, bus su pavaldiniais lengvai susidorota. Pakeis meras ne tokia įkyria, lojalia jam. Tokią praktiką puikiai naudojasi Širvintų merė Živilė Pinskuvienė. Nuo jos neatsilieka ir kiti. Ž.Pinskuvienė šiandien tais klausimais ryškiausia respublikos  ,,žvaigždė‘‘.

 

Pereikime nuo gatvių tvarkymo prie soc. klausimų. Kaip savivaldybė rūpinasi  senoliais, našlaičiais, daugiavaikėmis, soc. remtinomis  šeimomis? Neapsikentę gyventojai tokios savivaldybės betvarkės, dažnai kreipiasi į mano Fondą bei man atstovaujantį vienintelį respublikoje, puikiai atskleidžiantį  aprašomas problemas, leidinį ,,Laisvas laikraštis“ Lietuvai. 

 

Tiek vyr. redaktorių A.Drižių, tiek leidinio atsakingus darbuotojus be perstojo persekioja respublikinė ir vietinė miestų, ir rajonų korumpuota valdžia,  su sisteminės žiniasklaidos ,,ryklių” pagalba. Be pagrindo baudžia, trukdo tam leidiniui skelbti TIESĄ, nes korumpuotai valdžiai ir jos paskirtiems vadovams, leidinys, tarsi, peilis po kaklu. Leidinio atsakingi darbuotojai pastoviai traiškomi dėl korumpuotos  mafijos trukdžių.  Dori piliečiai, negavę leidinio, kelia ,,bangas“. Jie sako, kad  geriau nevalgę bus, pasnikaus, bet  negavę leidinio, negali ramiai užmigti, pergyvena ir nervuojasi, skambina pavojaus varpais, netyla redakcijoje gyventojų skambučiai.

 

Mano įsteigtas labdaros-paramos ,,Biblijos studijos‘‘ Fondas ne tik skelbia Gerąją Naujieną, bet daug pastangų visuomeniniais pagrindais, be jokio atlygio,  talkina vargdieniams, našlaičiams, senyvo amžiaus, soc. remtiniems žmonėmis, kaliniams, kai savo pareigų tinkamai neatlieka biurokratai.

 

Tais klausimais, sujudinome visos respublikos biurokratų lizdą, padėdami išspręsti tiek respublikos, tiek  Panevėžio miesto piliečių problemas. Apart biurokratų pilstymo iš tuščio į kiaurą ir mafijos veikėjų atsirašinėjimų, pagalbos nesulaukiame. O tai juk išlaikytinių, o ne visuomenininkų darbas. Dėl šios priežasties  pastoviai miname teismų slenksčius, už pagalbą žmonėms baudžiami, net įkalinami. Apie paskutinius Panevėžio miesto soc. skyriaus darbus du metus atakavome buvusį merą (nušalintas, bet vėl veržiasi  užimti šią vietą) M.R.Račkauską, jo pavaldinius, visas respublikos atsakingas tarnybas. Viskas, tarsi,  žirniais į sieną. Galiausiai savivaldybės klerkai, nesuspėję išmesti prasiskolinusios vienišos 90 metų močiutės į gatvę, kai su kaimynų pagalba, įsikišo Fondas, dabar  per juos, patys neturime ramybės. 

 

Priežastis to, nespėjo nugvelbti jos apleisto buto, iš kurio, išmetę už skolas senutę, būtų atremontavę jį ir panaudoję savo reikmėms. Taip pasielgė su kitu tokiu pat neįgaliu, nedarbingu, turinčiu  psichinę negalią senoliu Vladu  Abromavičiu. Jis išgyvenęs bute 37 metus, nesugebėjo iš menkos invalidumo pensijos sumokėti už šildymo kaštus. Panevėžio savivaldybės iniciatyva, su teismų, antstolių pagalba prievarta su daiktais buvo išmestas į gatvę, nepasirūpinant neįgaliu senoliu ir nesuteikiant kitos gyvenamos vietos. 

 

Senolis prisiglaudė rūsyje ir gyvendamas jame,  be jokio apšildymo, penkis metus varstė Panevėžio teismų duris, norėdamas atstatyti teisingumą. Prieš pusę metų, eidamas pas teisininką, pusiaukelėje mirė. Taip pat savivaldybė, pasielgė su dirbančiu našlaičiu Egidiju Strikaičiu išmetę jį  už 90 eurų skolą savivaldybei,  į gatvę. Dabar darbingas jaunas vaikinas  buvo priverstas išvykti iš Lietuvos ir įsidarbino užsienyje.  Daugiavaikę šeimą (11 asmenų) išbraukė iš soc. būstui gauti sąrąšų, nes ši pavėlavo 5 dienas pristatyti ,,ponams‘‘ metinę deklaraciją. Dėl tokių biurokratų sprendimų tuštėja ir Panevėžys, ir Lietuva. Apie tai rašiau ne kartą. Paskaitykite  jį, kuris  parašytas 2019 vasario 23 – kovo 2 d. mūsų leidinyje:

 

https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=8175:panevezio-savivaldybei-senoliais-susirupina-tik-tada-kai-gali-pasisavinti-ju-turta-2&catid=33&Itemid=141

 

Tai argi toks meras, kaip M.R.Račkauskas  gali toliau vadovauti Panevėžiui? Spręskite ir nesuklyskite dar kartą panevėžiečiai. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));