Nyderlanduose rinkimus laimėjo ūkininkai, protestavę prie naująją pasaulio tvarką ir Švabą

62356602 605

62356602 605

Trečiadienį vyksiančiuose rinkimuose parama olandų ūkininkams surinko daug balsų
BY RHODA WILSON ON KOVO 17, 2023 –

Skaičiuojama, kad trečiadienį balsuoti atėjo 61 proc. olandų – tai didžiausias aktyvumas per 30 metų – ir davė nepaprastą ženklą savo keturių partijų vyriausybei. Regioniniuose rinkimuose, kurie nulems Olandijos Senato sudėtį, pirmąją vietą užims Ūkininkų piliečių judėjimas (BoerBurgerBeweging, arba BBB).

Remiantis pirminiais rezultatais, BBB bus didžiausia partija Senate – kai kuriuose regionuose jo balsai viršija 30 %.

 

Tuo tarpu parama vyriausybei sumažėjo – 46 % rinkėjų teigė balsuosiantys būtent prieš dabartinę šalies administraciją.

Rinkimų rezultatai yra tiesioginis iššūkis Nyderlandų ministrui pirmininkui Markui Ruttei, kuris yra įsivėlęs į daugybę skandalų, tokių kaip dujų gavyba Groningene piliečių saugumo sąskaita, nekaltų (dažnai dvigubą pilietybę turinčių) piliečių baudimas už sukčiavimą vaikų priežiūros išmokomis ir tebesitęsiantys Nyderlandų ūkininkų protestai dėl išmetamo azoto.

ES taisyklės, Nyderlandų įstatymai ir teismo sprendimai reiškia, kad šalis privalo sumažinti amoniako, azoto oksidų ir azoto oksido išmetimą iš žemės ūkio, transporto ir statybos mašinų. Kyla klausimas, kas prisiims šią žalą ir ar 30 proc. produktyvių ūkių turėtų būti uždaryti, jei reikia, priverstinai. Nyderlandai, maitinantys pasaulį savo intensyvia žemdirbyste ir gyvulininkyste, yra tarptautinių diskusijų apie klimatą dėmesio centre.

BBB sėkmė yra įspėjamasis šūvis Ruttei ir jo vyriausybei. „Tai yra lavinos lavina, kurios nematėme jau daugelį metų“, – sakė CDA lyderis Wopke Hoekstra, vyriausybinės partijos, kurios tradicinė ūkininkų parama išgaravo, lyderis. „Tai nepaprastai karti piliulė“.

Pirmiau pateiktas tekstas paimtas iš straipsnio „Nyderlandų ūkininkų partija užsitikrino triuškinamą pergalę“, kurį paskelbė Unherd. Visą straipsnį skaitykite ČIA.

Apverstos vėliavos sutvarkytos

Buvo tikimasi, kad beveik 12 000 ūkių bus uždaryti dėl Nyderlandų vyriausybės tikslų sumažinti azoto išmetimą. Dėl šio plano ūkininkai ilgai tęsė protestus. Protestuodami apvertė Olandijos trispalvę vėliavą. Po didžiulės BBB pergalės trečiadienio rinkimuose ūkininkai vėl tinkamai pakabino vėliavą.

Ūkininkų organizacijos „Farmers Defence Force“ ir „Agractie“ vakar paragino visus Nyderlandų ūkininkus iš naujo pakabinti Nyderlandų vėliavą taip, kad raudona juosta vėl būtų viršuje. Nors vakar balsavimo kabinoje nebuvo nė vieno ūkininko, jos paskelbė, kad, jų nuomone, tai turėtų būti padaryta kaip „padėka“ visiems, kurie remia BBB.

Naujoji olandų partija „BoerBurgerBeweging“ didžiausia visose provincijose
Nyderlanduose nauja partija BoerBurgerBeweging (BBB) per provincijų tarybų rinkimus tapo didžiausia partija visose provincijose. Kai kuriose provincijose, pavyzdžiui, Drentės ir Overeiselio, ši partija buvo didžiausia. Be kita ko, Utrechte ir Šiaurės Olandijoje ji nedaug aplenkė GroenLinks ir VVD.

ADN 17-03-23, 08:24 Atnaujinta 08:36 Šaltinis: BELGA, ANP
Kaimo partija, kuriai vadovauja Caroline van der Plas, dienos šviesą išvydo tik 2019 m., o 2021 m. parlamento rinkimuose gavo dar vieną vietą.

ANALIZĖ. Flamandų partijos gali pasimokyti iš Nyderlandų BBB sėkmės: „Vlaams Belang“ labiausiai priartėjo prie to, su kuo BBB dabar laimi „PREMIUM
ANALIZĖ. Flamandų partijos gali pasimokyti iš Nyderlandų BBB sėkmės: „Vlaams Belang“ yra arčiausiai to, su kuo dabar laimi BBB
INTERVIU. Caroline van der Plas: „Tikiuosi, kad žmonės nemano, jog rytoj viskas pasikeis „PREMIUM
INTERVIU. Caroline van der Plas: „Tikiuosi, kad žmonės nemano, jog rytoj viskas pasikeis“
Azoto politika
Tačiau praėjusiuose šios savaitės provincijų rinkimuose centro dešinioji BBB beveik iš niekur nieko tapo didžiausia. Ši partija daugiausia dėmesio skyrė azotui ir griežtai prieštarauja Nyderlandų vyriausybės azoto politikai.

PAŽIŪRĖKITE. Naujokė BBB visus nustebino monstriška pergale Nyderlanduose

00:58
Naujokė BBB visus nustebino monstriška pergale Nyderlanduose
„Aiškus šauksmas“
BBB mega pergalė yra „labai aiškus šauksmas politikai“, vakar vakare pareiškė ministras pirmininkas Markas Rutte. VVD lyderis kalbėjo apie „labai svarbų rinkėjų signalą“. Vis dėlto M. Ruttei dar nėra pakankamai aišku, kaip tuomet interpretuoti šį šauksmą. Tam, anot jo, reikia daugiau laiko.

Ar norėtumėte kasdien gauti „Het Laatste Nieuws“ naujienlaiškį „Lunchnews“ el. paštu?
El:
Didelį nuostolį patyrus koalicinėms partijoms, Nyderlandų vyriausybei taip pat teks ieškoti daugumos savo planams įgyvendinti naujuose Aukštuosiuose rūmuose. Tačiau tai nieko naujo, tikina Rutte. Dabartinė koalicinė vyriausybė ketverius metus valdė neturėdama daugumos paramos Senate. Jis kol kas nenorėjo pasakyti, ar tikisi, kad dabar, kai jau aišku, kad BBB netrukus taps didžiausia partija, tai padaryti bus sunkiau.

„Protesto balsavimas“
ES komisaras Fransas Timmermansas vakar pasveikino BoerBurgerBeweging (BBB) lyderę Caroline van der Plas su „neįtikėtinu rezultatu“ provincijos tarybos rinkimuose. Van der Plas „aiškiai atstovauja tam tikroms Nyderlandų bendruomenės nuotaikoms“, – padarė išvadą Europos Komisijos pirmininko pirmasis pavaduotojas Briuselyje. „Džiugu, kad šis protesto balsavimas nebuvo išreikštas ksenofobiška, rasistine forma“.

Darbo partijos lyderis teigė nemanąs, kad rinkimų pergalė „yra kažkas iš kaimo prieš miestą“, nes BBB sulaukė ne tik valstiečių balsų.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));