Paaiškėjo, kad mūsų išmintingoji vyriausybė mokyklas uždarė visai be reikalo

kauke

kauke

❗️Žinau, kokios aistros verda šeimose, kurios turi vaikų, ir mokyklų bendruomenėse. Pasidalinta į dvi stovyklas: vieni džiaugiasi, kad vaikai vėl eina į mokyklas ir mokosi įprastu būdu, o kiti mano, kad tai yra blogas sprendimas, nes sergančiųjų daugėja, o vaikai vienas kitą užkrės ir dar parneš užkratą namo, reikalauja mokyklas toliau tęsti nuotolinį mokymą. Dalis mokyklų šiam spaudimui pasiduoda.
Šioje situacijoje būtų naudinga patikima informacija apie tai, ar vaikai dažnai tampa užkrato šaltiniais ir ar pateisinamas mokyklų uždarymas.
Profesoriaus Rimanto Kėvalo (Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovo) sutikimu dalinuosi jo pateiktais naujausiais moksliniais su vaikais susijusiais duomenimis iš ESPID (Europian Society for Pediatric Infectious Disease) 38 – ojo kongreso dėl COVID-19.
P.S. Prof. Rimantas Kėvalas SUTINKA, kad šiuo tekstu dalintųsi žiniasklaida.
„Keletas esminių minčių dėl COVID-19 situacijos ir vaikų Europoje.
1. Absoliuti dauguma vaikų COVID-19 serga besimptomine arba lengva forma, ir tik labai pavieniai atvejai pakankamai sunkūs ir komplikuoti. Tai stebima ir Lietuvoje.
2. Vaikai, kaip pirminis infekcijos užkrato šaltinis, būna retai,t.y. apie 2-3 proc. atvejų. Vaikus užkrečia suaugusieji (Bostono, Vienos studijos). Kitaip sakant, vaikai nėra pirminis infekcijos šaltinis, kaip buvo galvojama pavasarį.
3. Sumažėjus vakcinacijos apimtims (kalbama apie įprastinius kūdikių ir mažų vaikų skiepus), bijoma vakcinomis valdomų ligų protrūkio. Ypatingai bijoma tymų protrūkio, kas buvo visai neseniai ir Lietuvoje. Tai gana realus pavojus.
4. Šį sezoną tikrai būtina skiepytis nuo gripo.
5. Mokyklų uždarymas (ypač iki 10-12 metų amžiaus mokinių) yra perteklinis ir neracionalus epidemiologiškai reikalavimas.
Esminė žinutė yra ta, kad COVID-19 tiesiogiai nėra vaikų problema, tačiau vaikams turi šalutinį neigiamą poveikį per vakcinomis valdomų ligų protrūkio pavojų, sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo sutrikimą. Svarbiausia vaikų problema yra įprastinio mokymosi proceso nutraukimas (ypač iki 10-12 m. amžiaus mokinių).
Pagarbiai,
Prof. R.Kėvalas.”
Sulaukiau prašymų padaryti, kad tekstas būtų prieinamas visiems. Taip ir padariau.
Facebook komentarai
});}(jQuery));