aba
                                                        Nacionaliniai judėjimai
   2021 m. rugpjūčio pabaiga. Įvykiai stulbino ir keitėsi, bet štai ir vėl šmėžuoja Vilniaus Vilniaus gatvė kurioje vieno pastato kavinę „Mano guru” pasiekė Europos parlamento apdovanojimas kuriam gauti nominavo socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė.
   Prieš kelis mėnesius prie šio pastato pozavo Saulius Skvernelis. Savo laiku jis draudimais, baudomis, sankcijomis transporte sukrovė finansinį ir politinį kapitalą „Žaliųjų” ir valstiečių valdymui. Dabartiniai valdantieji nepaleis tokių pinigų iš žmonių plėšimo mechanizmų juk dauguma mūsų žmonių prie vairo ar kitaip su transporto reikalais susiję. To kapitalo reikia numatytam politiniam dariniui. Atrodo „Vardan Lietuvos” ar kaip ten jis pavadintas jau netiks. Reikia žodžio „nacionalinis” ir jo vadovu turėtų būti Vytautas Radžvilas. Prie jo Vytautas Sinica išgarsėjęs publikacijomis pas mus ir išeivijoje – per Pasaulio lietuvių bendruomenę (PLB) JAV. Tik ar šis juodaplaukis jaunuolis pats rašo? Na, gerai, pats. Bet tokia pavardė ir tipažas lyg iš populiaraus detektyvo. O štai V.Radžvilas iš buvusios „Žinijos draugijos”. Jis iš antrojo Sąjūdžio ešelono, bet valdantiesiems savas. Prie jo priglaustas savas S.Skvernelis.
   Vasarą per televiziją matėsi toks vaizdas:
    Po karantinų atlaisvintoje Vilniaus gatvėje Vilniuje prie stalų buvo susėdę žmonės o S.Skvernelis prie buvusio „Žinijos draugijos” pastato gėrė alų ir visus sveikino. Ženklas per daug akivaizdus bet kartais norisi užsimerkti  ir nematyti tokių vaikiškų žaidimų. Atrodo tas „nacionalinis” nelaimės ir iš viso kur yra žodis „nacionalinis” nemanykime kad jis žymi lietuviškumą. Prie šito „nacionalinis” glauskime įvardijimą „internacionalinis” ir turėsime atstatytus „Valdovų rūmus” su brazauskininkų – socialdemokratų įsisavintais milijardais. Ten padaryti šventais „Šliosbergo namai” – likęs Vilniaus pilių pastatas kuriame žydai, ardydami Žemutinės pilies pastatus, susikraudavo savo terbikes su maistu ir buvo jų administracija skaičiavusi išardytas Žemutinės lietuvių pilies plytas.
   Greta Nacionalinis muziejus su ten gyvenančiomis V. Radžvilo ir kitų „kulnyčių” ( B. Kulnytė buvus muziejaus direktorė) dvasiomis. Gal V. Radžvilas ir protingas žmogus ir veikia moksliniuose sluoksniuose įtaigiai, bet jis priklauso Valdo Adamkaus , jo patarėjo L. Bielinio, R. Urbonaitės, I. Makaraitytės ar R. Šimašiaus, I. Šimonytės ir kitokiai sorošiniai aplinkai garbinančiai „Baltijos kelią” ir … „Bunda jau Baltija”. Solidariai, žydų susikabinimo rankomis dieną susikabinkime rankomis, pabuskime ir kelkimės.  Pabudome, bet neatsikėlėme. Atidavė mus „Bundo” idėjoms.
   „Bundas”  tai visuotinė Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos žydų darbininkų sąjunga – politinė partija įkurta Vilniuje 1897 metais. „Bundas” idiš kalba sąjunga. Buvo sovietų sąjunga su darbininkų valdžia, dabar keliama Darbininkų partija vadovaujama V.Uspaskich ir Socialdemokratai vadovaujami V.Blinkevičiūtės.
   Viskas kaip iš natų prie fortepijono.
   2021-11-12
   Nijolė Medelienė
Facebook komentarai
});}(jQuery));