Neringa Venckienė kaltinama primušusi pasaulio sambo vicečempioną

sambo

sambo

Neringa Venckienė kaltinama primušusi pasaulio sambo vicečempioną

  sambo

Aurimas Drižius

Seimo laikinoji komisija dėl teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės greičiausiai nereikalaus Generalinės prokuratūros pateikti vaizdo medžiagos, kurioje neva matyti, kaip N.Venckienė suduoda du smūgius į galvą po­li­cininkui, pasaulio sambo vicečempionui Mindaugui Gužauskui. Pastarasis savo prisistatyme „facebook“ rašo, kad jo pomėgis –  „žiauriausios kovos pasaulyje, nes kraujas gali šokiruoti“.  Jis dar mėgsta pigius treningus. 

 

Daugiau nei šimtą kg. sveriantis sambo čempionas kartu su kitu tokio pat sudėjimo kolega užlaužė smulkutei teisėjai rankas, o tuo metu L.Stankūnaitė atplėšė nuo N.Venckienės kaklo rankomis apsikabinusią mergaitę. Generalinis prokuroras D.Valys teigia, kad N.Venckienė padarė nusikaltimą – smogė sambo čempionui per galvą, tačiau jokių sužalojimų kažkodėl nepadarė. 

 

nerka

„Per mėnesį nuo šturmo Generalinė prokuratūra nesugebėjo išsiaiškinti, ar pasaulio sambo vice čempionui Mindaugui Gužauskui buvo padaryti kokie nors sužalojimai, – stebisi N.Venckienė, – tas M.Gužauskas pasaulio čempionate pralaimėjo tik vieną kovą, o prokurorai teigia, kad aš jį sužalojau. Tai daugiau nei juokinga, nes tas įtariamas mano priešininkas sveria šimtą kilogramų, beveik dvigubai daugiau negu aš. Prokurorai nurodo, kad tais savo veiksmais galėjau jam padaryti nežymų sveikatos sutrikimą, o gal galėjau ir nieko nepadaryti, nepaisant to, kad minėtas policijos pareigūnas akivaizdžiai neteisėtai mano atžvilgiu naudojo fizinį smurtą, mane sužalodamas, dėl ko kurį laiką buvau nedarbinga“.  

Nors prašymas pareikalauti, kad prokuratūra pateiktų Klonio gatvės šturmo vaizdo įrašus Seimo laikinajai komisijai buvo pateiktas, ir ši komisija turės dėl tokio prašymo balsuoti, jos narys Naglis Puteikis prognozuoja, kad už tokį prašymą balsuos tik keturi jos nariai (Puteikis, R.Kupčinskas, J.Ramonas ir E.Lementauskas), o dar septyni balsuos už šio prašymo atmetimą ( konservatoriai Stasys Šedbaras ir Evaldas Jurkevičius, socialdemokratai Jonas Juozapaitis bei Julius Sabatauskas, liberalė Dalia Kuodytė, „tvarkietis“ Rimas Antanas Ručys, Krikščionių partijos frakcijai priklausantis Jonas Ramonas, liberalcentristė Arūnė Stirblytė).

„Kodėl aš taip manau?,  – sakė N.Puteikis, – iš to, kaip drebėjo tos septyniukės rankos bei iš to, kad nenorima šio klausimo svarstyti šiandien pat. Aš siūliau šiandien pat nubalsuoti, kad būtų paprašytas Venckienės namo šturmo vaizdo įrašas, kurį turi prokuratūra, tačiau tokiam prašymui komisijoje nepritarta“.

Klaną pradėjo erzinti Garliavos demokratija, todėl nutarta liaudį „pamokyti“

N.Puteikis išdėstė, kodėl generalinis prokuroras tik dabar apsisprendė prašyti kelti bylą Venckienei dėl jos tariamai dar prieš dvejus metus padarytų nusikaltimų –  komentarų žiniasklaidai po Panevėžio apygardos teismo sprendimo. 

