skip to Main Content

„Neklystanti“ Prezidentė irgi daro klaidas

 

Socialdemokratų Premjeras Algirdas Butkevičius intensyviai derasi su Europos Komisija (EK) dėl 50 milijonų eurų paramos Lietuvos pieno gamintojams. Tuo tarpu, kai EK gan palankiai ir supratingai vertina Premjero argumentus dėl nuo Rusijos embargo labiausiai Europoje nukentėjusius Lietuvos pieno gamintojus, pagalius į ratus Lietuvai ima kišti Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, iš anksto paskelbusi abejones dėl tokios pagalbos realumo.

 

Maža to, kad derybų metu tokia Prezidentės pozicija yra mažų mažiausiai nesuprantama ir kenksminga, galima suabejoti ir jos patarimų ir sprendimų racionalumu ir praktiškumu, žvelgiant į jos politinių sprendimų istoriją.

 

Šiuo metu žiniasklaidoje atskleistos „VP Market“ (kitaip vadinamų „Vilniaus berniukų“) finansinės aferos buvo vykdomos būtent neklystančiai D. Grybauskaitei 2002 m. būnant finansų ministre.

 

Vykstant VP Market“ PVM lengvatos grąžinimo aferai, tuometinė finansų ministrė D. Grybauskaitė, nors ir turėjo tam teisėtų galių, nepadarė nieko, kad būtų atliktas privalomas šios bendrovės finansinės veiklos patikrinimas ar užginčyti sandėriai, kuriuos „VP Market“ darė, kurdama schemas, kaip, pasinaudojant įstatymų spragomis, iš valstybės susigrąžinti 76,2 mln. litų PVM?

 

Kad „VP Market“ niekada neturėjo geros reputacijos ir naudojosi savo, kaip galingos kapitalo įmonės, padėtimi, – nieko naujo. Tačiau valstybė (valdžia) ir jos pareigūnai (ypač aukščiausi, kurie priima svarbiausius sprendimus), privalo užtikrinti teisingumo ir sąžiningumo principus, įgyvendinant įstatymus ir ginant viešąjį interesą. Deja, 2002 metais, kai įvyko „VP Market“ PVM lengvatos neįgaliesiems afera, D. Grybauskaitė, kaip finansų ministrė, reprezentavo Lietuvos valstybės (ir valdžios) silpnumą…

 

Tada D. Grybauskaitė, regis, tepasakė, toks įstatymas (dėl PVM lengvatos neįgaliųjų įmonėms), ir reikia jį vykdyti. Nors po skandalo tais pačiais metais ši lengvata buvo panaikinta, PVM lengvatos grąžinimas vienai iš galingiausių Lietuvos verslo grupių vis tiek buvo užtikrintas. Dabar D. Grybauskaitė dedasi esanti niekuo dėta.

 

Ne taip seniai Prezidentė užsipuolė socialdemokratą eurokomisarą Vytenį Andriukaitį, kuris neva leidęs ES narėms atskirai derėtis su Rusija dėl produktų eksporto? Žinia buvo iš piršto laužta, o apšmeižto EK pareigūno taip niekas  ir neatsiprašė.

 

D. Grybauskaitė neseniai „neklydo“ ir dėl „Lietuvos jūrų laivininkystės, kai pareiškė, kad „Vyriausybės gelbėjimo būdai galimai neatitinka ES teisės“. Tačiau šis Vyriausybės planas, kai valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ turi pervesti 3 mln. eurų „Lietuvos jūrų laivininkystei“ (LJL), pradėtas sėkmingai įgyvendinti.  

 

LR Prezidentė turėtų palaikyti Vyriausybės siekius apginti Lietuvos ekonominius interesus, tačiau kartais atrodo, kad noras turėti priešingą nuomonę, net jei klaidingą, yra svarbiausia.

 

LSDP informacinio centro vadovė 

 

Jolanta Bielskienė

 

Tel. 8 612 01274   

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));