Nors Kijevo valdžia atjungė šildymą Kijevo universitete, greičiausiai vasario 8 d. ruošiasi susigrumti su Rusija Donbase?

Nors Kijevo valdžia atjungė šildymą Kijevo universitete, greičiausiai vasario 8 d. ruošiasi susigrumti su Rusija Donbase?

Kristina Sulikienė

Nors Ukrainoje – tragiška ekonominė padėtis, ir iki kovo mėnesio neveikia valstybiniai universitetai, nes juose nėra šildymo, studentai arba paleisti atostogų, arba studijuoja iš namų – Ukrainos valdžia nerimsta, ir telkia karines pajėgas.

„Myrotvorcas-LTU“ startavo Lietuvoje, ir užlūžo kitą dieną ne veltui.

Nors „sąraše“ esantys asmenys seniausiai nebesidomi Ukraina, kuri nėra nei NATO, nei EU šalis, ir tiek nuobodu sekti naujienas apie Rytų Europos atsilikusią šalį – tačiau vatnikai –lt. projektas ne veltui priminę apie tą Afrikos atsilikusių valstybėlių lygį pasiekusią Rytų Europos provinciją.

Domėtis Ukraina neapsimoka, nes Lietuvoje pilna Porošenkui dirbančių žmonių, kurie išgirdę žodžius „Krymas“, „Donbasas“, „Porošenka“, puola ne tai kad muštis, bet iš karto smaugti.

2016 metais festivalyje „Jotvos Vartai“ mane puolė kažkoks Vytenis Sližys, kuris pastebėtas mitinguose, laikantis plakatus su gramatinėmis klaidomis, ir kurio tapatybę prašė nustatyti Kazimieras Juraitis – nes mitinge dėl Turkijos šitie asmenys fiziškai puolė piketuotojus, juos vos atskyrė policija.

Tada pats Sližys užvedinėjo diskusiją apie Ukrainą, tiesa, labai nervuodamasis, ir rankoje laikydamas suktinę draudžiamos žolės.

Taigi, Donecke gyvena iš Vytauto Didžiojo universiteto už pažiūras  išvarytas Miquelis Pueartas – priminsiu, jog VDU tiesiog pučiasi, giriantis dėl „laisvų pažiūrų“, ir „laisvų menų“. 

Tačiau tokio asmens čia nebereikėjo, nes jis pasipiktino, kodėl po universitetą laisvai vaikšto nacių smogikų bataliono, žudančio taikius Ukrainos Rytų dalies gyventojus, kariai.

Taigi, kadangi kažkokia niekam nežinoma Gabrielė sukėlė ant kojų pusę Rytų Europos, teko pasidomėti, ogi kas vyksta ir kas vyks Rytų Ukrainoje.

Paaiškėjo, jog situacija visoje Ukrainoje yra labai bloga. Man, kaip ilgus metus pradirbusiai mokslo srityje, ypatingai skaudu girdėti, jog neveikia net Kijevo valstybinis universitetas, jis bus atidarytas tik kovo mėnesį. Kiti universitetai studentus paleido atostogauti iki vasario 25 dienos.

Palyginimui pasakysiu, jog Vytauto Didžiojo universitetas turi panašią taupymo politiką, tačiau čia mokslai nevyksta oficialiai nuo Kalėdų iki vasario pradžios. Ir taip yra seniai sureguliuota, būtent dėl šildymo kaštų sutaupymo. Vilniaus universitete teko studijuoti, auditorijose sėdint su paltais, ir kailiniais. Nes ten mokslai vyksta nepertraukiamai, atostogų beveik nėra.

Ir labai džiugu sužinoti, jog nepaisant absoliučios ekonominės blokados, baisusis separatistinis regionas Donbasas atrado pinigų visos srities apšildymui – ir neskirsto, ar tai gyvenamieji namai, ar mokslo įstaigos. Sausio 22 dieną pranešama, jog studijos vyks, todėl yra apšildomi visi universitetai. Taip pat tariamasi su Vadofone kompanija, kad vis tik būtų tiekiamas telefono ryšys – nes šiuo metu separatistiniuose regionuose nėra telefono ryšio, veikia tik internetas.

Ką planuoja Kivėjo valdžia, kuri neturi pinigų kadaise po Europą garsėjusiam Kijevo universitetui apšildyti?

Vasario 8 dieną prasideda olimpinės žaidynės, ir kaip jau yra pasisekę anksčiau, visada kuriama legenda, jog rusai puola būtent per olimpiadas. Lietuvoje šita mitologema taip plačiai paskleista, jog ja tiki visi, nuo mažo iki didelio.

Tuo pačiu metu kažkodėl iš Donbaso išvyko 128-oji Užkarpatės divizija, kuri Kijevo nurodymu turi būti čia iki liepos mėnesio. Įprastai kariai atsitraukinėja, jeigu ruošiamasi plataus masto bombardavimams.