Pagal vieną iš kaltinimų, kai N.Venckienė prieš dvejus metus po teismo posėdžio pasakė, kad „tegul jie, išgamos ir kyšininkai“, tai D.Valys neskundė Šiaulių apygardos prokuratūros sprendimo nekelti jai bylos dėl tokių komentarų. Tačiau tokį prašymą pateikė Aukščiausiojo teismo pirmininkas G.Kryževičius, ir tada prokuratūra užsakė N.Venckienės pasisakymo lingvistinę ekspertizę. 

„O G.Kryževičius pareiškė,, kad N.Venckienė yra pūlinys teismų sistemoje po to, kai prezidentė atsisakė ją atleisti, – sakė N.Puteikis, – tada Kryževičius iš pykčio dėl to, kad Venckienė nebuvo atleista, pasakė, kad ji yra pūlinys. 

Kadangi po to nieko neįvyko, nors gal Kryževičius tikėjosi, kad Venckienė jam trenks į veidą, tada buvo parašytas raštas prokuratūrai, kad iškelti jai baudžiamąją bylą.“

Paklaustas, kodėl Garliavos šturmas įvyko tą dieną, kai Seime buvo prastumti atominės elektrinės įstatymo projektai, o prezidentė išvyko į Čikagą, ir ar tai nėra susiję, N.Puteikis atsakė: „Aš manau, kad priežastis yra kita. Tiesiog tas žmonių susibūrimas Garliavoje pradėjo erzinti valdžią turinčius žmones. 

Valdžią turinčius aš įvardinu apie šimtą žmonių, kurie susiję su įtakingais teisėsaugininkais, advokatais, teisės ir teisėtvarkos komitetas, žmonės prezidentūroje, VSD. Man keista, kad VRM viceministras Ladyga Seime praleidžia kiekvieną dieną, vos ne nakvoja. Aš jį visą laiką matau su A.Čapliku ir Dabašinsku – jie nuolat sėdi Seimo kavinėje, ir tai yra kaip koks jų štabas. O vakarais tas štabas persikelia į „Stiklius“, prisijungia Bogušis, Šukys, Siaurusevičius. 

Veikia tokie du štabai, kurie nuolat strateguoja įvykius. Ir aš įsivaizduoju, kad tas teisėsaugininkų klanas, neapsikęsdamas Garliavos Respublikos atsiradimo, nes ji iš tikrųjų tapo pagrindine demokratijos vieta Lietuvoje. Jie neapsikęsdami šito fakto, nutarė, kad atėjo laikas liaudį pamokyti. Čia toks pat atvejis, kai Kauno policija sulaikė jaunuolius, piešiančius kreida žodį „Tiesos“. 

Iš tikrųjų gaudyti piešėjus policijai nurodė Vidaus reikalų ministras. Nurodymas buvo toks – kai tik žmonės pradės rašyti kreida „Tiesa“, liepta juos sulaikyti ir vežti į policijos nuovadą. Policininkai priėjo prie piketuojančių Daukanto aikštėje žmonių ir pasakė: „Būkit geri, mūsų pamaina baigiasi 14.30. Jeigu jūs prisiliesite kreida prie šaligatvio, mes jus turėsime vežti į nuovadą, nes toks yra nurodymas. Palaukite, kol baigsis mūsų pamaina. O Kaune policininkai nepagailėjo vaikų ir išvežė juos į nuovadą. 

Tai rodo, kad tas klanas, kuris kontroliuoja valstybę, jie nepakenčia bet kokių žmonių demokratiškų nuotaikų, ir tokių demokratiškų santykių, kaip Garliavoje, ir todėl nusprendė griebtis represijų prieš tokius žmones. Man visiškai akivaizdu, kad prieš teisėją Venckienę naudojami dvigubi standartai. 

