Neįtikėtina – policininkai pusvalandį nelindo į šulinį ir negelbėjo skęstančių vaikų (papildyta policijos komentaru : mes ne gelbėtojai)

sulnys

sulnys

Neįtikėtina,bet tie policijos patruliai, kurie pirmi atvažiavo prie Aurelijaus Bero namų, ir girdėjo šulinyje skęstančių kūdikių verksmą, nedarė nieko, kad juos išgelbėtų – jie pusvalandį laukė gaisrininkų su kopėčiomis. Kodėl šie policininkai dar nėra nušalinti ir jiems nepareikšti įtarimai už tarnybos pareigų neatlikimą? Gal policijos šefas ir VR ministras, reitingų žvaigždė Skvernelis tai paaiškins?

 

 sulnys

 Policijos departamento Komunikacijos tarnybos vadovas Ramūnas Matonis atsakė į LL klausimus:

Matonis Ramunas 2014 10

Kodėl policijos pareigūnai patys nesivargino lipti į šulinį ir gelbėti skęstančių vaikų, o pusę valandų laukė kažkokių mistinių gelbėtojų?

– Jie bandė traukti, tačiau neturėjo gelbėjimo priemonių, su kuriomis galėtų ištraukti vaikus. Kiek beieškojo tų gelbėjimo priemonių, jų ten nepavyko rasti, su kuo galėtų įlipti į šulinį. Atvažiavo gelbėtojai, kurie turėjo specialias žnyples, pavadinkime, ir tam tikrą įrangą, su kuria ir ištraukė vaikus.

Bet jeigu ten yra šulinys, tai ten turėjo būti virvė ir kibiras, kas pasemti vandens? Kodėl tuo nepasinaudojo?

– Nu, jeigu matėte, tai ta sodyba labai apleista.

Taip, tačiau jeigu naudojamas šulinys tai vanduo semiamas su kažkuo. Neįsivaizduoju, kaip patruliai negalėjo pasinaudoti ta virve? Juk policijos veiklos įstatymas numato, kad pareigūnai turi gelbėti žmones, ir jiems padėti, o ne pusvalandį laukti gelbėtojų, o ne patiems gelbėti skęstančius vaikus? Ar bus pradėtas koks nors ikiteisminis tyrimas dėl pareigūnų tarnybos pareigų neatlikimo?

– Turėčiau patikslinti, ar toks yra pradėtas, nes šiaip tai ten daug visokių tyrimų pradėta.

Norėjau policijos pareigūnų darbo įvertinimo – kodėl jie negelbėjo vaikų, jeigu girdėjo, kaip jie tame šulinyje verkia?

– Visų pirma, tai dar nėra nustatyta, kokie ten sklido garsai. Ir šiai dienai dar nėra aišku, ar vaikai buvo gyvi, kai atvažiavo policijos patrulis.

Tai gi tie patys policininkai sakė, kad šulinyje girdėjo verksmą?

– Kažkokius garsus girdėjo, o iš kur jie sklido, ar iš namų, ar iš šulinio – tai bus nustatyta tyrimo metu.

Tačiau iš principo tokia situacija, kai atvažiavusiems patruliams sakoma, kad vaikai įmesti šulinyje – tai kodėl jų negelbėjo?

– Tai sakau, kad buvo bandoma ieškoti priemonių, su kuriomis galėjo gelbėti, tačiau tokių priemonių nerado, ir į tą šulinį nepavyko patekti. Atvažiavo gelbėtojai su įranga. Pareigūnai, matote, nėra gelbėtojai, ir jie neturi tokios įrangos. Jie jokios įrangos neturi automobiliuose. Kiek žinau, jie bandė imtis priemonių, tačiau nežinau, ar tos visos priemonės buvo išnaudotos, reikėtų patikslinti. 

 

Vėliau Ramūnas Matonis informavo, kad Kauno VPK atlieka tyrimą, ir spręs, ar reikia pradėti ikiteisminį tyrimą dėl minėtų pareigūnų veiksmų

 

 

http://www.delfi.lt/news/daily/crime/is-sulinio-vaikus-iskele-ugniagesiai-pamateme-tai-ko-tikrai-nesitikejome.d?id=70077584

Facebook komentarai
});}(jQuery));