Paaiškėjo, kad Druskininkų sanatorijos „Belorus” ekspropriacijai vadovauja „anūkas” Gabrielius

anukas

anukas

Druskininkų savivaldybė dėl sanatorijos „Belorus“ situacijos kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją, Lietuvos banką ir FNTT

Druskininkų savivaldybė, gindama viešąjį interesą ir atstovaudama druskininkiečių interesus, penktadienį pakartotinai kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją,  Lietuvos banką ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) dėl VšĮ sanatorija „Belorus“ situacijos.

Nuo praėjusių metų gruodžio 18 d. valstybinės institucijos, kurios yra atsakingos už sankcijų taikymo teisėtumą Lietuvoje – Užsienio reikalų ministerija, FNTT, Lietuvos Bankas – neteikia jokios, teisės aktais pagrįstos informacijos, apie sanatorijos atžvilgiu priimtus sprendimus, dėl kurių 400 darbuotojų nuo 2021 m. sausio 1 d. nėra gavę darbo užmokesčio ir dėl kurių taikymo jie gali tapti bedarbiais.

Druskininkų savivaldybės raštuose pažymima, kad Europos Komisija savo raštuose yra nurodžiusi, dėl konkrečių sankcijų taikymo turi nuspręsti tos šalies, kurioje taikomos sankcijos, atsakingos institucijos. Europos komisija taip pat nurodė, kad dėl ES sankcijų taikymo Lietuvoje yra atsakinga Užsienio reikalų ministerija.

Druskininkų savivaldybė atsakingų institucijų prašo pateikti paaiškinimus sankcijų pritaikymo sanatorijai ,,Belorus“ teisinių aplinkybių:

  • Nurodyti konkretų ES teisės aktą, kuriuo remiantis Swedbankas priėmė sankcijas sanatorijai ,,Belorus“, konkrečiai nurodant dokumento numerį, jo punktą/dalį, priedo numerį/dalį/punktą, sąrašą asmenų, dėl sankcijų kuriems pritaikymo yra areštuotos sanatorijos ,,Belorus“ sąskaitos.
  • Informaciją, ar buvo įvertintos visos faktinės ir teisinės aplinkybės, dėl sankcijų pritaikymo, kaip to reikalauja ES teisės aktai ir ES teismų suformuota praktika.
  • Informaciją ar dokumentus apie Lietuvos institucijų priimtus sprendimus dėl sankcijų taikymo sanatorijai ,,Belorus“.
  • Informaciją ar dokumentus, kokius nurodymus ar pavedimus Užsienio reikalų ministerija davė Swedankui, FNTT ar kitoms institucijoms, dėl sankcijų taikymo ar jų įgyvendinimo (nemokėti kompensacijų už prastovas ar pan.) sanatorijai ,,Belorus“ nuo 2020 m. gruodžio mėnesio.

Šią savaitę Druskininkų savivaldybė taip pat planuoja kreiptis į „Swedbank“.

Praėjusią savaitę LR Prezidentūra atsakė į Druskininkų savivaldybės Tarybos daugumos kreipimąsi ir informavo, kad LR Vyriausybės dar kartą paprašyta apsvarstyti ir išnagrinėti situaciją.

Druskininksavivaldybsratas URM

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: DIANA SINKEVIČIŪTĖ, DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));