Turiu Klaipėdos prokuratūros nutartį, kai teismo posėdžio metu, kai kaltinamoji parodė pirštu į prokurorę, kuri gynė viešąjį interesą, ir pasakė: „Ji papirkta ieškovės“, ir ją taip pat parodė. Tai buvo pasakyta teismo posėdžio metu, tačiau prokuratūra išnagrinėjo šį įvykį ir pasakė, kad žodis „ji“ reiškia visą teisinę sistemą, ir todėl byla nekeltina. 

O šioje istorijoje visiškai akivaizdu, kad teisėja Venckienė sakė „jie“, t.y. klanas. O visas valstybės mechanizmas dirba tam, kad pasakyti, kad ji turėjo omenyje tuos tris teisėjus. O tuo metu akivaizdu, kad „Lietuvos ryto“ ir LNK vaizdo įrašai, kuriuose girdimi šie žodžiai, prokuratūroje buvo analizuojami sukarpyti. Aš savo byloje esu susidūręs su tuo, kad STT bylos medžiagą „apkarpė“ taip, kad galėtų pakišti teisėjui. Reiškia, parodymų karpymas, cenzūra, jėgos naudojimas, vaikų areštavimas dėl žodžio „Tiesa“ rašymo ant grindinio, visa tai… 

Mums, pavyzdžiui, prokuratūra šiandien nedavė medžiagos. Venckienei reikėjo atsakyti į klausimus, o ji medžiagos neturėjo. Ji klausia, kaip aš atsakysiu, jeigu neturiu medžiagos. Šedbarui rankos tik dreba, bet medžiagos jis neturi“. 

Prokuratūros atstovas nurodė, kad N. Venckienės smūgiai pareigūnui, suduoti Garliavoje, užfiksuoti vaizdo įrašuose. Pati N. Venckienė teigė, esą prokororai tesiekia užčiaupti tiesos ieškotojus.

Pasitraukus laikinosios komisijos pirmininkei, „darbietei“ Virginijai Baltraitienei, vadovavimą komisijai laikinai perėmė konservatorius Stasys Šedbaras.

N. Venckienė, į posėdį atvykusi su Audrone Skučiene, klausė, ar ji turi teisę reikšti nušalinimą daliai komisijos narių. S. Šedbaras atsakė neigiamai.

N. Venckienė teigė nesusipažinusi su Generalinės prokuratūros Seimo nariams pateikta medžiaga. Komentuodama generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą naikinti jos neliečiamybę, teisėja teigė ketverius metus kovojusi už tiesą, o bylos tikslas – esą supainioti visuomenę ir „priverstinai užčiaupti visus, siekiančius tiesos“.

 Teisėja teigė, jog iš prokurorų pareiškimų net nėra iki galo aišku, kiek nusikalstamų veikų – keturios ar penkios – jai inkriminuojama.

Ji kartojo, kad byla politizuota. Pasisakymus žiniasklaidoje, dėl kurių jai inkriminuojamas teismo įžeidimas, N. Venckienė vadino ištrauktu iš konteksto – esą prokurorai net nesugebėjo iš žurnalistų gauti visą, nekarpytą interviu, kuriame nuskambėjo teiginiai, galimai įžeidžiantys teisėjus.

„Manau, kad tai yra susiję tiktai su begaliniu siekiu su manimi susidoroti“, – sakė teisėja. “Seimui nėra pateiktas ir gegužės 17 d. įvykdyto teismo sprendimo vaizdo įrašas, – sakė N.Venckienė, – aš manau, kad jeigu žurnalistais ir Seimo nariai peržiūrėtų tą vaizdo įrašą, tai visiems būtų akivaizdu, kad tą prievartą naudojo antstolė Vaicekauskienė, policijos pareigūnai, advokatas Černiauskas ir Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotoja. Ir kad prievarta buvo naudojama prieš mane ir prieš mergaitę. 

O kalbant apie kitą kaltinimą, kad aš neva sužalojau policijos pareigūną, tai noriu atkreipti dėmesį, kad tas pareigūnas yra pasaulio sambo vicečempionas. Ta aplinkybė daug ką pasako, ir jam iki šios dienos jokie sužalojimai nėra nustatyti”.

