Nusikalstamo pasaulio užsakymus uoliai vykdanti Generalinė prokuratūra toliau demonstruoja aukštąjį pilotažą

Nusikalstamo pasaulio užsakymus uoliai vykdanti Generalinė prokuratūra toliau demonstruoja aukštąjį pilotažą

 
Paskelbta: 2018-10-02 12:10 Autorius: ekspertai.eu

PLIOPLYS 05
2008 m. birželio 11 d. dėl VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) nusikalstamų veikų ekspertai.eu kreipėsi į prokuratūrą. Buvo prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl pavogtų pinigų per internetinius projektus (apie tai plačiau publikacijoje „Pranešimas prokurorams dėl nusikalstamos VEKS veikos“).

Vienas šių projektų – 7-iomis kalbomis veikiantis ir turistus viliojantis internetinis turizmo ir laisvalaikio portalas lietuva.gyvai.eu. Pagal sutartis šis portalas turėjo veikti iki 2020 metų ir garsinti Lietuvą visame pasaulyje.
 

port
VEKS informacija, kuri buvo skelbiama jau kitame dabar nebeveikiančiame VEKS portale culturelive.lt.

„Viešas interesas manęs nedomina, aš jums sakau tiesiai šviesiai, galite tai cituoti“, – atvirai ekspertai.eu kolektyvui dar 2011 m. yra prisipažinęs portalą tyręs prokuroras Gintaras Plioplys.

Tiesa, dėl tokios pozicijos G. Plioplys buvo pripažintas pažeidęs Lietuvos prokurorų etikos kodekso 5.3.2 punkto reikalavimą su teisinio proceso dalyviais elgtis santūriai. Todėl prokurorų bendruomenė jį tąkart nubaudė ir pritaikė G. Pliopliui poveikio priemonę – pažeidimo pripažinimą.

Tačiau tai nesutrukė šiam teisėsaugininkui tęsti pradėto darbo ir kaip jau daug kartų buvo skelbta, nors garsusis VEKS portalas niekada neveikė ir neveikia, 2013 m. gegužę G. Plioplys ikiteisminį tyrimą nutraukė neradęs jokių nusikalstamos veikos požymių tik konstatavęs, kad visi dokumentai susiję su portalu yra idealiai tvarkingi, o „visos VEKS lėšos panaudotos pagal paskirtį“.

Kaip žinoma, VšĮ VEKS portalo teises atidavė Vilniaus miesto savivaldybei, kuri dar 2017 m. informavo ekspertai.eu, kad portralas, į kurį buvo investuotas 531 tūkstantis litų, susidevėjo iki nulio litų, todėl jo tiesiog nebeliko, o daugiau apie tai savivaldybėje niekas nieko nežino.

Ekspertai.eu norėdami išsiaškinti portalo ir pinigų išnykimo priežastis, šių metų rugsėjo 11 d. kreipėsi į Generalinį prokurorą Evaldą Pašilį su prašymu, kad būtų leista susipažinti su nutarukto ikiteisminio tyrimo medžiaga (apie tai E. Pašilis buvo informuotas ir susitikimo su signataru Zigmu Vaišvila ir Audriumi Naku šių metų rugpjūčio 17 d.).

Prokuratūros vadovo nurodymu, atsakymą pateikė jau minėtas Generalinės prokuratūros ONKT departameno prokuroras G. Plioplys, kurio paprastuoju paštu atsiųstą atsakymą paviešino ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas Šarūnas Puidokas.

G. Plioplio teigimu, prašymas susipažinti su nutraukto ikiteisminio tyrimo medžiaga, dėl iki nulio susidevėjusio Lietuvą visame pasaulyje turėjusio garsinti portalo, yra nepagrįstas ir netenkinamas.

Keli susiję:

Generalinės prokuratūros pareigūnas G. Plioplys pripažintas pažeidusiu etiką prokuroru   

Vagys jus laiko idiotais – tai jų teisė. Tačiau pavogtus pinigus privalo kuo greičiau grąžinti   

Lietuvą pasaulyje garsinančio ir turistus viliojančio tinklalapio vertė tapo nulinė – jis susidėvėjo   

Generalinis prokuroras E. Pašilis patvirtino: šią teismo nutartį būtina vykdyti

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));