Miquelis Puertas savo facebooko paskyroje sausio 21 dieną praneša, jog vyksta ir dabar lengvas bombardavimas, ir gatvės tuščios. Tuo pačiu metu jis vis tiek eina į barą susitikti su kažkokiu kariškiu – toks elgesys būdingas Pietų regiono žmonėms, jie karą priima būtent tokiu būdu. Pasižiūrėkite Emiro Kusturicos filmą „Gyvenimas yra stebuklas.“

M. Puertas mano, jog Kijevas ruošiasi Donetsko srities puolimui, tačiau tokiam baisiam, jog Rusija bus priversta įsikišti – „užpulti Ukrainą“.

Šitos intervencijos, nors visą laiką bandoma įtikinti, jog Donbase kariauja būtent reguliarioji Rusijos armija, nepavyksta išprovokuoti. Rusijos karių nefiksavo OSBE stebėtojai, kurių vienas vėl žuvo neseniai. Kokia tai kariuomenė ar antiteroristinė akcija, kuri žudo taikius užsienio stebėtojus?

Štai ir atsakymas, kada Rusija užpuls Lietuvą – jau netrukus.

Vasario 8 dieną Kijevo nurodymu bus bombarduojamas Donbasas, Rusija turbūt bombarduos atgal.

Lietuvoje bus paskelbta karo padėtis, nes nuo kažkurių metų Donbasas yra traktuojama kaip Lietuvos rytinė žemė, ir viskas, kas ten vyksta, liečia ir Lietuvos nacionalinį saugumą. 

Juk nepaisant Konstitucinio įstatymo „dėl nesijungimo į postsovietinius darinius“, ir Ukraina būtent tokia ir yra – postsovietinė šalis – mūsų kariai išsiųsti ten „į seminarą“, ir „instruktuoti“.

Kaip ruoštis būsimam Rusijos puolimui rytinėse Lietuvos žemėse?

Geriausia nusipirkti šiek tiek traškučių, koka- kolos, ir įsijungti kurią nors televiziją, nes prasidės propagandinis šou.

Gal ir Saakašvilis ant tanko pasirodys.

Esmė tokia, jog Lietuvoje šiuo metu ypatingai transliuojamos neegzistuojančios naujienos.

Na kokio čia ypatingumo naujiena, kad Simas Jasaitis griebė žmonai už rankos?

Arba kam įdomūs krepšininkai Balai? Arba koks skirtumas, kiek girtų policija sučiupo – aišku, jog lietuviai kaip gėrė, taip ir gers prie mašinos vairo, juk geria net Lietuvos kariuomenės karininkai, ir turbūt visuomenė suvokia, jog su 2,48 promilės pasirodyti, kaip tai padarė Ruklos Mokomojo pulko seržantas R.U., gimęsa 1985 metais, tiesiog didvyriškumas.

Lietuvoje po darbo vizų priedangomis atvyko patys aktyviausi „Pravyj sektor“ ir kitų nacionalistinių organizacijų, kurios draudžiamos Rusijoje, nariai.

Kaip jie elgsis, jeigu Ukraina susigrums su Rusija Lietuvos rytų žemėse – niekas nežino.

Esmė tokia, jog nors Lietuvos Konstitucija nepakeista, tai yra, nėra priedėlių, kad Lietuva nusipirko kažkokias žemes, tačiau diplomatinėjer sutartyje su tokia sala Gernsėjus 2015 metais toks sakinys yra, kad Lietuva- tai Lietuva ir jos žemės kitur. 

Tačiau toks menkas pastebėjimas: jeigu Dalia Grybauskaitė ir nusipirko iš Porošenkos kokį Gorlovkos ar Marinkos miestą, juk pamiršo mums pranešti, ar ne?

Kariams jau nuo 2014 metų skiedžiama, kad jie bus siunčiami į Ukrainą. 

Tačiau kokiu pagrindu – nepasakoma.

Tai atskleiskit kortas, madame: pirkot Donbase žemių ar nepirkot?Ir bus tada aišku, apie kokį „terorizmo rėmimą“ kalbat, kai žmonės Lietuvoje nepatenkinti civilių namų bombadravimu Rytų Ukrainoj.

Nes normalus, mąstantis žmogus negali pritarti karui Ukrainoje.

Beje, Pravyj Sektor kaip ir Igil – uždraustos teroristinės organizacijos pagal Rusijos sprendimus.

Lietuvoje nelabai ką neigiamo galima išgirsti, tiek apie „Pravyj sektor“, tiek apie IGIL, nes vos tik rusai ima bombarduoti tą teroristinę Islamo valstybę, mūsų spaudoje pasirodo pranešimai, jog „Siriją puola Rusija“.

Iš esmės, pagyvensime, pamatysime.

Tiesiog negerai, kai vykdoma tokia informacinė blokada. Žmonės Rytų ar Pietų ar Šiaurės Ukrainoje – visur jie žmonės, ir jie turi teisę gyventi. Laimė, kad bombarduojamose rytinėse žemėse bent univesitetai veikia. 

Patinka tai Porošenko su Grybauskaite ir Saakašviliu omenyje (niekas netiki, kad Porošenko pykstasi su Saakašviliu…), ar nepatinka.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));