D.Valys – „varžtelis sistemoje“ 

LL paklausta, kodėl generalinis prokuroras D.Valys iki šiol neįvykdė Vilniaus apygardos teismo sprendimo pareikšti įtarimus  L.Stankūnaitei, N.Venckienė atsakė: „Aš manau, kad Valys visada padėjo Stankūnaitei, ta pagalba jaučiama ir šiuo metu, nes vos tik Stankūnaitei buvo perduota dukra, D.Valys iš karto kreipėsi dėl mano imuniteto panaikinimo. Kodėl D.Valys taip elgiasi? Jis yra varžtelis toje sistemoje. Aš dar norėjau priminti, kad dėl teisėjų įžeidimo ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dar 2010 m., ir dabar, praėjus beveik dviem metams, D.Valys sugalvojo, kad tai yra nusikalstama veikla. 

Tuomet minėtas tyrimas buvo perduotas Šiaulių apygardos prokuratūrai, kuri nutarė, kad jokio nusikaltimo čia nebuvo. D.Valys su tokia ikiteisminio tyrimo teisėjo nuomone sutiko, nes neskundė sprendimo. 

Tik praėjus mėnesiui ar dviem teisėjų taryba, kuriai vadovauja Kryževičius, paprašė atnaujinti tyrimą skundui paduoti, ir tada tas terminas ir buvo atnaujintas. Tačiau už tą pasisakymą aš jau esu nubausta pačia griežčiausia nuobauda – griežtu papeikimu. 

O dėl kaltinimo, kad nevykdžiau teismo sprendimo perduoti mergaitę biologinei motinai, tai galiu tiek pasakyti – Civilinio proceso kodekse aiškiai pasakyta, kad prievarta mažamečio atžvilgiu yra negalima. Ir niekas absoliučiai, tame tarpe ir aš, vaiko globėja, neturiu teisės naudoti prievartos vaiko atžvilgiu. 

Kitaip, kaip nenaudojant prievartos, aš neturėjau galimybės tą mergaitę perduoti Stankūnaitei. Todėl to sprendimo ir negalėjau įvykdyti. Galiu tik priminti, kad L.Stankūnaitė sausio mėnesį nė karto nepageidavo aplankyti mergaitės, vasario 19 d. – tik dvi valandas, kovo 23 d. – tik per pirmąjį nesėkmingą perdavimą. Balandžio mėn. Motina neatvyko nė kartą, o gegužės 17 d. tai pamatė mergaitę tik šturmo metu. Toks Stankūnaitės elgesys rodo, kad ji su mergaite nei siekė bendrauti, nei norėjo ją matyti. Nebuvo jokio bendravimo, o tik prievarta atėjo ir tą mergaitę išnešė“.

Žurnalistų paklausta, koks jos įspūdis apie Seimo narių nuotaikas, ar jie ją palaiko, N.Venckienė atsakė, kad jų palaikymas jai nėra svarbus. „Aš žinau, kas buvo atsitikę, mergaitė buvo seksualiai išnaudota, brolis nužudytas, o man, kuri keturis metus kovojo, jie kelia baudžiamąsias bylas. Dėl ko aš kovojau. Man buvo gaila mergaitės ir brolio, ir būtent todėl aš nenusileidau. Jie supranta, kad vien dėl visų mano prašymų ir raštų jie niekaip negalėjo užgesinti tos pedofilijos bylos, ir dabar matote, kas vyksta“.

Prabilo apie pimpalus

 „Mergaitė pasakė: aš nevažiuosiu gyventi su Laima, kadangi jos bute man trys vyrai kišo pimpalą į burną. Tai ką, aš jai turėjau nurodyti, kad pimpalų kišimas į burną yra naudingas jos sveikatai? (…) Aš to vaiko apgauti, jai meluoti negalėjau“, – kalbėjo N. Venckienė. L. Stankūnaitė, anot jos, beveik nesinaudojo galimybėmis pasimatyti su dukra. 

