Narkotikus 15 metų pardavinėjęs ir nekaltus žmones į kalėjimą sodinęs Šiaulių policijos elitas – teisme

15203116_1149998725037100_5659435283287861577_n

15203116_1149998725037100_5659435283287861577_n

TEISINGUMO GAUJOS VYKDO TEISINGUMĄ AR PATYS YRA NUSIKALTĖLIAI?

Alvydas Veberis

15203116 1149998725037100 5659435283287861577 n

Šiandien į Panevėžio apygardos teismą atvyko Šiaulių ,,ereliai” nuleistais sparnais. Bailūs lyg pagauti į narvą. Lakstė prieš objektyvą kampais, slėpė savo veidus, kai kurie nedrąsiai mėtė replikas. Kur liko ,,nepakaltinamųjų dievų” drąsa, kai patiems reikia atsakinėti į prokuroro ir teisėjo klausimus?

Ką tik baigėsi vienas iš daugelio nuo 2013 metų sausio mėnesio vykstančių teismo posėdžių Panevėžio apygardos teisme. Teismo posėdyje dalyvavo aštuoni Šiaulių AVPK policijos pareigūnai. Vienas kaltinamasis neatvyko. Jo gynėjas pasiprašė teismo posėdyje nedalyvauti ir buvo išleistas. Todėl pagal 25 nusikalstamos veikos epizodą teismas bylos negalėjo nagrinėti ir apsiribojo 33 epizodu.

 

http://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=1375;teisesaugos-mafija-nuo-narkotiku-pardavinejimo-iki-nekaltu-zmoniu-siutimo-i-kalejimus&catid=2&Itemid=203&highlight=WyJrYWxhaW5pcyJd

Šiaulių AVPK pareigūnai ikiteisminio tyrimo pradžioje buvo laikomi įkalinimo įstaigose. Šiuo metu jau visi laisvėje su vienokiais ar kitokiais apribojimais. Jie kaltinami dėl nusikalstamo susivienijimo, piktnaudžiavimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, kyšininkavimo, laisvės apribojimo, vagystės, dokumento klastojimo ir kt. nusikalstamų veikų.

Teismui sekretoriavo Neringa Aukštuolienė, pranešėjas teisėjas Pranas Šimkus.

Kad nevilkinti bylos nagrinėjimo ji išskirta į teismo posėdžius pagal atskirus nusikalstamos veikos epizodus. Teismas iš dalies įspaustas į kampą, nes vienu metu neįmanoma surinkti visą ,,gvardiją” nusikaltimus vykdžiusių pareigūnų, jų gynėjų, dalyvaujančių liudininkų.

Sąraše sekantys kaltinamieji pareigūnai: Remigijus Dereškevičius, Remigijus .Zykas, Tomas Ruchtinas, Ričardas Pocius, Renatas Ivanovas, Gediminas Aina, Gediminas Motiejūnas, Giedrius Vaitkus, Vytenis Maščinskas, Rolandas Grigalaitis, Arūnas Jankus, Arminas Lipskis, Arvidas Budrys, Gintautas Golovnia, Raimondas Ripinskas, Pavelas Osipovas, Kęstutis Purvinis, Robertas Paštuolis.

Pagal šią nusikalstamą pareigūnų kaltę, jiems gresia iki 15 metų nelaisvės. Tą dar reikia įrodyti. Tokiam dideliam bičiulių ir pažįstamų ratui nėra taip paprasta padaryti. Prokurorai turi dirbti išties atsiraitoję rankoves, jei nori pateisinti savo vardą.

Šios dienos teismo posėdyje iš ganėtinai ilgo galimai nusikaltusių pareigūnų sąrašo, apklausti tik trys. Tai T.Ruchtinas, kuris kaltę iš dalies pripažino. R.Pocius, kuris dar nenubaustas, bet jau dalį bausmės atliko ikiteisminio tyrimo metu. Įkalinime prabuvo 18 mėnesių. Jis apsimeta, kad nesupranta, dėl ko jam skirta tokia kančia. Paleistas iš įkalinimo su apribojimais. Dėl galimai įvykdytų nusikaltimų, kaltina savo kolegą T.Ruchtiną. R.Dereškevičius neigė jam inkriminuojamus nusikaltimus ir suburtą nusikalstamą susivienijimą. Suprantama, kad operatyvinio skyriaus vadas supranta, ką reiškia susivienijimas. Bausmės žymiai griežtesnės. Jis elgėsi arogantiškai, sukišęs rankas į kišenes uždavinėjo kolegoms klausimus. Tikras erelis, tik be sparnų.

Sekantis teismo posėdis numatytas lapkričio 29 dieną. Prokuroro teigimu bylos nagrinėjimas tęsis ne mažiau kaip pusę metų. Paprastai tokios bylos baigiasi niekuo. Pagal liaudies patarlę: ,, Iš didelio debesio būna mažai lietaus“. Teisingumo mafija visus galus sugeba sukišti į vandenį. Ar taip atsitiks šioje byloje pamatysime. Kaltinimą palaikantis prokuroras labai atidus. Gal bus įtakotas teisėjas skelbiantis teismo nutartį, o gal sulauksime bylinėjimosi senaties? Tankiai taip nutinka, kai į kaltinamųjų suolą patenka teisingumo mafijos ar valdžios atstovai. Teismų nutartys LR vardu priklauso nuo vieno ar kelių ,,visagalių”, kurie iki šiol dar vis neneša atsakomybės ir nepakaltinami. Lietuvoje kol kas beveik neliko teisingumo. Tikėkimės sugrįš.

Facebook komentarai
});}(jQuery));