Neišgyvenusios moters artimųjų sprendimas išgelbėjo ne vieną sunkų ligonį

2365

2365

Neišgyvenusios moters artimųjų sprendimas išgelbėjo ne vieną sunkų ligonį

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad rugsėjo 28 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose buvo registruotas potencialus 51 metų amžiaus donoras. Sunkią netekties minutę artimieji priėmė kilnų sprendimą – paaukoti moters organus donorystei. Medikai nustatė, jog transplantuoti tinkamos donoro kepenys, inkstai, ragenos ir plaučiai.

Donoro kepenų ir inkstų transplantacijos buvo atliktos Kauno klinikose. Donoro inkstai buvo persodinti dviem moterims. Viena jų laukė tinkamo donoro beveik 8 mėnesius, kita – beveik 2 mėnesius.

Donoro ragenos buvo perduotos Audinių bankui, o plaučiai nuskraidinti į Vokietiją donoro laukiančiam ligoniui. Kai nerandama tinkamo recipiento Lietuvoje, organai pasiūlomi užsienio šalių transplantacijos centrams.

Kepenų persodinimas išgelbėjo vyrą nuo kančių

Kepenų transplantaciją Kauno klinikose atliko medikų komanda, vadovaujama profesoriaus Giedriaus Barausko.

„Operacijos prireikė jaunam vyrui, kuriam prieš 4 metus jau buvo atlikta tokia pat kepenų transplantacija. Vyrą kankina jauniems žmonėms nebūdinga liga – sklerozuojantis cholangitas. Tai yra kepenis pažeidžianti liga, kuri labai pablogina gyvenimo kokybę. Su kolegomis nusprendėme, kad ligai progresuojant pacientui reikalinga dar viena kepenų transplantacija“, – sakė gydytojas G. Barauskas.

Pasak jo, operacija praėjo sklandžiai, jaunas vyras jaučiasi gerai ir po truputį grįžta į normalų gyvenimą.

Kepenų transplantacijos – vienos sudėtingiausių pilvo operacijų. Šiais metais Lietuvoje atlikta jau 17 kepenų transplantacijų, 13 iš jų – Kauno klinikose, 4 – Santaros klinikose.

Tinkamo donoro laukia šimtai ligonių

NTB primena, kad šiuo metu Lietuvoje daugiau nei 400 asmenų gyvena viltimi sulaukti širdies, inksto, kepenų, ragenų, plaučių ir kt. organų persodinimo, tarp jų – dvi dešimtys vaikų.

Šiuo metu beveik 37 tūkst. Lietuvos gyventojų jau yra pareiškę valią po mirties paaukoti donorystei savo organus ir audinius.

Kiekvienas pilnametis Lietuvos pilietis gali išreikšti palaikymą organų donorystei pasirašydamas sutikimą Donoro kortelei gauti. Tai galima atlikti internetu ntb.lt, taip pat visose gydymo įstaigose ir „Eurovaistinės“ vaistinėse.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: LINA MUSTAFINAITĖ, NACIONALINIS TRANSPLANTACIJOS BIURAS
Facebook komentarai
});}(jQuery));