Anot N. Venckienės, tai mergaitė, o ne ji, prašė gegužės 17-ąją neįleisti antstolės ir pareigūnų.

N.Venckienė sakė, kad D.Valys neskundė Šiaulių apygardos prokuratūros sprendimo nutraukti tyrimą dėl jos pasakyto neva šmeižto, ir tik po to, kai Aukščiausio teismo pirmininko Kryževičiaus vadovaujama teisėjų taryba kreipėsi į teismą dėl praleisto termino skundui, „Ikiteisminio tyrimo teisėjas, kuris tiesiogiai pavaldus Kryževičiui ir Teisėjų tarybai, nutarė terminą atnaujinti ir tada tas tyrimas buvo sugražintas atgal į Generalinę prokuratūrą, – sakė N.Venckienė, – nors pats generalinis prokuroras neskundė sprendimo nutraukti tyrimą. Jeigu jis aiškina, kad reikėjo atlikti semiotinę mano pasisakymo ekspertizę, tai man kyla klausimas, kodėl tai buvo padaryta praėjus dviem metams po mano minėtų interviu?“. 

Nors Konstitucija nurodo, kad niekas negali būti nubaustas už tą patį nusikaltimą antrą kartą, tačiau Generalinė prokuratūra reiškia N.Venckienei įtarimus už tai, už ką ji jau buvo nubausta. T.y. už žodžius 2010 m. lapkričio 17 d., kai ji pasakė, kad „čia ne pabaiga, jūs pamatysite, praeis du ar penki metai, ir viskas paaiškės, tegul jie negalvoja, kad jie dabar viską užgesino, būdami korumpuoti, kyšininkai dengdami iškrypėlių klaną“, Teismų taryba jau skyrė N.Venckienei griežtą papeikimą, nes prezidentė nesutiko jos atleisti. 

Dabar už tuos pačius žodžius D.Valys nori antrą kartą teisti N.Venckienę.  Ji aiškino, kad tie žodžiai paimti iš konteksto, visai nesigilinant, ko jos klausė žurnalistai. „Nei atsakydama į žurnalistų klausimus Panevėžio apygardos teisme, nei prieš tai, nei po to neturėjau tikslo pažeminti tuos teisėjus bei jų veiklos, bet jų nei veiksmais, nei žodžiu užgaulingai nežeminau, – sakė N.Venckienė, – nurodytas mano pasisakymas, paėmus tik vieną sakinį iš kelių minučių pasisakymo su Panevėžio apygardos teismu buvo susietas vien todėl, kad interviu buvo paimtas šio teismo patalpose. 

Visai nebuvo vertintas tas faktas, kad su žurnalistais kalbėjau apie visą savo dukterėčios seksualinio išnaudojimo tyrimo eigą, apie visu neatliktus Generalinės prokuratūros ir Vilniaus apygardos prokuratūros veiksmus, o tiksliau sakant, apie visą šio nusikaltimo netyrimą. 

Todėl aš manau, kad visi šie prokuratūros bandymai yra susiję su siekiu su manimi susidoroti“.  

N.Venckienei nesuprantami ir prokurorų kaltinimai, kad ji nevykdė teismo sprendimo perduoti mergaitę L.Stankūnaitei. „Nuo 2011 m. gruodžio 11 d. Kėdainių teismo sprendimo perduoti vaiką nei iš antstolio, nei iš Vaiko teisių apsaugos, nei iš Žiobienės, nei iš jokių kitų institucijų negavau jokio išaiškinimų, kaip turėčiau vykdyti minėtą teismo sprendimą, nenaudodama fizinės prievartos mažametės globotinės atžvilgiu, jeigu ji gera valia atsisako vykti gyventi pas savo motiną,  – sakė N.Venckienė, – mergaitė savo noru pas motina nevažiavo, o aš pasakiau, kad prievartos nenaudosiu. 

