Nors Ramanauskaitė uždarė portalą www.laisvaslaikrastis.lt, tačiau teismui sako, kad ji to nepadarė

zeit 1024x512 2

zeit 1024x512 2

 

Aurimas Drižius

Yra tokia juokinga įstaigėlė, kaip Žurnalistų etikos inspektorės Ramanauskaitės tarnyba.

Ramanauskaitės paskirtis – persekioti laisvą spaudą ir pagal savo viršininkų iš Seimo, kurie ją paskyrė į šias pareigas, nurodymus uždarinėti tas dar vos kvėpuojančias žiniasklaidos priemones, kurios dar liko neuždarytos.

Kaip žinia, dar 2022 m. kovo mėnesį, suderinus su premjere Šimonyte ir policijos gen. komisaru Požėla, Ramanauskaitė sudarė sąrašą tų žiniasklaidos priemonių, kurias reikia uždaryti, o naujienų portalus – „išjungti”:

2022 03 18 S 288 kopija
Nors Ramanauskaitė uždarė portalą www.laisvaslaikrastis.lt, tačiau teismui sako, kad ji to nepadarė 3

 

Tai buvo padaryta itin grubiai ir brutaliai – tiesiog policijos departamentui perduotas sąrašas tų žiniasklaidos priemonių, kurias reikia uždaryti. Policininkai ėmėsi darbo – tiesiog paskambindavo minėtus portalus palaikančioms serverių bendrovėms ir nurodydavo minėtą portalą „išjungti”.

Pvz., www.laisvaslaikrastis.lt administratorius Tomas paaiškino, kad jam paskambino iš policijos neprisistatę asmenys ir liepė portalą išjungti, ką jis ir padarė.

 

Tiesa, „teisinėje ir demokratinėje” Lietuvos Respublikoje įstatymai tokią vyriausybės ir policijos veiklą įvardina kaip nusikalstama – tai yra neteisėtas poveikis elektroninėms sistemoms, už ką numatoma keli metai kalėjimo. Tačiau kadangi policija veikia su šimonyčių žinia, teismai, žino, kad nesugeba šių nusikaltimų pamatyti.

 

 

Dar juokingiau, kad ramanauskaitės apkaltino mūsų portalą, kad jis neva platino rusų dezinformaciją, tačiau kaip įrodymą pateikė garsaus britų portalo off-guardian.co.uk publikacijas.

Kitaip sakant ramanauskaitės ėmėsi vertinti britų spaudos kokybę, ir nusprendė, kad tai rusų propaganda.

Pvz., kai aš kreipiausi į prokuratūrą dėl neteisėto laisvaslaikrastis.lt atjungimo, tai policija nėrė į krūmus ir apsimetė, kad ji nė piršto nepajudino.

Galiausiai 2022 m. gale administracinis teismas panaikino minėtą Ramanauskaitės raštą ir nurodė, kad minėtas portalo išjungimas buvo neteisėtas.

Kitaip sakant, teismas pripažino, kad portalas buvo neteisėtai išjungtas beveik metus – nuo kovo iki gruodžio mėnesio. Žalos atlyginimo teismas nesprendė, nors to ir buvo prašoma. Tada apskundžiau vyriausiajam administraciniam, šio teismo pirmininkė Skirgalė Žalimienė taip pat suklastojo savo nutartį, įrašiusi, kad mes neprašėme žalos atlyginimo, nors ieškinyje tai buvo aiškiai parašyta.

Galiausiai viskas sugrįžo į administracinį teismą, kuris pradžioje net atsisakė priimti ieškinį dėl žalos, tačiau paragintas aukštesnio teismo, jį priėmė ir nagrinėja.

Ką daro Ramanauskaitė teisme? Žinoma, kad meluoja ir klastoja – daugiau šios poničkos nieko nemoka, kaip tik meluoti, naikinti, klastoti ir uždarinėti spaudą. Tokia jų priedermė. Nors portalas www.laisvaslaikrastis.lt uždarytas jau trečius metus, tačiau Ramanauskaitė teismui rašo, kad jis veikia. Ir čia pai įdeda screeenoshotą iš kito portalo laisvas.info. Neva jis įrodo, kad laisvaslaikrastis.lt neuždarytas :

:

Facebook komentarai
});}(jQuery));