skip to Main Content
geras

Naujajame romane – žinomo aktų fotografo išpažintis

Vakar Kaune pristatyta pirmoji Aušros Župerkaitės knyga „Geras kadras“. Šis romanas – tikrais įvykiais paremta istorija, kurios pagrindinis herojus – Kaune gerai žinomas aktų fotografas.

 

„Kam sukti galvą ir išgalvoti istorijas, kai gali tiesiog stebėti aplinką, bendrauti su žmonėmis ir rašyti remdamasi jų gyvenimo peripetijomis“, – šis Aušros Župerkaitės teiginys atspindi jos pirmosios knygos atsiradimo priešistorę.

geras

Pasak autorės, sukurti romaną paskatino prieš daugelį metų užsimezgusi pažintis su Kaune gerai žinomu fotografu. Menu besidominčią studentę jis paskatino rašyti apie fotografiją, bendradarbiauti studentų laikraštyje. Pažintis tęsėsi ir Aušrai baigus studijas, o fotografo atskleidžiami jo gyvenimo nutikimai pamažu gulė į vientisą pasakojimą. Kelerius metus dalimis rašyta knyga galutinę savo formą įgavo tik šiais metais.

 

„Tačiau tai nėra biografinė knyga, o romanas, kurį inspiravo vieno žmogaus gyvenimo istorija. Dalis herojų yra išgalvoti, ir ne visi aprašomi įvykiai yra nutikę iš tiesų“, – primena A. Župerkaitė visiems, bandysiantiems  knygos puslapiuose surasti savo pažįstamus ar net pačius save.

 

Romano veiksmas prasideda sovietiniame Kaune, driekiasi Rusijos platybėmis ir sugrįžta į šiandieninę Lietuvą, su tokiais mums pažįstamais ir atpažįstamais papročiais. Pagrindinis knygos herojus – fotografas Rupertas – yra toji pagrindinė ašis, siejanti skirtingus laikmečius ir skirtingų veikėjų likimus. Autorė įdėmiu žvilgsniu fiksuoja savo knygos personažų gyvenimo vingius ir perteikia juos taikliai parinktais žodžiais, netikėtomis detalėmis, vaizdingais palyginimais. Skaitytojai čia ras ir mūsų praeities, ir šiandieninio gyvenimo atspindžių, epizodų iš vadinamojo elito gyvenimo bei situacijų, kuriose, neabejojame, daugeliui teko atsidurti.

 

„Labai džiugu, kad šis romanas yra apie Kauną: jo veikėjai yra kauniečiai, veiksmas vyksta mūsų mieste: Laisvės alėjoje, senamiestyje, Pažaislyje. Ačiū jo autorei Aušrai, kad ji ėmėsi tokios temos – rašyti apie Kauną, dar kartą parodyti, kokiame gražiame mieste mes gyvename, kokių įdomių žmonių čia yra“, –  pristatymo renginyje kalbėjo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šliažas.

 

Pirmajam susitikimui su skaitytojais autorė pasirinko netradicinę erdvę – Ryšių kiemelį 837. Vieną vakarą čia buvo įrengta improvizuota foto studija, kurioje norintieji galėjo pasijusti tikrais modeliais, kaip šios knygos herojės moterys, kurių gyvenimus, atrodytų, nekaltas pozavimas pakeitė kardinaliai.

 

Susirinkę svečiai turėjo progos išgirsti, kaip romano „Geras kadras“ ištraukas susirinkusiems svečiams skaitė aktorė Daiva Lebeliūnaitė. Išklausęs skaitymo režisierius Donatas Ulvydas prasitarė pagalvosiąs apie galimybes sukurti pagal šią knygą filmą arba serialą.

 

Knygą „Geras kadras“ jau galima įsigyti šalies knygynuose ir didžiuosiuose prekybos centruose bei internete. Pirmųjų skaitytojų nuomone, tai knyga, įdomi moterims ir naudinga vyrams, besistengiantiems suprasti moteris.

 

Nuotraukose:

 

Knygos autorė Aušra Župerkaitė (Geras kadras_pristatymas_1.jpg)

 

Romano ištraukas skaito aktorė Daiva Lebeliūnaitė (Geras kadras_pristatymas_2.jpg)

 

Apie autorę:

 

Aušra Župerkaitė (g. 1974 m.) gimė Šiauliuose, kalbininko Kazimiero Romualdo ir mokytojos Joanos Župerkų šeimoje, tačiau jau daugiau nei du dešimtmečius gyvena Kaune. Čia ji studijavo Kauno technologijos bei Vytauto Didžiojo universitetuose, dirbo įvairius darbus: televizijos laidų administratore; spaudos, radijo bei TV žurnaliste ir laidų vedėja; internetinio žurnalo apie kultūrą kūrėja.

 

„Geras kadras“ – pirmoji, bet ne paskutinė autorės knyga.

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));