Iškviestas antstolis Zubinas konstatavo faktines aplinkybes, ir nufilmavo mergaitę, kai ji sakė, kad nevažiuos gyventi su Laima, kadangi jos bute trys vyrai jai kišo pimpalus į burną. Toks rašytinių faktinių aplinkybių protokolas buvo pateiktas generaliniam prokurorui D.Valiui, tuo pačiu prašant atnaujinti ikiteisminį tyrimą dėl patraukimo  L.Stankūnaitės baudžiamojon atsakomybėn. 

Tai D.Valys nieko nesprendė, o tik perdavė tą mūsų raštą prokurorui Ramanauskui, kuris atstovauja pedofilijos byloje prokuratūrai. Todėl aš nemanau, kad antstolės Vaicekauskienės surašyti raštai turi pranašumą prieš kitų antstolių surašytus atitinkamus dokumentus. Tiek D.Valys, tiek Vaicekauskienė, manau, kad turėtų paaiškinti, ar aš mergaitei turėjau nurodyti, kad suaugusių vyrų pimpalų kišimas jai į burną, galimai matant biologinei motinai Stankūnaitei, ir natūralių kremų naudojimas yra labai sveika jos sveikatai, ir dėl to ji turėtų džiaugtis, ir grįžti atgal į tą aplinką? 

Todėl melo ir prievartos aš naudoti negalėjau, nors Vaiko teisių tarnybos darbuotoja Daugelienė man pasakė taip: „tu pasakyk mergaitei, kad tu ją nuveži į mokyklą su kuo nors susitikti, o ten mes ją ir paimsime“.  Specialistei pasakiau, kad to tikrai nedarysiu, o mergaitei pasakiau, kad važiuoji susitikti su savo motina, ir mes atsisveikiname. Tačiau ji pradėjo verkti ir atsisakė važiuoti“.

N.Venckienė sakė, kad kaip įvykdyti teismo sprendimą perduoti mergaitę, nenaudojant prieš ją fizinės prievartos, nesuprato net jį įvykdyti ėmusi antstolė Vaicekauskienė. Ji kreipėsi į teismą, kad būtų duoti paaiškinimai, kaip tai padaryti. Teismas nurodė, kad prievarta gali būti naudojama ne prieš vaiką, net pašalinant kliūtis sprendimui įvykdyti. „Jeigu aš tą mergaitę būčiau prievarta tempusi, neabejoju, kad man ir dėl to D.Valys būtų iškėlęs baudžiamąją bylą“, – sakė N.Venckienė.

Tačiau čia ją grubiai nutraukė komisijos pirmininkas Stasys Šedbaras, pasakęs, kad visi komisijos nariai turi jos paaiškinimus, ir jiems neįdomu jų klausytis.

„Pabrėžiu, kad ne aš, bet pati mažametė mergaitė reikalavo neįleisti antstolės į namą, priėjusi prie lango rėkė antstolei „Ragana, eikš iš čia“, – sakė teisėja, – tuos vaizdus aš pati mačiau, ir ji šaukė, kad niekur neis. Tai vyko dar iki tol, kol policininkai nusuko filmavimo kameras. 

Tada mergaitė atsisėdo man ant kelių ir apsikabino kaklą. Kai antstolė su pareigūnais įsiveržė į namą, mergaitė rėkė, kad „aš neisiu su tavimi, Laima“. Mums neleido to filmuoti, ir tik antstolė Vaicekauskienė turi tuos įrašus. Prisimenu, kaip mergaitė šaukė : „Baik, baik, netempk manęs“. 

Niekas, nei policininkai, nei vaikų teisių specialistės nesutrukdė Stankūnaitei ir Černiauskui naudoti prievartą vaiko atžvilgiu, o tie du nurodyti policijos pareigūnai, Gužauskas ir Stašinski, man užlaužė rankas, ir tuo metu Stankūnaitė, naudodama prievartą, mergaitę atplėšė. 

