skip to Main Content

Nejaugi D.Grybauskaitė mano, kad nepaaiškės, kas stovu už „ofšoro“,  valdančio ir Lietuvos „Nepriklausomybę“

 

Dabar visą pasaulį „drebina“ skandalas, susijęs su vadinamais „Panamos popieriais“ – milijonais pavogtų advokatų kontoros dokumentų apie „ofšorinių“ bendrovių veiklą Panamoje.

 

Paaiškėjo, kad eilė valstybių vadovų ar jų šeimos narių turi sąskaitų šiose bendrovėse, ir atliko begalę finansinių operacijų. 

 

Lietuvos politikai springdami aiškina, kad dabar atėjo galas V.Putinui, nes ten sąskaitų turėjo jo „draugai“.

 

Gal geriau paklaustų prezidentės D.Grybauskaitės ir jos paskirto energetikos ministro Roko Masiulio, kodėl visas Lietuvos „ekonominės nepriklausomybės“ banginis  – SGD laivas „Independence“ – taip pat yra registruotas ir valdomas Bermūdų salose registruotos „ofšorinės“ bendrovės Hoegh LNG Ltd.

 

Gali galima būtų paklausti ir Lietuvos Nepriklausomybės tėvo, ir „rezistento“ nr. 1, Vytauto Landsbergio, kodėl „Mažeikių naftą“ nusipirko ne JAV energetikos milžinas „Williams“, kaip buvo deklaruojama, tačiau „ofšorinė“ bendrovė tokiu pačiu pavadinimo „Williams International Company“, registruota su minimaliu įstatiniu kapitalu ?

 

Kodėl Dalios Grybauskaitės proteguotas Klaipėdos Suskystintų gamtinių dujų terminalas, kuris neva turi garantuoti „energetinę nepriklausomybę“ nuo rusų, yra niekas kitas, kaip dar viena konservatorių sugalvota afera, kaip prisiplėšti spekuliuojant Lietuvos nepriklausomybės gynimo korta.

 

Seimo nario A.Skardžiaus vadovaujama laikinoji tyrimo komisija nustatė, kad  Bermuduose registruota „ofšorinė“ kompanija Hoegh LNG Ltd 10 metų už 1 mlrd. 800 tūkst. Lt „Klaipėdos naftai“ išnuomavo plaukiojančią saugyklą su išdujinimo įranga (FSRU), kai tuo tarpu pati „ofšorinė“ įmonė FSRU iš Pietų Korėjos kompanijos nusipirko už 250 mln. JAV dol. (apie 612 mln. 500 tūkst. Lt).

Šios „verslo“ pelno marža grubiai yra 1,2 mlrd. litų, kuriuos susišluos ta neaišku kieno įsteigta Bermudų ofšorinė kompanija. Skiriamasis „ofšorinių“ bendrovių bruožas yra tas, kad jų steigėjų beveik neįmanoma nustatyti, kaip neįmanoma gauti ir finansinių ataskaitų apie jų veiklą. Ne veltui A. Kubilius pareikalavo, kad A. Skardžiui būtų iškelta baudžiamoji byla net pagal kelis straipsnius, tarp jų ir tėvynės išdavimas. Turint omenyje, kad konservatoriai jau turi nemažą patirtį, įgyvendindami „strateginius projektus“ su ofšorinėmis bendrovėmis, galima spėti, kad tikrieji tos Bermudų įmonės steigėjai yra A. Kubiliaus ar D. Grybauskaitės statytiniai.

Mat „Mažeikių nafta“ buvo atiduota ne JAV energetikos milžinei „Williams“, bet Delavaro valstijoje įteigtai „ofšorinei“ bendrovei „Williams International Company“ su 10 tūkst. dolerių kapitalu.

Pastaroji „ofšorkė“ dykai gautą „Mažeikių naftą“ vėliau už nežinomą sumą perleido A.Chodorkovskio „Jukos International“, o pastaroji jau perleido „Mažeikių naftos“ 51 proc. akcijų Lenkijos koncernui PKN Orlen už daugiau nei 5 mlrd. litų.

Istorija kartojasi – daug apie skaidrumą kalbantis Andrius Kubilius nieko nesako, kad „strateginį Lietuvos objektą“ vykdys nežinia kieno įsteigta ofšorinė bendrovė Bermuduose, kuri iš to uždirbs daugiau nei 1 mlrd. litų. Šiuos pinigus sumokės visi Lietuvos gyventojai ir įmonės, o visa afera eilinį kartą pridengta „energetinės nepriklausomybės“ skraiste.

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));