Nevaisingumas poroje: priežastys ir apsisaugojimo būdai

baby mother mom family girl woman

Nevaisingumas poroje: priežastys ir apsisaugojimo būdai

Nevaisingumas – skaudi kiekvienos vaikus planuojančios poros problema. Šiais laikais į medikus pagalbos kreipiasi vis jaunesni vyrai ir moterys, negalintys susilaukti vaikų. Šiuolaikinės medicininės priemonės gali padėti išspręsti kai kurias, su nevaisingumu susijusias problemas, tačiau pasitaiko tokių atvejų, kai medicina negali niekuo padėti.

Norėdami turėti sveiką šeimą ir susilaukti palikuonių, turėtumėte iš anksto pradėti rūpintis savo sveikata bei laikytis sveikos gyvensenos. Net ir paauglystėje priimti klaidingi sprendimai gali įtakoti jūsų galimybes, ateityje susilaukti vaikų.

 

Fiziologinės nevaisingumo priežastys

 

Nevaisingumo priežasčių gali būti begalės. Žinant tikslią nevaisingumo priežastį, jį galima bandyti gydyti, tačiau daugeliu atveju, tikslią nevaisingumo priežastį būna sunku nustatyti. Vienas jų lemia mūsų pačių gyvenimo būdas, o kitas diktuoja mūsų kūnas ir genai. Ko gero būtų sunku išvardinti visas įmanomas fiziologines nevaisingumo priežastis, tačiau reikėtų paminėti keletą pagrindinių.

  • Amžius. Mediciniškai įrodyta, kad moters galimybės pastoti ir pilnai išnešioti kūdikį mažėja su lig amžiumi. Partnerio amžius taip pat turi įtakos pastojimo galimybėms todėl vyresnės poros dažniau susiduria su nevaisingumo problema. Siekiant apsisaugoti nuo su amžiumi susijusių pastojimo problemų, reikėtų paankstinti šeimos planavimą.
  • Kūno svoris. Nevaisingumą gali lemti ir per didelis kūno svoris, tačiau nederėtų pamiršti, kad nepakankamas kūno svoris yra toks pat pavojingas reiškinys vaisingumui, kaip ir viršsvoris. Taigi, prieš kreipiantis pagalbos į specialistus, įvertinkite savo ir savo partnerio kūno svorį. Subalansuota dieta ir tinkamai parinkta mankštos programa gali padėti jums išspręsti visas susijusias problemas, bei pagerinti jūsų fizinę ir psichologinę savijautą.
  • Lytiškai plintančios ligos. Lytiniu būdu plintančios ligos gali būti tiesus kelias į nevaisingumą. Dėl šios priežasties, tiek vyrai, tiek moterys, pradėję seksualinį gyvenimą turėtų susimąstyti apie savo būsimą šeimą ir sekso metu naudoti apsaugines priemones. Prezervatyvų naudojimas apsaugo ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, tačiau ir nuo lytiniu būdu plintančių ligų, kurios ateityje gali sukelti nevaisingumo problemų. Net ir turint sveikatos problemų, nereikėtų nusiteikti pesimistiškai. Apsilankykite vaisingumo klinikoje arba atlikite Gandrolabs vaisingumo testą ir sužinokite savo galimybes susilaukti vaikų.
  • Įgimtos priežastys. Nevaisingumą gali sukelti įvairūs organizmo sutrikimai ir įgimtos ar išsivystę ligos, tokios kaip cukrinis diabetas, inkstų ligos bei kitos sveikatos problemos.

 

Išorinės nevaisingumo priežastys

 

Kai kurių nevaisingumo priežasčių, tokių kaip prabėgęs laikas, jaunystėje persirgtos ligos ar įgimti sveikatos sutrikimai neatšauksite, tačiau yra dalykų, kuriuos galite pradėti daryti jau nuo šiandien ir išsaugoti arba susigrąžinti savo vaisingumą. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl poros susiduria su nevaisingumo problema:

  • Žalingi įpročiai. Ko gero tai yra viena iš labiausiai paplitusių priežasčių. Tabako gaminių vartojimas, alkoholis ir narkotinės medžiagos jūsų organizmui gali padaryti nepataisomą žalą, dėl kurios rizikuojate tapti nevaisingais.
  • Bloga mityba. Neteisinga mityba yra tiesus kelias į nutukimą ir su tuo susijusias ligas. Norėdami išsaugoti sveikatą ir galimybę susilaukti vaikų, stebėkite savo svarstyklių rodmenis ir jei reikia, padarykite atitinkamas išvadas.
  • Įtemptas gyvenimo būdas. Stresas, emocijos ir poilsio trūkumas daro didelę žalą organizmui ir gali sukelti įvairių gretutinių ligų.
  • Kenksminga aplinka. Venkite žalingą poveikį organizmui darančios aplinkos. Įvairūs toksinai, gyvsidabris, radiacija ir užterštas oras mažina galimybes ateityje susilaukti vaikų.
  • Vaisingumui kenkianti veikla. Stenkitės vengti intymių vietų peršalimo ar perkaitimo. Vaisingumą išlaikyti siekiantiems vyrams nerekomenduojama mūvėti aptemptų trumpikių, kaitintis karštose pirtyse ar staigiai nerti į ledinį vandenį.
Facebook komentarai
});}(jQuery));