Jau kovo 23 d. mergaitė patyrė stresą, ir aš dar noriu pacituoti medicininius dokumentus, kuriuos buvau įteikusi antstolei dar gegužės 15d., t.y. likus dviem dienoms iki šturmo. „Kauno centro poliklinika” gegužės 7 d. man išdavė išrašą, kuriame rašoma, kad mergaitę po kovo 23 d. kelis kartus apklausė psichiatrai, ir buvo sudaryta komisija, kuri konstatavo: mergaitės psichinė būklė pakito po kovo 23 d. antstolės Vaicekauskienės organizuoto vaiko perdavimo patirtos  fizinės ir emocinės prievartos, netikėtai jėga bandant paimti mergaitę iš namų, kuriose ji augo kelis metus. 

Mergaitė aktyviai priešinosi, klykė. Simptomai išryškėjo per porą savaičių nuo traumuojančio įvykio, ir tęsėsi praėjus pusantro mėnesio po jo. Mergaitė tapo labai nerami, stebimos ūmios baimės reakcijos, kai ji sustingsta, pradeda baimingai dairytis, įtarus, kad ateina svetimi žmonės. Patirta psichinė trauma įkyriai kartojasi, jai visą laiką atrodo, kad vaiką bando paimti apsauginis. Mergaitė vengia kalbėti apie traumuojančią situaciją, verčiau sutinka apie tai parašyti. 

Jai diagnozuotas potrauminio streso sutrikimas. Gydytojai rekomenduoja griežtai vengti traumuojančių situacijų, ryškesnio aplinkos ir žmonių pasikeitimo. Gydytojai nurodė, kad kategoriškai neleidžiamas fizinės ir emocinės prievartos naudojimas mergaitės atžvilgiu. 

Šis dokumentas antstolei buvo įteiktas gegužės 15 d., todėl ji gegužės 17 d. apskritai negalėjo naudoti jokios prievartos prieš mergaitę.“

 

Prokuroras: teisėja suvokė, ką reiškia teismo sprendimo nevykdymas

Generalinės prokuratūros atstovas Žydrūnas Radišauskas parlamentarams pareiškė, jog teisėja, kaip teismo sprendimo vykdytoja, suvokė teismo sprendimo, pagal kurį Drąsiaus Kedžio dukra turėjo būti perduota jos motinai Laimutei Stankūnaitei, įpareigojimus bei atsakomybę, gresiančią už jo nevykdymą.

„Ikiteisminio tyrimo duomenys, manau, leidžia manyti, kad asmuo, atsakingas už teismo sprendimo vykdymą, suvokia sprendime numatytas pareigas ir jame numatytas atsakomybes“, – kalbėjo prokuroras.

Politikai abejoja dėl G.Kryževičiaus skundų

Konservatoriaus Evaldo Jurkevičiaus paklaustas, kaip N. Venckienės pasisakymai teisėjų atžvilgiu, prokuratūros nuomone, trikdė teismų darbą, jis teigė, jog D. Kedžio sesers apžodžiuoti teisėjai liudijo jautęsi pažeminti, teigė manantys, kad pakertamas visuomenės pasitikėjimas jais. Ikiteisminis tyrimas, prokuroro teigimu, pradėtas gavus Teisėjų tarybos pirmininko Gintaro Kryževičiaus pranešimą apie galimas N. Venckienės nusikalstamas veikas.

Konservatorius Naglis Puteikis klausė, ar tokiu būdu anksčiau neigiamą nuomonę apie N. Venckienę išsakęs G. Kryževičius nespaudė prokurorų. Prokuroras atsakė, jog įstatymai nedraudžia suinteresuotoms šalims teikti skundų, ką Teisėjų tarybos vadovas ir padarė. Jokio spaudimo iš G. Kryževičiaus prokuratūra esą nepatyrė.

