Ovacijomis ir audringais plojimais pasitikta prezidentė D. Grybauskaitė: Jūs patikėjote manimi, aš patikėjau Jumis

NKVD

NKVD

Ovacijomis ir audringais plojimais pasitikta prezidentė D. Grybauskaitė: Jūs patikėjote manimi, aš patikėjau Jumis

 

 NKVD

Paskelbta: 2018-10-20 14:39 Autorius: ekspertai.eu

 

 

 

Melagę, Rusijos Federacijos valstybės paslaptį, buvusią Lietuvos nepriklausomybės priešininkę (kolaborantę), komunisto Mykolo Burokevičiaus bendražygę, savo biografijos klastotoją, NKVD gaisrininko (vėliau tremtinio) dukterį, fotosesijų su vaikučiais ir karine technika fanę, daugelio tautinių ir tremtinių renginių dalyvę, gerųjų iniciatyvų iniciatorę, dainininkę bei šokėją, LR prezidentę Dalia Grybauskaitę Lietuvos politiniai kaliniai ir tremtiniai pasitiko ovacijomis ir audringais plojimais. Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Kaune vykusiame Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos 30 metų minėjime.

„Meilė ir pagarba Tėvynei, kurią šalies tremtiniai ir politiniai kaliniai nešė per visą gyvenimą, iki šiol išlieka didžiausiu pavyzdžiu“, – pasakė prezidentė sveikindama iš visos Lietuvos susirinkusius minėjimo dalyvius.

Šalies vadovė atkreipė dėmesį, kad pasaulis dar per mažai žino apie stalininį genocidą, ir ypač tai, kas vyko Baltijos šalyse, todėl aukšti valstybės svečiai būna nustebę, girdėdami apie mūsų tautos patirtį, skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Tremčių patirtis – tai palikimas, suteikiantis prasmę“.

„Tačiau būtent šie mūsų likimo faktai labai daug paaiškina, kodėl mums iki šiol taip skauda, kodėl taip reaguojame į kaimyną“, – nurodė šalies vadovė.

Skelbiama, kad „prezidentė prisiminė jaudinantį Popiežiaus Pranciškaus apsilankymą KGB kalėjimo kamerose ir tai, kad Šventasis Tėvas labai daug suprato apie Lietuvą, kurioje ir Bažnyčia dalyvavo pasipriešinimo judėjime“.  

„Tas skausmas, kurį patyrė tremčių karta, tai palikimas, suteikiantis jėgų ir įprasminantis mūsų šiandienos veiksmus“, – pasakė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė padėkojo šalies tremtiniams ir politiniams kaliniams, kad būtent jie palaikė nuo pačios prezidentavimo pradžios.

„Jūs patikėjote manimi, aš patikėjau Jumis. Jūs buvote įkvėpimas ir pasitikėjimo šaltinis, visi mano veiksmai buvo Jūsų darbų tąsa“, – atskleidė D. Grybauskaitė.

Susiję:

Prezidentė pagerbė žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu pasižymėjusį klasės priešą

logo bottom

Facebook komentarai
});}(jQuery));