Neringa Venckienė : Laima Lavastė, kaip galimo plano dalis ..

lavaste

lavaste

Neringa Venckienė

 

Laima Lavastė, kaip galimo plano dalis ..

Puikiai atsimename ją ir jos nuolatines pastangas žinomų įvykių metu – L. Stankūnaitės gero įvaizdžio burtus.

Tai jos straipsniuose imbieriniais sausainiais kvepianti mama grubiai disonavo su tuo ką žmonės matė, žinojo, jautė.

Kas atsitiko, kad šį visą laiką rūpestingos mamos vaizdinio kūrėja, o vėliau jau ir pačios Stankūnaitės geroji globėja-burtininkė perėjo iš Stankūnaitės gynybos į staigią savižudišką ataką?

Sprogo viešais kaltinimais D. Grybauskaitei, L. Landsbergiui ir, ko sapne nesusapnuosi – prokuratūrai ir teismams. Toms pačioms prokuratūros ir teismų sistemoms, kurias mes patys kaltiname išsijuosę.

Kas įvyko ne taip. Ne taip kaip galimai planuota.

Pagailo savo pastangų kerint visuomenę ar kažkas rimčiau – artėjančios atsakomybės už savo veiksmus nuojauta?

Kas privertė ją išeiti į kaltinimų tiesiąją – tiesiogius viešo karo veiksmus, stoti greta A. Kuznecovaitės ir savo straipsnyje surikiuoti bene kaltinamąjį aktą prokurorams, kitiems pareigūnams, V. Landsbergiui ir D. Grybauskaitei. Tačiau neutraliai išlaikant S. Skvernelį. Šis jos manymu, viską darė tinkamai.

Kodėl toks riksmas?
Pasikeitė sąmoksle prieš Klonio gynėjus dalyvių ratas, o pagrindinės skandalo užgniaužiamo veiksmo figūros jau nebėra sutarimo saistomos? Iš buvusio viešo spaudimo visuomenei ir teisėsaugai “pedofilijos nebuvo, Neringa organizavo” lieka tik šešėliai?

Labiausiai tikėtina, mums gerai pažįstama pedofilijos įvykių veikėja ( rašymas irgi veiksmas) pajuto tą patį ką ir mes.

Ar tik nebus taip, kad ratas pradeda suktis atgal?

Prieš dešimtmetį užsuktas teisėsaugos pareigūnų ( vsd, prokuratūros, teismų, policijos) ir sunteresuotų verslo struktūrų (užtikrinusių pedofilijos skandalo gęsinimą informacinėje erdvėje, lėšas Stankūnaitės advokatams), koordinuojant politinę valią tokiems veiksmams Seime, galimai S. Šedbarui ir J. Sabatauskui.

Nematomos valios veikiamas ratas, kuriame malėsi žmonių likimai, kai akivaizdūs dalykai virsdavo nesvarbiais, nesvarbūs – įrodymais, žmonės mirė savo noru, nušauti nežinia kieno ir kuo.

Ir dabar tas ratas, kurį tegalėjo sustabdyti ir sustabdė JAV teismas, grikšėdamas pradeda gręžtis į pedofilijos bylos malšinimo jėga planuotojų pusę.

Tuo paaiškinama S. Svernelio panika kuo skubiau į policijos generalinio komisaro vietą sodinti R. Poželą, išlindę ir viešais tapę S. Šedbaro ir J. Sabatausko pasiteisinimai apie aukščiausių politikų trukdymus, ir pagaliau Lavastės straipsnis, apnuoginantis galimai pagrindinius Klonio sukilimo malšinimo herojus.

L. Lavastės nevilties šūksnis – “Teisėsaugininkai privalo atskleisti, kieno „politinė valia“ surišo jiems rankas?”- jau leidžia viltis, jog ikišioliniai teisėsaugos ketinimai, atitikę galimo dalies elito politinio susitarimo lūkestį – pedofilijos skandalo organizatoriumi teisme skelbti Neringą Venckienę, byra į šipulius.

Dabar Neringą galima teisti tik už jos tėvų namo šturmo metu padarytus baudžiamuosius nusižengimus.

Bet kokie teisėsaugos bandymai užversti Neringai skandalo pagrindinę naštą, padarius ją pedofilijos skandalo organizatoriumi ir taip palaidoti bylą tampa neįmanomais.

Gal ir anksti džiaugtis, bet nuojauta sako – esame liudininkai to, ko senai laukėme – šiomis dienomis pradėjo eižėti korumpuotos teisėsaugos kurptas Klonio pedofilijos bylos planas, kurios įgyvendinimu galimai uoliai rūpinosi pati L. Lavastė.

Valdas Vižinis

Facebook komentarai
});}(jQuery));