Teisėjos smūgiai pareigūnui – vaizdo įrašuose

Anot Generalinės prokuratūros atstovo, apie dar vieną teisėjos galimai padarytą nusikalstamą veiką – pasipriešinimą pareigūnų teisėtiems reikalavimams – liudija bent du policijos padaryti vaizdo įrašai.

„Yra, kaip ir minėjau, vaizdo ir garso įrašai. Mano žiniomis, bent du, kuriuose užfiksuotas smūgių sudavimo faktas“, – kalbėjo Ž. Radišauskas. Pasak jo, nuo N. Venckienės nukentėjęs pareigūnas tą pačią dieną kreipėsi į medikus, jis taip pat parašė tarnybinį pranešimą apie incidentą. Atskiro pareiškimo ikiteisminiam tyrimui pradėti esą nereikėjo.

Pareigūnui N. Venckienė esą sudavė po to, kai gegužės 17-osios operacijos metu D. Kedžio dukra buvo perduota L. Stankūnaitei. „Po to, kai buvo pašalinta kliūtis. Kaip jūs įvardinat, kai buvo užlaužtos (N. Venckienės) rankos“, – sakė prokuroras.

Prokuroro konservatorius R. Kupčinskas taip pat teiravosi, ar nebuvo pakenkta N. Venckienės sveikatai. Šios aplinkybės, anot prokuratūros atstovo, bus įvertintos ikiteisminiame tyrime dėl pareigūnų veiksmų Garliavoje. R. Kupčinskas taip pat teiravosi, ar nuo teisėjos nukentėjęs pareigūnas dalyvauja kovinio sporto varžybose, o taip pat – koks yra šio pareigūno svoris. Prokuroras nurodė to nežinantis, tačiau pabrėžė, kad įstatymas draudžia priešintis teisėtiems pareigūnų reikalavimams ar naudoti prieš juos prievartą.

„O gal tai buvo būtinoji gintis?“ – replikavo R. Kupčinskas.

N. Puteikis pareigūną vadino „sambo vicečempionu“ ir stebėjosi, kaip esą triskart lengvesnė N. Venckienė galėjo prieš jį panaudoti prievartą. Prokuroras atsakė, jog smūgiai užfiksuoti vaizdo medžiagoje. „Prievarta – tai yra smūgių sudavimas“, – N. Puteikiui paaiškino Ž. Radišauskas.

Prie kolegos prisijungė ir R. Kupčinskas, klausdamas ar prokurorų formuluotė, jog pareigūnas „pajuto skausmą“ nenutyli skausmo, kurį po rankų užlaužimo patyrė N. Venckienė.

„Dėl to, ar teisėja juto skausmą, ar ne – yra atliekamas ikiteisminis tyrimas“, – ne sykį kartotą atsakymą dar sykį pakartojo Ž. Radišauskas. R. Kupčinskas prokurorą vadino nepasiruošusiu klausimo svarstymui ir tendencingu.

Konservatoriui Lietuvos televizija atrodo tendencinga

Prokuroro teigimu, ikiteisminiame tyrime dalyvavo ir N. Venckienės epopėją nušvietę žurnalistai. Jie buvo apklausti, paimti nemontuoti ir nekarpyti vaizdo įrašai.

Konservatorius Rytas Kupčinskas piktinosi, kad tyrime naudojama „tendencingų“ žiniasklaidos kanalų medžiaga. Politiko nuomone, neobjektyvios N. Venckienės atžvilgiu buvo dvi televizijos – privati LNK ir valstybinė Lietuvos televizija naujienų tarnybos, o taip pat – „15min“ grupė.

Jam pritarė ir „krikščionis“ Jonas Ramonas, prie žiniasklaidos sąrašo pridėjęs „Lietuvos ryto“ televiziją.

Prokuroras Ž. Radišauskas abiem parlamentarams replikavo, kad apklausti ne tik šių žiniasklaidos priemonių atstovai.

 

‘Laisvas laikraštis”, 2012 m.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));